Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Produkty elektrolizy.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



29 gru 2004, 23:50 Produkty elektrolizy.  (#1)  

Witam, mam problem ponieważ zamierzam zastosować w akwarium czujniki poziomu wody wg. mojego kolegi projektu ( ktoś już go napewno wcześniej zaprojektował). Nie wnikam dokładnie w budowę bo na elektronice się nie znam ale chodzi oto że zachodzi przy katodzie minimalna elektoroliza ( U= ok. 2V). Produktem jej jest wodór, pozostałe utlenione sole i pierwiastki zawarte w wodzie. Boję się że mogą się tworzyć trujące, szkodzące rybą badź rośliną związki. Czy mam się o co bać?? Proszę o jakąś sugestie.
Chętnym podam szczegóły budowy tylko sprowadzę kolegę :lol:
"idziemy dalej by być bliżej..."

Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec

Posty: 445
Dołączył: 02 lis 2004, 14:03
Miasto: Pszczyna

30 gru 2004, 19:04   (#2)  

Nie martwiłbym się zbytnio elektrolizą. Ilość produktów zależy zgodnie z prawem Faradaya od natężenia prądu a nie od napięcia, więc oprócz wodoru nic istotnego się nie wydzieli. No chyba, że przez czujnik popłyną ampery a nie miliampery :P ...

wirek
Zainteresowany tematem

Posty: 168
Dołączył: 15 kwi 2004, 13:11
Miasto: Wrocław

03 sty 2005, 11:16   (#3)  

Nie oto bym się nie martwił, dzięki za odpowiedź :)
"idziemy dalej by być bliżej..."

Avatar użytkownika
koplek
Stały bywalec

Posty: 445
Dołączył: 02 lis 2004, 14:03
Miasto: Pszczyna

07 lut 2005, 23:52   (#4)  

Aby całkowicie uniknąc elektrolizy przez czujnik należy puścić prąd zmienny

Intel












Powiązane tematy
  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 479 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Produkty CAL Aqua Labs

    CAL.jpg Firma CAL Aqua Labs specjalizuje się w produkcji wysoce innowacyjnych i ekskluzywnych jakościowo produktów przeznaczonych do akwariów roślinnych. Wszystkie produkty powstają w wieloletnim p...

    Wyświetlenia: 7984 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Produkty Aquaforest do akwarystyki roślinnej

    https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat71-aquaforest-news1-4919b799361853f2570ca1c3fdd4a626.jpg Miło nam poinformować o wprowadzeniu do naszej bogatej oferty kolejnych prod...

    Wyświetlenia: 0 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Produkty akwarystyczne i nasze hobby a bezpieczeństwo

    Mam nietypowe pytanie. Opisy podłoży i substratów są dość tajemnicze - są to głównie enigmatyczne informacje marketingowe o zawartości substancji odżywczych i mikroorganizmów. I stąd moje pytanie - ro...

    Wyświetlenia: 13754 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

  • Benibachi - produkty dla krewetek

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-mercedes1-e1333ea6d56cde7d8d9aabaea6be0bf2.jpg Pragniemy przedstawić Wam ofertę produktów japońskiej marki Benibachi. Wśród hodowców k...

    Wyświetlenia: 3088 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Banalne pytanie, jak dozować produkty Easy-life

    Witam, Może dla was te pytanie jest banalne, ale ja nie mogę się przez to przejść. Potrzebuje pomocy w dozowaniu produktów Easy-life. Odpaliłem sobie kalkulator dozowania dostępny na stronie ...

    Wyświetlenia: 6180 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Produkty Azoo.

    Dostałem do wypróbowania gamę produktów firmy Azoo, min bakterie PSB i 11 in 1. PSB działa nawet nieźle, biorąc pod uwagę konkurencyjną cenę do np. Nite Out II , jest produktem ciekawym. Natomiast bak...

    Wyświetlenia: 8831 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • [Info] Produkty FERKA

    Miło mi poinformować, że produkty FERKA wracają do oferty naszego Sklepu: http://i61.photobucket.com/albums/h79/maciekmichalski/IMG_4495.jpg Zapraszamy do sklepu stacjonarnego ...

    Wyświetlenia: 1751 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Jak stosowac i jakie produkty ADA

    Witam. Chciałbym założyc akwarium na bazie produktów ADA na tę chwile mam zakupione 2x9l amazonii NEW i power Sand Special M . Jakie dodatki do podłoza miałbym dokupić i jak je stosowac w jakich dawka...

    Wyświetlenia: 823 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Co mogę z tym zrobić - produkty ADA

    Co mogę zrobić z poniższym zestawem? Green bacter ECA Phyton-Git Green Gain Green Brighty STEP 2 Zestaw dostałem jako nagrodę i nie wiem czy da się tym jakoś nawozić zbiorniki... Co jeszcze...

    Wyświetlenia: 588 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL, Totik i 582 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.