Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Problemy z roslinami i krewetkami - 112l pomocy



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 cze 2012, 21:11   (#21)  

Dlatego najlepiej z akwarium wstrzymaj się do powrotu z wakacji.
Jeśli masz jakieś zwierzaki to komuś oddaj/sprzedaj. Rośliny nailepiej będzie kupić nowe, bo z tych by coś było to trzeba trochę pracy i starań i pewnie nie są warte by je ratować na siłę.
Po powrocie, jak będzie nowy zapał to wszystko przed tobą :)

Akwarium to nie przedmiot, który chcąc wykonać wystarczy zarwać kilka nocy by zdążyć na czas.

Avatar użytkownika
kichnu
Zainteresowany tematem

Posty: 277
Dołączył: 04 sty 2011, 20:09
Miasto: Mosina

20 cze 2012, 22:20   (#22)  

Akwarium jest już prawie dojrzałe dodawałem codziennie od startu pożywkę dla bakterii, a testy pokazują mi No2 <0,03mg/l więc nie widzę sensu zaczynania na nowo.
Ja jadę na mazury, ale moi rodzice zostają w domu i mogą sie zaopiekować akwarium, chciałem po prostu ich pracę ograniczyć do minimum. Nowe rośliny przyszły mi wczoraj i nie mam zamiaru ich wyrzucać. Mam zamiar ogarnąć akwarium sam lub z waszą pomocą.

Ponieważ dzisiaj poziom no3 był na niskim poziomie mam zamiar podać jutro rano 10 ppm Azotu 1 ppm fosforu 10 ppm potasu i ustawić co2 na 2b/s. Po szkole zobaczę stan roślin czy bomblują czy nie. Jak nie uda się wyratować starych roślin toje wyrzucę.

Co sądzicie o podaniu jutro Mikro (1/3 pełnej dawki tygodniowej)
I czy rośliny w formie emersyjnej będą w stanie przyswoić NPK z wody i ilość co2 odpowiadającej 2b/s prze 8 godzin w ciągu dnia przy świetle 0,64w/l

Zdjęcie akwarium załączyłem wcześniej i mniej więcej widać na nim liczbę nowych roślin (to te wysokie).

Ps. Zapału nie straciłem.

Edit: Dodałem jeszcze jedną świetlówkę na tył akwarium 18w co daje mi 0,8w/l i poprawiłem ilość soli rozpuszczonych w wodzie, że
35ml roztworu KNO3 i 35ml K2SO4 - podnosi N o 18,41 ppm i K o 20,58 ppm
35ml roztworu KH2PO4 - podnosi P o 1,75 ppm
70ml roztworu MgSO4x7H2O - podnosi Mg o 6,16 ppm
do tego przy 2-3b/s co2
Myślę, że może uda mi się zrobić High-tech i w te 10 dni rośliny zaczną funkcjonować prawidłowo.

Avatar użytkownika
JamZim
Poznaje temat

Posty: 118
Dołączył: 06 lis 2011, 10:04
Miasto: K-k











Powiązane tematy
  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 796 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 112l - Na biłgorajskiej wodzie - szopcio2008

    Zbiornik 112l wymiary 80x35x40 założony tydzień temu Oświetlenie 2xretro fit sunny 16w+plant 10w Nawożenie na razie brak CO2 butla 2kg dozowane przez spiek Podłoże żwirek kwarcowy 2-3mm czarny (podło...

    Wyświetlenia: 47309 | Odpowiedzi: 107 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 444 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Mitoja Glass 112L - wybrzuszenie - obawy

    Cześć, wczoraj zalałem nowe akwarium kupione w Trzmielu (Mitoja Glass) - 112L https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/mitoja-glass-akwarium-80x35x40cm-6mm-5-lat-gwarancji Zauważyłem, że na ś...

    Wyświetlenia: 1077 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Problem z glonami oraz z roślinami

    Witam, od około miesiąca mam problemy z moim akwarium 240l, baniak jest koło 1,5 miesiąca po restarcie, na początku zapowiadało się dobrze, lecz po jakimś tygodniu rośliny bardzo zwolniły wzrost i po ...

    Wyświetlenia: 962 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czemu brzanki chowaja sie za roslinami?

    Brznaki chowjaa sie za roslinami prawie wcale nie plywaja po akwairum jaka jest tego przyczyna?

    Wyświetlenia: 510 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 112l - Ogródek domowy - makaveli12382

    Witam. Jest to mój drugi zbiornik, ponieważ wcześniejszy projekt niestety z racji przeprowadzki musiał zostać zlikwidowany. Ciągle mam się za początkującego, gdyż nadal się uczę więc takiż o tytuł po...

    Wyświetlenia: 90008 | Odpowiedzi: 372 czytaj więcej...

  • Pomocy ! Zdychanie ryb

    Witam. Posiadam od około 2 miesięcy zbiornik 200l. Za filtracje odpowiada fluval 305 i aquael turbo 1500. Cykl azotowy zamknięty. Parametrów wody nie mierzyłem wszystkich ale takie jak no2,no3,nh3/nh4...

    Wyświetlenia: 352 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Chihiros LED A801 do 112l?

    Witam, mam pytanie czy lampka CHIHIROS LED A801 nada się do akwarium 112l (80x35x40 cm)? Potrzebuję lampki do akwarium HT, podaję CO2 z butli 24/7w. Poszukuję nowej lampki bo mam wrażenie że moja obec...

    Wyświetlenia: 8191 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • 112l - BN/T - Marcinox

    112l optiwhite - 80x35x40 światło: Chihiros A801 (na mocy 4/7, start od 5 godz, co tydzień zwiększam o 1 godz) filtr: Fluval 207 (gąbki, ceramika, dodałem trochę węgla aktywnego i waty) Co2: brak Nawo...

    Wyświetlenia: 1505 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL, Matrial i 586 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.