Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Pomoc - atakuje mi rośliny

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

17 maja 2021, 21:11 Pomoc - atakuje mi rośliny  (#1)  

Jestem początkującym akwarystą i proszę doświadczonych kolegów o pomoc. Nie mogę zapanować nad porostem prawdopodobnie glonów na roślinkach.
Doradzcie coś jak się tego pozbyć. W załączeniu testy z JBL. Podmieniam z 20% wody co dwa tygodnie, CO2 idzie z bimbrowni, rośliny fajnie szybko rosną ale cały czas pokrywają się tym czarnym dziadostwem.
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł. Czego może brakować. Dziekuje za pomoc
Załączniki
1621277954916.jpg
1621277954912.jpg
jblproscan.png

fkiepski
Początkujący

17 maja 2021, 22:30 Re: Pomoc - atakuje mi rośliny  (#2)  

Glon to krasnorosty. Czyli brak higieny w zbiorniku. 20% co 2 tygodnie to za mało. Rób podmiany ze 40% co tydzień. Jaki masz filtr? Kiedy czyszczony? Odmulasz podłoże przy podmianach? Masz nieźle srające ryby.
A i te testy są guzik warte. Jak już to kropelkowe.

Binio
Stały bywalec

18 maja 2021, 07:50 Re: Pomoc - atakuje mi rośliny  (#3)  

CO2 i napowietrzacz to trochę wykluczające się rzeczy.

Akaruz
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kraków

18 maja 2021, 08:42 Re: Pomoc - atakuje mi rośliny  (#4)  

No i roslin jak na lekarstwo.

marikfox
Stały bywalec

Powiązane tematy
  • Rosliny z naturalnych zbiorników

Przynosicie? Zasiedlacie? Próbuję zaszczepić zieleninę z Zalewu Zegrzyńskiego, ale... smrodek jak od ryb, wymagają długotrwałego płukania w kranówce na roślinkach życie, jakieś gąsieniczki Polecicie k...

Wyświetlenia: 678 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

Wyświetlenia: 218518 | Odpowiedzi: 2062 czytaj więcej...

• Pomoc w diagnozie niedoboru

Witajcie. Problem widać na zdjęciu. Roślina Alternathera reineckii mini. Zbiornik 120l, kilkanaście brzanek, amano, kosiarki. Fluval 207 + Eheim skim 350. Podłoże aktywne AS2PRO. 8h Chihiros A II...

Wyświetlenia: 611 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Leczenie ryb a rośliny

Witam! Mam pytanie odnośnie roślin przy leczeniu ryb. Otóż zakupiłam kilka dni temu molinezję w pakiecie z przywrami skórnymi... Niestety z uwagi na sposób leczenia, m.in. wlanie leku i zgaszenie świ...

Wyświetlenia: 1467 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Jak obniżyć potas bo rośliny marnieją

Witajcie, od ponad tygodnia walczę z parametrami wody bo rośliny przestały rosnąć, rozpadają się, zanikają, mają dziury itd. Tragedia. Parametry miałem gorsze trochę ale jeden problem nadal zostaje ...

Wyświetlenia: 819 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 281 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.