Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Podszywanie się pod forumowicza.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



weder napisał(a):Trzeba było nie zaczynać kilka lat temu i nie powracać w kolejnych odsłonach.


Czyli to jednak zwykła złośliwość, ok.
Dwa to nie kilka. Jedno usunąłem sam!! Niech w końcu to dotrze.
Bo jesteś młodszy od mnie. Na innych forach masz znaczne mniej lat.

Kilka lat różnicy nie ma wielkiego znaczenia.

Nie straszę, badam czy jesteś świadomy. Bo niedługo pewnie będziesz szukał po portalach i podawał moje dane personalne. :wink:
Co Ty po innych mnie forach szukasz i obserwujesz?
Pfff, żałosne, szukaj dalej skoro masz żyłkę detektywa.
Musisz mieć bardzo nudne życie, skoro interesujesz się moim :roll: .
Wracając do meritum i tych oskarżeń o konto na sa, dlaczego się do tego nie odnosisz?
Chyba to było myślą przewodnią tego tematu, i co ja się pytam?
Żarło żarło i zdechło? Nieładnie.
Możesz sobie ściągnąć nawet cały korpus dyplomatyczny z sa, nic nie zmienisz tym, bo nie mam z tym nic wspólnego.

Czekam na konkretny dowód wiążący mnie i to konto z sa i kończmy te spekulacje!

Avatar użytkownika
kprusak
Znający temat

Posty: 1660
Dołączył: 23 sie 2014, 01:15
Miasto: Venlo

marlowe napisał(a):
hate napisał(a):a nie lepiej stworzyć forum które będzie mówiło prawdę nie będzie naganiaczy na swoje produkty i ukrywanie tematów...


No właśnie, koniec z ukrywaniem tematów, ja bym chciał n/p wreszcie dowiedzieć się, co wpływa na wybarwienie roślin, coś czuje że garstka wie ale pary nie puszcza :)

jednym z elementów jest zagłodzenie rośliny np.no3
w metodzie EI problemy z wybarwianiem sa dość często bo po prostu rośliny maja wszystkiego na maxsa a na przykład w systemie ADA są głodzone

a to wpływa nie tylko na wybarwienie ale także na wygląd blaszki liściowej
np. system ADA to raczej jak u Japończyków bywa bonzaj a metoda EI to pożywienie dla masy i szybkiego przyrostu czyli jak amerykańskie farmy żywności :)

sorry ze nie na temat ale musiałem to napisać

oczywiście nadal uważam by forum zamknąć i zrobić forum nie kierowane przez żadne super podróbki nawozów i przez pseudo firmy które mają po kilkanaście niklów na forum by reklamować swoje produkty

chyba ze administratorzy robią to specjalnie i pozwalają na taki proceder

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

Dzieńdoberek


kprusak napisał(a):Też byś się pieklił gdyby modzi w wieku gimnazjum mazali Ci bez większego powodu w tematach jednocześnie robiąc błędy w pisowni.

Grzegrzół od x czasu na SA nie ma żadnego moda w wieku gimnazjalnym. :)

kprusak napisał(a):Zapewne na sa wybrali te najmniej korzystne materiały. Bo tak najprościej

To może zacytować coś z Twojego asortymentu np z czatu, tylko napisz którego konta? :)
A może to co Agatce napisałeś, pokażemy wszystkim jak ładnie się Grzesiu odnosi do kobiet.Co nie jednemu się uszy pozwijają.

kprusak napisał(a):Tu mój byt jest na poziomie, nie łamię regulaminu, wiec możesz mi skoczyć.

Czyżby zmiana forum uczyła kultury? Raczej nie sądzę, że takie coś może się zdarzyć...

kprusak napisał(a):Przypominam że sprawa tyczy się nas dwoje i takie rzeczy powinno się załatwiać na pw, bynajmniej nie na forum.

Proszę, proszę zawsze takie rzeczy załatwiałeś inaczej zaczynając od epitetów.
No chyba że taka sytuacja jest dla Ciebie bardzo niekorzystna. :)

Kilkanaście kont tam, kilka kont tu, nic się nie zmieniło. :)
Grzegrzół może już czas trochę dorosnąć? Nie sądzisz? :roll:

hate napisał(a):oczywiście nadal uważam by forum zamknąć i zrobić forum nie kierowane przez żadne super podróbki nawozów i przez pseudo firmy które mają po kilkanaście niklów na forum by reklamować swoje produkty

Taka sytuacja raczej miejsca nie będzie miała bo wtedy już nikt się nie zarejestruje, a jak ktoś będzie chciał się zareklamować to i po długiej rejestracji to zrobi.

Mapet
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 25 kwi 2015, 18:46

Piszesz, że bawię się w detektywa.
Powiem ci tak czytam te twoje posty napisane jako Grześ i uświadamiam sobie jedno.Dobrze się
obecnie kamuflowałeś tylko popełniłeś jeden błąd pokazując w każdej odsłonie ten sam zbiornik.
W każdej jednej osłonie miałeś ten sam cel.

Czas spędziłeś na doczytywaniu bo dawniej taki bystry nie byłeś.
Porównujesz mnie do ryczącej krowy?Ktoś kto pisze w jednym temacie, że miał filtr kubełkowy przez 6 lat powinien znać zasadę jego działania. A w kolejnej odsłonie okazuje się, że tak do końca już nie było.


http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 2&start=10

Warto poczytać sobie co pisał Grzesiek22 w tematach o oświetleniu led,glon,filtracja -
porównać to z obecnym kontem i wyciągnąć wnioski.

Co kolejna twoja odsłona to coraz bardzie barwną postacią się stajesz.
I pamiętaj raz przyczepiona łatka sama nie odpada. A samo sobie ją przyczepiłeś.
Możesz się wybielać ile chcesz i tak s... pozostaje.

Prosisz aby uświadomić Cię jak wygląda twoje życie na forach to co tu jest to już wszyscy widzimy. Panie o wielu nikach . A jak było na innych forach to podobno byłeś tam bardzo grzeczny tylko wszyscy robili ci pod górkę a przez Administratorów- AS byłeś gnębiony.

To co miałem ci powiedzieć to już to powiedziałem. Myślę, że dalsze pisanie nie ma sensu z kimś kto traktuje to jako zabawę i jeśli w niej się skaleczy po zagojeniu ranki wraca aby spróbować ponownie. A jednocześnie pisze o zbitym dziecku.Ciesz się nowym kontem i baw się z ludźmi dalej.

Dobrze tylko, że wszyscy wiedzą z kim piszą.

Dla ciebie mogę być ryczącą krową bez obawy. Wiem z kim tu piszę.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

weder napisał(a):
kprusak napisał(a):Rzygać mi się chce na to.



Grzegorzół, grzesiek22 było tego trochę.

Weź lokomotiv.

Ciesz się premium . Pomimo kilku banów.

Z czasem sprzęt się psuje, człowiek zmienia komputer i IP i ZNOWU JEST WOLNY.


Siema. W pewien sposób pomogłem Ci weder ;), a co do zmiany IP to nie do końca jest tak, jeżeli masz przydzielone na stałe.
Pamiętam swego czasu był temat, w którym właśnie pisałeś kprusak coś o Twojej przygodzie z RA, która skończyła się nieprzyjemnie dla Ciebie. Post został zedytowany, ja natomiast wywnioskowałem, że nieprzyjemną sytucją mógł być ban dla Ciebie na poprzednim koncie :D Powiedz, jeżeli się mylę, a przyznam się do błędu.
Użytkownik 31012 - Grzesiek22.

Avatar użytkownika
mrgibbass
Aktywny użytkownik

Posty: 607
Dołączył: 09 sty 2014, 11:25
Miasto: Kraków

Taka sytuacja raczej miejsca nie będzie miała bo wtedy już nikt się nie zarejestruje, a jak ktoś będzie chciał się zareklamować to i po długiej rejestracji to zrobi.


forum to my użytkownicy ale za darmo możesz sobie co najwyżej poszlochać a jak zapłacisz i wyłapiesz taki proceder administrator będzie zobligowany do wyjaśnienia sprawy bo jak na razie nic z tym nie robą bo sami sprzedają ich produkty tylko ze jak naprawdę będzie afera to sami mogą rykoszetem dostać ale to naprawdę nie na temat

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

hate daj juz spokój z tym forum.Załóż sobie elitarne forum i tyle.Będziesz osobiście wybierał Kto w nim będzie.Większość for na jakich jestem zarabia na reklamach.
Co do podstawiania sie na kontach to zazdroszczę samozaparcia.Mi by sie nie chciało tak angażować:) Szkoda ,ze ten zapal jest marnotrawiony.No i nie zazdroszczę zyc w otoczeniu tak toksycznej osoby

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

grzechu wytłumacz mi czego ty się tak boisz przecież masz konto premium ???

a to jest tylko 5 zł (piwko)

ale przy 10 kontach to już 50 zł

a to ze RA zarobi to zaczniemy wymagać ;)

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

Dlatego ,ze forum jest dla wszystkich którzy potrzebują pomocy.Nie wyobrażam sobie ,ze szukam jakiejś informacji i na każdym forum place za to.Jak dla mnie jest to kiepski i nie potrzebny pomysł,tak samo jak premiowanie za to ze się napisze ileś tam postów.Wszędzie gdzie wprowadzono jakieś punkty czy inne premie za posty robi sie patologia i pełno bezsensownych postów.Jak ktoś chce pomoc to pomaga a jak nie to nie pomaga i tak powinno być.

grzeniu 73
Znający temat

Posty: 1865
Dołączył: 28 sty 2014, 17:58

zawsze możesz kupić gazetę no niestety czasy się zmieniają i wiedza kosztuje oprócz tego możesz iść do sklepu i poprosić o pomoc ;)

a na tym forum póki cos się nie zmieni pomocy to ty za wielkiej nie dostaniesz i prawdy tez się nie dowiesz bo zostaniesz zaszczekany przez masę niezidentyfikowanych ników

idealnym przykładem jest słynna metoda EI która została tak zaszczekana ze na samym RA ciężko ją znaleźć a dostaliście ją za darmo a nie została ukradziona jak przepis na znanej marki nawozy
Ostatnio edytowano 26 kwi 2015, 15:03 przez hate, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

Szanowna redakcjo RA już czas zakończyć tą przepychankę która prowadzi do niczego i zaśmieca to forum.

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

Skończcie już ten nudnawy temat spotkajcie się w realu i dajcie se po razie "dziewczyny"

Co do adresów IP to sprawa jest bardzo prosta są do tego generatory i mixery do adresów MAC dostępne legalnie w sieci.Potem telefon do dostawcy o zmianie kompa z przeładowanymi adresami..Nie trzeba sprzętu zmieniać:)

Avatar użytkownika
Akwamaniak01
Zainteresowany tematem

Posty: 271
Dołączył: 14 maja 2012, 19:12
Miasto: Lublin

szanowna redakcja RA nie miesza się do tłumu bo po co to nie jej sprawa ;)
oni żyją ze sklepu i to jest ich priorytet (wcale się nie dziwie)

Co do adresów IP to sprawa jest bardzo prosta są do tego generatory i mixery do adresów MAC dostępne legalnie w sieci.Potem telefon do dostawcy o zmianie kompa z przeładowanymi adresami..Nie trzeba sprzętu zmieniać:)


ale instrukcja jak walić w hu.... a nie lepiej żyć w zgodzi i cieszyć się swoim hobby (to jest ciekawsze) i na zapytanie dostać prawdziwa pomoc

i znów jestem na świeczniku a miałem trochę odpuścić :D

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

To nie jest instrukcja do tego trzeba troszkę się interesować pewnymi rzeczami:)

I wiedzieć czego się szuka jak chce się kompa mieć :)

Ja się nie zamierzam mieszać napisałem swoje zdanie.Skoro ktoś pod kogoś się podszywa to znaczy że nie lubi danej osoby lub ma dostęp do konta 2 osoby.Osoba podająca loginy hasła musi się z tym liczyć że mogą nawet agencje rządowe wpaść do domu za obrazę kogoś tam gdzieś tam.
Skoro redakcja nie zamierza interweniować w sprawie tematu to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać..

nie rusza mnie temat w stylu grzesiek2 to grzesiek22 bo mogą to być różne osoby jedynie po stylu wypowiedzi i powtarzających się błędach można rozpoznać (zwykła gimbaza albo jakiś troll forumowy ) tzw..NOOB

Avatar użytkownika
Akwamaniak01
Zainteresowany tematem

Posty: 271
Dołączył: 14 maja 2012, 19:12
Miasto: Lublin

dadors napisał(a):
msnolan napisał(a):
hate napisał(a): ale to nie na temat

Tak jak Twoje wpisy w tym temacie. (proszę Cię hate, nie odnoś się do tego wpisu)

Nasz kolega został oczerniony i wyśmiany - takim zachowaniom stawiam kategoryczny sprzeciw. Nieważne, czy lubimy wedera, czy lubimy go mniej, ale takie prostackie zachowania powinny być tępione i piętnowane. Bardzo proszę Redakcję o zabranie głosu w tej sprawie i poczynienie odpowiednich kroków. Większość wie o kogo chodzi, można to wydedukować z wpisów wedera.

Oczywiście również stawiam sprzeciw takiemu zachowaniu.
Ale proszę cię co ma redakcja do tego,w tym przypadku jest to problem tylko i wyłącznie autora tego tematu.
Odpowiednich kroków ale jakich? Szubienica?
W końcu jest to internet.


Piszesz w tym temacie, że stawiasz sprzeciw takiemu zachowaniu.
Pozwolę sobie więc napisać jak ja to widzę.
A widzę różnice i to znaczącą w tym co się dziej na forum.
Każdy użytkownik tego forum jeśli widzi temat a w nim wypowiedź napisaną pod nikiem weder. Jest w 100% pewny, że jest to moja wypowiedź.

Konto zakładałem na tym forum jedno (Dołączył: 24 lut 2012, 20:59).
Możecie wklejać linki odnoszące się do moich wypowiedzi po niku jesteście pewni, że napisałem to ja.Nie wstydzę się, żadnego z swoich wpisów są jasne i czytelne.

Jeśli ktoś jest na tyle pewny co do cytowania i wklejania linków -Grzesiek22,kprusak,- to proszę bardzo i życzę powodzenia

Ja wolę być na forum gdzie sytuacja jest czytelna a nie człowiek zastanawia się czy ten gość to czasem nie tamten :?:

Nie toleruję czegoś takiego aby być przez jedną i tą samą osobię jednocześnie poklepywanym po plecach a z drugiej strony aby kopano mnie ...

Akwamaniak01 patrząc na poziom Twojej wiedzy, aż dziwne, że nie zwróciłeś uwagi na to co pokazywał użytkownik. Grzesiek22 ZDJĘCIA.
Trochę dziwne co nie ?

Czy ktoś zaraz napisze, że to nie jego zbiornik. Który umieszczał za każdym razem.
Będziemy się wypierali własnego szkła ? Nowa linia obrony? Smutne to trochę.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

weder wydaje mi się ze to nie on zrobił ochłoń i pomyśl kto by akurat na tamtym forum chciał cię oczernić i w jakim celu

i dlaczego ktoś cię odszukał i o tym powiadomił to wszystko jest trochę grubymi nićmi szyte

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh

weder
Piszesz w tym temacie, że stawiasz sprzeciw takiemu zachowaniu.

Zgadza się, jestem przeciw jak zapewne każdy forumowicz.
Wasze wywody to są tylko wasze czyli twoje i kprusak,a od tego jest priv.
Wątek się rozkręcił i zrobił się bardzo monotematyczny i nudny.
Pamiętaj kto się lubi ten się czubi :mrgreen:
A najlepiej jak byście dali sobie buziaka (pamiętasz jak się obraziłeś za to?) :wink:

Avatar użytkownika
dadors
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 26 maja 2013, 10:12
Miasto: Iława

Tak masz rację nie zwróciłem uwagi na zdjęcia.
Mentalność polaków jest na przerażającym poziomie jeden drugiemu nóż w plecy wsadza.
Na świecie uchodzimy za głupków i egoistów wręcz jest polewka z nas

Przypomina mi się tekst z filmu WESELE o tym co robią polacy

Waderów,grześków i prusaków na forach są setki i może to być każdy


P.s Chciałem trochę interweniować ale mogłem się nawet nie udzielać.sorrry

Avatar użytkownika
Akwamaniak01
Zainteresowany tematem

Posty: 271
Dołączył: 14 maja 2012, 19:12
Miasto: Lublin

weder napisał(a):Czy ktoś zaraz napisze, że to nie jego zbiornik. Który umieszczał za każdym razem.
Będziemy się wypierali własnego szkła ? Nowa linia obrony? Smutne to trochę.

Gdzie się wyparłem?
To stary zbiornik z sa, i to zbiornik z przed 3-4 lat. Żenada, warto się wić jak węgorz wyciągając co raz to mniej istotne rzeczy? Gdzie masz jakieś dowody? Potwierdzające że to ja założyłem konto na sa pod twoim nickiem? To nie ja, pomówiłeś mnie i wsio już zdążyłem skopiować na wszelki wypadek.

Ten zbiornik, nie ma żadnego powiązania między mną, a kimś kto założył konto na SA pod nickiem wedera

Swoje domysły zachowaj dla siebie i działaj poza forum bo robisz straszne zamieszanie i wyprowadzasz z równowagi forum, jak znajdę kolejnych wederów na anglojęzycznych forach, to tez się z nimi pokłócisz w ten sposób?
Załączniki
siara1.gif
(3.54 MiB) Pobrane 151 razy

Avatar użytkownika
kprusak
Znający temat

Posty: 1660
Dołączył: 23 sie 2014, 01:15
Miasto: Venlo

ale wiesz ktoś to zrobił tylko dlaczego

a ze zadarłeś z wader-em to padło na ciebie życie

Avatar użytkownika
hate
Zaawansowany użytkownik

Posty: 935
Dołączył: 14 sty 2007, 04:14
Miasto: Edinburgh











Powiązane tematy
  • Świeży Baniak i płożąca się Rotala

    Hej, Wracam po długiej przerwie, wystartowałem zbiornik HT 90x45x40H oświetlenie Hyperbar FXL75 zawieszona 15cm nad taflą wody, świeci 8h. Podmiany 40 litrów RO + PLANT MINERAL i mikro wg producen...

    Wyświetlenia: 1003 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Hdrocotyle sp japan rozpuszcza się

    Cześć. Temat dość dziwny bo dotyczy rośliny, która przez większość z nas uznawana jest za chwast... tym dziwniejszy, że w moim akwarium przyjmują się rośliny mocno wymagające. Z japoniką mam problem ...

    Wyświetlenia: 194 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Cryptocoryne rozpuszcza się !!!

    Mam akwarium przeybione były krasnorosty i znimi wygrałem :D kryptocorynie nic nie było po przedawkowanym carbo i czestych podmianach kupiłem nowy filtr do mojego akwarium 72L(60x30x40) tetra ex 700 ...

    Wyświetlenia: 1122 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wywijające się listki ludwigi meta

    Witam czego to mogąbyc niedobory u ludwigi meta wywijają się listki do dołu.parametry wody to PH-6,2 GH-6,3 KH-4 CO2-38 PO4-0,50 NO3-10-20 CA-30 MG-9 K-25 Testy kropelkowe Zooleka Z góry dzięki za po...

    Wyświetlenia: 924 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Komoda pod akwarium

    Cześć. Na początku się przywitam. Jestem Kamil i planuję założyć swoje pierwsze akwarium. Myślę o 112 l, 80x35x40. Zastanawia mnie jedynie komoda, na której planuję postawić te akwarium. Jest ona stab...

    Wyświetlenia: 1631 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Czemu brzanki chowaja sie za roslinami?

    Brznaki chowjaa sie za roslinami prawie wcale nie plywaja po akwairum jaka jest tego przyczyna?

    Wyświetlenia: 548 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy Epipremnum złociste nadaje się do akwarium?

    Witam. Czy liscie i łodyga Epipremnum złociste może być trzymana w całości w akwarium? 3 tygodnie temu jedną galazkę włożyłam do akwarium aby puściła korzenie, ale często wpada do wody i ryby mają kon...

    Wyświetlenia: 538 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak to się robi w Liquid Nature - filmy

    Witam Można zrobić film długi ale jest w nim wszystko co do tej pory firma Oase przedstawiła w tych 5 odcinkach. Tak więc jeśli macie wolne 40 minut to zobaczcie jak to się robi w Liquid Nature. ht...

    Wyświetlenia: 647 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Utricularia graminifolia - jak się pozbyć

    Cześć, mam pytanie czy ktoś może miał taki problem że Utricularia graminifolia wszystko zarastała. Mam jej dość nie mogę kontrolować roślin w akwarium przez ten chwast. Czy może ktoś wie jak się skut...

    Wyświetlenia: 493 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Wzmocnienie komody Malm (IKEA) pod akwarium. Prośba o pomoc.

    Chciałbym Was prosić o pomoc i rady. Za co już teraz dziękuję. Kupiłem nowe/używane akwarium (75x37x40). Niestety tak się składa, że jedynym miejscem gdzie może ono stać jest komoda z Ikei - Malm. Tak...

    Wyświetlenia: 24859 | Odpowiedzi: 44 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mateooo321 i 437 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.