Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Penceta do przesadzanai roślin (gdzie kupić Wa-wa)



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Od dłuższego czasu poszukuje pincety do przesadzania roślin.
Znalazłem w sklepie internetowym http://sklep.meden.pl/ bardzo duży wybór, ale cena pincety 300mm 48 pln.
Jutro będe w Warszawie może ktoś zna jakiś sklep w którym mógłbym kupić pincete takiej długości w lepszej cenie.

Nie będe się upierał przy długości 300mm , może krótsza będzie poręczniejsza do sadzenia drobnolistnych roślin?(akwarium ma wysokość 45 cm)
W sklepie są dostępne pincety różnej długości i szerokości zakończeń(od 1,7do 5mm)
jaka szerokość będzie najlepsza?

Pozdrawiam
Andrzej Krzosek

Andrzej Krzosek


24 wrz 2004, 18:59   (#2)  

Można kupić w sklepie zaopatrującym szpitale, przychodnie itp. na Górczewskiej. Sklep znajduje się po lewej stronie jadąc od centrum tuż przed wiaduktem kolejowym przy skrzyżowaniu z al.Prymasa Tysiąclecia.
Kupiłem tam pensetę 30cm i nożyczki hirurgiczne 20cm. Za wszystko zapłaciłem chyba z 45-48pln. Penseta kosztowała chyba 30pln. Były wszelkiego kalibru :wink:
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

24 wrz 2004, 19:02   (#3)  

IMHO dłuższych chyba nie produkują.
Zalecam tę o szerokości końcówek 5mm - zdecydowanie najlepsza np. przy sadzeniu dwóch-trzech pędów jednocześnie, a przy sadzeniu "za korzonki" więcej ich przytrzymasz.

Avatar użytkownika
wik
Poznaje temat

Posty: 138
Dołączył: 23 mar 2004, 22:03
Miasto: Kalisz

24 wrz 2004, 19:17   (#4)  

Dzięki wielkie :D
Jutro jadę kupić, we wtorek obsadzam nowy zbiornik, i myśl że znowu będe musiał sadzić glossostigme paluchami przyprawiała mnie o dreszcze.

Andrzej Krzosek


28 wrz 2004, 19:45   (#5)  

mozna kupic na wolumenie - od reki byly 30cm po 50 trzeba by sie umowic z gosciem.
pozdro,
mcten

Avatar użytkownika
Marcin Wnuk
Stały bywalec

Posty: 435
Dołączył: 10 sie 2003, 14:58

29 wrz 2004, 17:08   (#6)  

mcten napisał(a):mozna kupic na wolumenie - od reki byly 30cm po 50 trzeba by sie umowic z gosciem.
pozdro,
mcten


Już kupiłem tam gzie napisał Duch, w Warszawie na Górczewskiej.
Za pincete zapłaciłem 20 pln.
Kupiłem też nożyczki 20 cm za 22 pln.

pozdrawiam
Andrzej Krzosek

Andrzej Krzosek












Powiązane tematy
  • Seachem Purigen gdzie ulokować

    Witam ! Gdzie mam włożyc woreczek z Seachem Purigen [100ml] w filtrze eheim professionel 4+ 350. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 6461 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Temperatura a szybkość wegetacji roślin

    Witam Nie znalazłem nigdzie danych określających wpływ temperatury na szybkość wzrostu roślin akwariowych. Natomiast spotkałem się gdzieś ze stwierdzeniem że to nie takie ważne. Moje obserwacje ...

    Wyświetlenia: 5207 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Marniejące końcówki roślin

    Witam 4 dni temu wsadziłem rogatka a młode pędy mają barwę białą. Czego to mogą być niedobory? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 235 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Glony z waty na liściach roślin

    Witam Mam 3 tygodniowy zbiornik 112 L. Podłoże mam aktywne Controsoil. Nie nawoziłem jeszcze(ale miałem takie zapędy) bo producent zaleca czekać 4 tygodnie aby podłoże się uaktywniło. Niestety pojawi...

    Wyświetlenia: 526 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy takie zmarniale końcówki roślin odciąć?

    Witam, Akwarium 72l ma miesiąc, cykl azotowy zamknięty. Obsada od dziś 4 gupiki i jeden golonojad. Rośliny średnio mi idą. Mam tu takie wodorosty i ich końcówki zbrazowialy, rozpadają się i jakby roz...

    Wyświetlenia: 377 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Plan roślin do 65l

    Cześć, planuję założenie zbiornika typowo roślinnego 65l, 60x30x36. Oświetlenie 2xT5 24W, podłoże i nawóz Tropica + CO2. Woda RO+VIMI. Załączam plan obsadzenia roślin. Prośba o sugestie dotyczące wyb...

    Wyświetlenia: 190 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nawożenie Iwagumi - 120 l - mała ilość roślin

    Cześć, rozpoczynam nowy wątek, aby nie mieszać w innych założonych przeze mnie. Chciałbym rozpocząć nawożenie w moim Iwagumi. Akwarium ma miesiąc i dojrzało. Mam dwa gatunki roślin Eleocharis parvula...

    Wyświetlenia: 2638 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Czy warto kupić belki DIY???

    Witam. Mam okazję zakupić 2x belki na profilach 16cmx120cm. Są zbudowane na diodach 3W, do tego dibond i soczewki. Każda ma 16 diod białych 6500k i 40 diod rgb. Wszystko pod jeden zasilacz i sterownik...

    Wyświetlenia: 784 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Kupić CO2 czy oświetlenie

    Cześć, mam pytanie otóż mam w akwarium rośliny wymagające, i zastanawiam się czy najpierw kupić butle Co2 czy zrobić lampe DIY dla roślin. Oświetlenie aktualne to dwie tuby jedna Biała druga z światł...

    Wyświetlenia: 686 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jaki sposób na oczyszczanie nowych roślin?

    Macie jakiś sprawdzony sposób na dezynfekcję kupionych roślin pod kątem ślimaków? Same w sobie nie są trudne do usunięcia, ale problem leży w tym, że to zawsze są jednak jajka, których nie widać, a wi...

    Wyświetlenia: 5376 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: jacekp1 i 339 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.