Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Parapeciak no filter, no co2 ;)

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

05 maja 2022, 10:15 Parapeciak no filter, no co2 ;)  (#1)  

Hej, hej! :)

Pomyślałem, że z okazji wiosny podzielę się z Wami jednym z moich eksperymentów (oczywiście wiem, że było i jest takich miliony, ale ten fakt nie sprawił, że odpalałem to z mniejszą przyjemnością :D ).

A więc...

Jakiegokolwiek hardscape brak. Rośliny wsadzone gestem spontanicznym.

Słoik ma aktualnie nieco ponad rok.

Pojemność: 2L

Woda: kran, GH 15/19/24 (zależy od nastroju wodociągów). Średnia zawartość magnezu wynosi 40ppm. Potas przy podmianach ustawiany na 80ppm. Podmiany wody raz na miesiąc/półtora w ilości 100%. W międzyczasie dolewana odparowana i uzupełniany potas na oko. Bardziej szczegółowe parametry nie są znane. PH - 9,3 :shock: (miernik).

Światło: słońce

Filtr: brak

Podłoże: mieszanka glinki wędkarskiej, ziemi bełchatowskiej, piasku, pumeksu. Do tego kapsuła osmocote z kompletem makro/mikro, oraz pałeczka nawozowa do roślin zielonych. To wszystko przykryte piaskiem o granulacji 1mm. Łączna grubość podłoża to 9cm.

Flora: Hemianthus micranthemoides, sagitaria subulata, cryptocoryne spiralis red.

Fauna: zatoczki i rozdętki.

"akwarium" wrzucam, ponieważ jestem miło zaskoczony jego statusem. Rośliny rosną na potęgę. Glona brak (nawet na szybach-nie ma czego wycierać! :shock: ), przy czym słońce od rana trzaska po tym szkle bez litości) - dlatego też dokarmiam ślimaki suchym pokarmem z algami.

Co ciekawe (i naturalne) - w okresie zimowym słoik zamiera (temperatura spada do 16-18 stopni). Rośliny przestają rosnąć tak intensywnie, by na wiosnę obudzić się ponownie :)
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

Zainspirowałeś mnie!
:-D

FoCuS_PL
Znający temat

Polecam, fajna zabawa :)

Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

Też zrobiłem podobny eksperyment, trochę żwirku, ścinki moczarki i paru innych zielsk i faktycznie od 3 czy 4 lat funkcjonuje bezproblemowo. Co więcej, jest to główny wodopój mojego kota, zwykłej kranówki nie rusza. Woli "aromatyzowaną" :) Również polecam takie szkiełko sobie zmajstrować w wolnej chwili

kubos
Początkujący

Miasto: Rokiciny

Powiązane tematy
  • Czy w moim przypadku warto inwestować w CO2

Jestem początkującym akwarystą z baniaczkiem 54l. To mój pierwszy zbiornik i ma już prawie 2 lata. Z roślinności w akwarium mam: - Hygrophilia polysperma - Nurzaniec śróbowy - Kryptokorynę (nie mam po...

Wyświetlenia: 678 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Zestaw CO2 Do Akwarium Aquario BLUE Professional Z BUTLĄ 2L

witam chciałbym sie zapytać czy ktoś z was korzysta z tej butli co2 i czy ta butla ma zaworek przeciwzrotny po slyszalem ze ponoć to 3w1 ze niby ma wbudowany kolo reduktora zerkniecie jak sadzicie ?...

Wyświetlenia: 1326 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Małe zestawy co2 Tropica/Ista itp.

Witam, czy ktoś próbował regenerować małe butle 95g do zestawów typu ISTA/Tropica itp? Czy uzyskam "jakieś" ciśnienie zasypując taką butle sodą i kwaskiem + woda ? Wsadu nie wejdzie dużo / ...

Wyświetlenia: 1183 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Wątpliwe rozprowadzanie CO2 w zbiorniku

Proszę o wskazówkę odnośnie rozprowadzania co2 w zbiorniku. Podaję ok 1,5 - 2 B/Sek, 24h, dyfuzor NEO (póki co ładnie działa bez przebić), umieszczony niedaleko wypływu ze skimmera, poniżej strumien...

Wyświetlenia: 1104 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Podłoże do medium tech bez Co2

Witam Zastanawiam się nad restartem lub postawieniem nowego zbiornika ale... Nie chciał bym używać Co2, chciałbym mieszać RO z kranem i zakwaszać jeżeli będzie taka potrzeba Aquacidem aby zbić ph do 6...

Wyświetlenia: 4866 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.