Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Parametry wody i jak je poprawic

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat
Cześć. Troszkę ponad pół roku temu przeprowadziłem się i wtedy zrobiłem restart zbiornika. Mam panoramę 200l,nawozone co2 i solami. Filtracja to eheim 4+ 2274. Rośliny rosną ale niektore są pokryte glonami, myślałem że to okrzemki ale ostatnio okazało się że to mogą być raczej brunatnice. Chcialbym się tego syfu pozbyć bo nie wygląda to najlepiej i chciałbym też poprawić parametry wody, które obecnie wyglądają nastepujaco:
PH - 7,3 (komputer steruję co2)
Kh - 17
Gh - nie mogę teraz zmierzyć bo test się przeterminowal
No2 - 0,1
No3 - 30
Nh4 - 0,05
Po4 - 1,8
O2 - 10
Sio2 - 6
Fe - 0,2
Mierzone testami jbl.
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie co zrobić, żeby poprawić sytuacje

Lambert
Poznaje temat

Możesz spokojnie podmienić 50% na wodę z filtra RO.

JaroGL
Początkujący

Powiązane tematy
  • Metalowy wylot, prąd wody i dławienie filtra.

Pytanie, czy mocne skręcenie filtra, o np. 50% może się negatywnie odbić na żywotności? Posiadam metalowy wylot, umieszczony na bocznej szybkie. Akwarium długie na 120cm a po drugiej stronie i tak sz...

Wyświetlenia: 508 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Przenosiny. Jak to najlepiej ogarnąć.

Cześć. Mam kostkę pełną gupików endlera. Filtracja to Eheim 150 z prefiltrem Eheim. Chciałbym to wszystko przenieść do nowego, 2x większego akwarium. Nowe szkło jest już urządzone, zalane, pat mini ch...

Wyświetlenia: 357 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Jak otworzyć reduktor z elektrozaworem… bez prądu

Mam reduktor z elektrozaworem firmy Aquario. Coś tam się chyba przepaliło, bo elektrozawór przestał się otwierać. Chciałbym uniknąć wydatków i zastanawiam się, czy można coś przestawić w elektrozaworz...

Wyświetlenia: 767 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Zapach wody w akwarium.

Witam, Moje akwarium 360L ma już prawie 2 tygodnie. Ostatnio pojawił się w akwarium dziwny zapach, ciężko mi to opisać. Wydaje mi się że może to być związane z korzeniami, pokryte są śluzowcami, albo...

Wyświetlenia: 429 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Jak nisko. Gh i Kh

Witam, inspiruje się filmami ze sklepu Greenaqua i na początek chce przestrzegać 7 żelaznych zasad które publikowali na swoim kanale.Ogolnie zbiornik mam nie wielki bo raptem 50l ale za to osprzęt z n...

Wyświetlenia: 874 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL i 219 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.