Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Oświetlenie w 112 L



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



30 wrz 2021, 10:41 Oświetlenie w 112 L  (#1)  

Witam jestem nowy chciałbym zadać wam pytanie w swojej pokrywie 112 litrów mam oświetlenie 2x 10W T8 4000K moje pytanie brzmi czy nie jest to za mało? jeśli tak to jakie mam zastosować inne oświetlenie te obecne są to ledowe świetlówki które były przy kupnie zbiornika pozdrawiam

Jasson4
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 30 wrz 2021, 10:36
Miasto: Toruń

30 wrz 2021, 11:28 Re: Oświetlenie w 112 L  (#2)  

Witaj na Forum.

Troszkę cieżko nam powiedzieć bo nie znamy charakterystyki tego oświetlenia, ale doświadczenie podpowiada iż standardowe oświetlenie w większości przypadków nie zaspokaja wymagań roślin ponad te podstawowe cieniolubne jak Anubiasy czy prost zwartki.

Jeśli marzy Ci się podwodny ogród od razu dołożyłbym 2 takie belki:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswie ... 28776.html
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswie ... 28773.html

i pomyślałbym o dozowaniu CO2 - na start dobra będzie bimbrownia - wpisz to hasło w wyszukiwarce a otrzymasz gotowy przepis na jej wykonanie.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12256
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

30 wrz 2021, 19:19 Re: Oświetlenie w 112 L  (#3)  

Witam własnie zapomnialem dodaż mam CO2 Z BUTLI WYSOKOCIŚNIENIOWEJ :) reduktory zaworki itd :)

Jasson4
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 30 wrz 2021, 10:36
Miasto: Toruń











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 1851 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 394 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Oświetlenie do 80'tki

    Mam dwa akwaria o szerokości 50 i 30 cm jak poniżej. Pojawiła się myśl żeby zastąpić to jednym szkłem 80 cm (112L) Nad większym akwa świeci obecnie Chihiros WRGB II Slim 45 na 76% co daje ~30lm/l . R...

    Wyświetlenia: 861 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Oświetlenie kostki 41l

    Cześć wszystkim. Kompletuje zestaw akwariowy i mam dyleamt z oświetlenie. Kostka 35x3535 - 41l. Wnętrze to dwa średnie korzenie i planuję kilka roślinek pokroju anubias, rotala, glossostigma, ludwigia...

    Wyświetlenia: 509 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Oświetlenie - akwarium holenderskie 530l - Aqualed

    Cześć, Muszę zmodernizować oświetlenie w 530 litrowym akwarium (160cm dł, 60cm wys, 55cm gł). Do tej pory miałem 4x 80W T5. Akwarium holenderskie, gęsto obsadzone, CO2, nawożenie, itp. Akwarium ma z...

    Wyświetlenia: 525 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Oświetlenie do 30l opinie

    Witam proszę o opinię na temat tych 3 lamp ewentualnie jakiś innych która byłaby najlepszym wyborem do kostki aquael 30l żeby roślinki fajnie rosły bo zależy mi na mini dżungli. Aquael slim duo 10w Su...

    Wyświetlenia: 2698 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • 112 - BN/T - kaczmar202

    Witam, Chciałbym zaprezentować swoje akwarium w nowej, prostej odsłonie. Wymiary akwarium: 80x35x40 Oświetlenie: chihiros wrgb2 skin Filtracja: JBL z serii e Nawożenie: aquaforest macro, czasami ps...

    Wyświetlenia: 2471 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Oświetlenie led do akwarium 185L- belki

    Witajcie. W ostatnim czasie nabyłem używane akwarium - 100x40x50 - w panoramie czyli coś ok 185 l . Niestety jak to w starym akwarium jest trochę walki żeby doprowadzić go do używalności .Oświetlenie...

    Wyświetlenia: 9243 | Odpowiedzi: 70 czytaj więcej...

  • Oświetlenie dla Aquael Glossy 120

    Witam wszystkich Po długiej przerwie postanowiłem reaktywować akwarium roślinne. Na ten cel przeznaczam akwarium, w którym dotąd były puszczaki. I tu mam zagwozdkę. Bo poprzednim razem jaka miałem ak...

    Wyświetlenia: 281 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 120

    Witam Mam w akwarium 120 świetlówkę LED Aquael 10w plant plus dwie świetlówki marketowe. Chce wymienić te dwie świetlówki na Aquael 14w plant jedną lub dwie lub świetlówki happet w większej ilości ja...

    Wyświetlenia: 351 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.