Masz konto na Forum?     Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra     
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Oświetlenie w 112 L

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

30 wrz 2021, 10:41 Oświetlenie w 112 L  (#1)  

Witam jestem nowy chciałbym zadać wam pytanie w swojej pokrywie 112 litrów mam oświetlenie 2x 10W T8 4000K moje pytanie brzmi czy nie jest to za mało? jeśli tak to jakie mam zastosować inne oświetlenie te obecne są to ledowe świetlówki które były przy kupnie zbiornika pozdrawiam

Jasson4
Początkujący

Miasto: Toruń

30 wrz 2021, 11:28 Re: Oświetlenie w 112 L  (#2)  

Witaj na Forum.

Troszkę cieżko nam powiedzieć bo nie znamy charakterystyki tego oświetlenia, ale doświadczenie podpowiada iż standardowe oświetlenie w większości przypadków nie zaspokaja wymagań roślin ponad te podstawowe cieniolubne jak Anubiasy czy prost zwartki.

Jeśli marzy Ci się podwodny ogród od razu dołożyłbym 2 takie belki:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswie ... 28776.html
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswie ... 28773.html

i pomyślałbym o dozowaniu CO2 - na start dobra będzie bimbrownia - wpisz to hasło w wyszukiwarce a otrzymasz gotowy przepis na jej wykonanie.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

30 wrz 2021, 19:19 Re: Oświetlenie w 112 L  (#3)  

Witam własnie zapomnialem dodaż mam CO2 Z BUTLI WYSOKOCIŚNIENIOWEJ :) reduktory zaworki itd :)

Jasson4
Początkujący

Miasto: Toruń

28 paź 2021, 09:57 Re: Oświetlenie w 112 L  (#4)  

Osobiście dołożyłbym jeszcze jedno, takie samo oświetlenie. Zwróć też uwagę =na barwę światła.

Ksarbid
Początkujący

Powiązane tematy
  • 648l - Kolory Życia - Oświetlenie LED Mariusz Bytow

Akwarium + Media Obecnie co jest na wyposażeniu: Akwarium 180x60x60 Front OPTIWITHE Szafka:blat 36mm ,pełne plecy ,obrzeża ABS , szklane szlifowane białe fronty ,zawiasy bume ,system otwierania dot...

Wyświetlenia: 38955 | Odpowiedzi: 168 czytaj więcej...

• Phyllanthus fluitans a oświetlenie

Cześć. Posiadam zbiornik 480l z oświetleniem led 42W Aquastel. No3 w zbiorniku utrzymuje do max poziomu 20 mg/l Czy przy powyższych parametrach świetlno/wodnych jest jakakolwiek szansa na utrzymanie...

Wyświetlenia: 457 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Zamiana 112 na 200l

Witam. Mam na imię Rafał i jestem nowy na forum. Za parę tygodni wyprowadzam się z miasta na działkę na której już czeka akwarium 200l profilowane (metraż w mieście bardzo mnie ograniczał :-P) Chciałb...

Wyświetlenia: 5001 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• 112 - Ultra LT - marlowe

Akwarium 112L, założone na początku tego roku. Pokazuje nie żeby się pochwalić, bo jak widać poniżej nie ma czym, aranżacji zero, rośliny mało wymagające, ogólnie panujący chaos, itd Wstawiam po to ż...

Wyświetlenia: 12476 | Odpowiedzi: 61 czytaj więcej...

• 112 litrów z problemami

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum, więc prosiłbym o wyrozumiałość i ewentualne uwagi co do pisania postów tego typu. Posiadam mały zbiornik, który jest moją odsko...

Wyświetlenia: 647 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: camelwsk i 213 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.