Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Osad z kamienia na szybach



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



18 sie 2021, 15:40 Osad z kamienia na szybach  (#1)  

Witam. Proszę o radę w celu usunięcia kamienia z szyb akwarium. Udało mi się go częściowo usunąć, stosując preparat AQUACID firmy zoolek. Niestety, ale osad pozostał. Czy macie jeszcze jakieś sprawdzone i skuteczne metody do całkowitego usunięcia kamienia z szyb. Dziękuję za odpowiedź.
Załączniki
IMG_4723.JPG
osad z kamienia na szybie
IMG_4721.JPG
preparat który stosowałem do usunięcia osadu
IMG_4724.JPG
kamień na szybie

melvin33
Początkujący

Posty: 28
Dołączył: 04 mar 2012, 21:32

18 sie 2021, 15:45 Re: Osad z kamienia na szybach  (#2)  

Jak to bardzo stare ślady można spróbować z drobnym papierem ściernym, zajrzyj:
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... zybie.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

18 sie 2021, 20:55 Re: Osad z kamienia na szybach  (#3)  

Tlenek ceru wypoleruje choć zajmie to trochę czasu.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13











Powiązane tematy
  • Brązowy osad na roślinach

    Witam piszę bo mam problem z brazowym nalotem na roslinach ktory utrzymuje sie już doś dlugi czas , nie są to okrzemki bo już je miałem i minely wystepuje on glownie na dolnych partiach roslin , poza ...

    Wyświetlenia: 23336 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

  • Dziwny osad

    Witam Czy ktoś się orientuje co to może być

    Wyświetlenia: 1810 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Dziwny osad

    Witam Takie coś mi się pojawiło w akwarium Czy ktoś orientuje się co to może byc

    Wyświetlenia: 577 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Brązowy osad na ściankach akwarium

    Ostatnio po dodaniu roślin do akwarium, po 2 dniach zauważyłem brązowy osad na 1/3 wysokości akwarium. Jestem nowy w akwarystyce, więc nie wiem co zrobić. Proszę o pomoc co mam z tym zrobić.

    Wyświetlenia: 2096 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Wieczny osad na szybie, piasku i kamieniach

    Witajcie, mam akwarium 160l brutto. Na początku było mieszane kranowka z ro, ale w kranie GH=KH, więc przy podmiankach stosuję mineralizator GH+ one Plant. Ze 2 tygodnie temu wyniki (testy zoolek) b...

    Wyświetlenia: 2600 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Brązowy osad na piasku i kamieniach.

    Akwarium założone 8.03.22 Akwarium postawione na kranówce. Od 2tygodni podmianka wody raz w tygodniu około 80l wody RO plus mineralizator. Swiece z moca 85% Hyperspot'em 8h plus 1h wschodu i 1h za...

    Wyświetlenia: 2891 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Klejenie korzenia do kamienia - za mała wytrzymałość

    Przykleiłem korzeń mangrowca do płaskiego kamienia który służy korzeniowi za podstawkę. Wata + kropelka. Niestety po kilku dniach w wodzie spoiwo oddzieliło się od korzenia, została na nim cienka wars...

    Wyświetlenia: 3680 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Kirysek spiżowy - ikra na szybach i roślinach... co dalej?

    właśnie dziś zauważyłem pobudzone kiryski.. po chwili już była ikra na szybach i roślinach. Akwa 112l, 6 neonów 1 skalar, 4 nieduże zbrojniki, i 3 kiryski spiżowe dorosłe. Starsze ryby raczej nie zjed...

    Wyświetlenia: 3993 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Tłusty osad na powierzchni wody

    Witam, nie wiedziałem w ktorym dziale umieścić pytanie. Około 2 tyg temu na powierzchni lustra wody pojawiło się coś jakby tłusta powłoka. Bardzo cieniutka warstwa. Pytanie czym to jest spowodowane i ...

    Wyświetlenia: 3131 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Trudny do usunięcia osad na szybie od foliowego tła

    Cześć, po 5 latach funkcjonowania mojego LT postanowiłam zrobić restart i zmianę aranżacji. Po odklejeniu tła, którym było takie czarne, foliowe tło przyklejone przed laty na wodę z płynem do mycia na...

    Wyświetlenia: 2009 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 377 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.