Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Obawa o śmierć ryb

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

16 maja 2021, 16:48 Obawa o śmierć ryb  (#1)  

Witam
Dziś miałem podmiankę i wyciągnąłem roślinę bo już mi więdła trochę i przez przypadek wyszły kulki które były pod podłożem i zabrudziły całą wodę... Odmuliłem co mogę zalałem świeżą wodą, filtr ma max.
Woda jest bardzo bardzo mętna, biała a na roślinach osiadł się jakby ten brud. Boje się o ryby, że mogą zdechnąć . Przez chwile pływały przy rogu, a teraz jakby normalnie ale no widok jest przykry. Filtr pewnie sobie poradzi ale to wymaga 2-3 dni. Co zrobić? Mam drugie akwa, niezalane i mogę jutro szybko jakiś żwirek, przepłukać, zalać akwa, dać bakterii itd i je tam wrzucić jeżeli ma być im lepiej chociaż wiem, że cykl by się nie zamknął, ale w takiej wodzie może będzie im lepiej aż się to ustabilizuje.
Help :/

spikiu24
Początkujący

16 maja 2021, 20:04 Re: Obawa o śmierć ryb  (#2)  

Co to za kulki? Pooglądaj filmy GA jaki tam był armagedon w zbiornikach. W naturze ryby nie pływają w kryształach.

Akaruz
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kraków

16 maja 2021, 23:06 Re: Obawa o śmierć ryb  (#3)  

Kulki nawozowe pod rośliny. Nie mogę znaleźć tych filmów :D

spikiu24
Początkujący

17 maja 2021, 09:11 Re: Obawa o śmierć ryb  (#4)  

Rybom nic nie będzie, filtr w końcu usunie syfek, co najwyżej wywali ci glony jak do słupa wody dostało się za dużo nawozów.
Ile tej wody podmieniłeś? Zrób kolejną podmianę tak przynajmniej 50%

Akaruz
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Kraków

17 maja 2021, 09:49 Re: Obawa o śmierć ryb  (#5)  

Dziś woda troszkę lepsza ale podmienię więcej wody.

spikiu24
Początkujący

17 maja 2021, 11:47 Re: Obawa o śmierć ryb  (#6)  

spikiu24 napisał(a):Dziś woda troszkę lepsza ale podmienię więcej wody.

Woda podmieniona, ciągle mętna. Filtr na full i zobaczymy czy zadziała. Dziś startuje z kostką żeby w moim głównym wykonać restart.

spikiu24
Początkujący

Powiązane tematy
  • Leczenie ryb a rośliny

Witam! Mam pytanie odnośnie roślin przy leczeniu ryb. Otóż zakupiłam kilka dni temu molinezję w pakiecie z przywrami skórnymi... Niestety z uwagi na sposób leczenia, m.in. wlanie leku i zgaszenie świ...

Wyświetlenia: 1440 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• 200l - Tylko dla ryb - Marelo78

Witajcie, jakies 3tygodnie temu postawiłem kolejne akwarium tym razem (miało byc dla ryb) a wyszło jak zawsze......qurka. Zbiornik 100x40x50 Filtr sera bioactive250 HQI70W 6500K osram Podłoze aqua su...

Wyświetlenia: 5240 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Jak dodać opis ryb i krewetek

Aby dodać opis należy utworzyć nowy wątek w tym dziale. 1. W tytule wątki wpisujemy nazwę łacińską oraz nazwę polską opisywanego gatunku np. Pterophyllum scalare (Żaglowiec skalar) 2. Dodajemy opi...

Wyświetlenia: 22482 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Zakładanie akwarium z chłodną wodą (dobór ryb i roślin)

https://www.youtube.com/watch?v=yBsC5Ds2XBo Fajne opracowanie, polecam :)

Wyświetlenia: 322 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Pokarmy dla ryb i krewetek

Jakie pokarmy najchętniej stosujecie w swoich zbiornikach? Jaka jest Wasza opinia nt. rodzimych produktów firmy Tropical? Większość moich pokarmów pochodzi od naszego producenta (Spirulina Super Frote...

Wyświetlenia: 6935 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: pi3cho82, yetisize i 324 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.