Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Muszle do akwarium



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



11 cze 2021, 09:21 Muszle do akwarium  (#1)  

Hej. Mam prośbę gorąca do znawców tematu i utwierdzenia mnie w przekonaniu. Potrzebuję zatwardzić wodę o jakieś 3 niemce. W tym celu chcę dodać do filtra muszę by wartość była stała i nie dolewać specyfików. W takim wypadku pewnie PH powędruje mi w górę więc by je zbić będę chciał dać szyszki olchy do akwarium by PH wychodziło mi w widełkach 6,5 do 7,5. Czy moje myślenie jest dobre czy błędne?. Pozdrawiam.

skorpino88
Poznaje temat

Posty: 53
Dołączył: 25 paź 2014, 14:43

11 cze 2021, 12:31 Re: Muszle do akwarium  (#2)  

Przekombinowany pomysł. Jak masz miękka wodę to dodaj trochę mineralizator i po problemie. Z moich obserwacji wychodzi ze tych szyszek to trzeba by dać wiadro by PH ruszyły.

Avatar użytkownika
Akaruz
Znający temat

Posty: 1142
Dołączył: 08 kwi 2017, 16:36
Miasto: Kraków

11 cze 2021, 20:18 Re: Muszle do akwarium  (#3)  

:D jak czytam takie kombinacje to jestem przerażony .
Wytłumacz mi jak chcesz utrzymać te 3 niemce w akwarium ?
Czysto teoretycznie wkładasz te muszle do filtra :D osiągasz zamierzony cel podnosisz gh o 3 przy ph 7-7,5 .
Zbijasz PH do 6.5 automatycznie GH idzie w górę i to mocno .

Nie pomyślałeś aby użyć mineralizatora GH ? siarczanu wapnia/magnezu :) .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

12 cze 2021, 20:45 Re: Muszle do akwarium  (#4)  

Ja to chyba mam problem z kombinowaniem. Inaczej. Jeżeli gh podnoszę to automatycznie pH mi wzrasta tak? Czy na odwrót. Co waliłem węglan wapnia i albo mam testy strzelone bo tylko kh mi skoczyło ale gh już nie.

skorpino88
Poznaje temat

Posty: 53
Dołączył: 25 paź 2014, 14:43

12 cze 2021, 20:48 Re: Muszle do akwarium  (#5)  

Akaruz napisał(a):Przekombinowany pomysł. Jak masz miękka wodę to dodaj trochę mineralizator i po problemie. Z moich obserwacji wychodzi ze tych szyszek to trzeba by dać wiadro by PH ruszyły.


No coś mnie się zdaje że masz rację... Dałem szyszek zobaczymy co będzie. Inaczej mam węglan wapnia i siarczan wapnia. Który z nich jest mniej szkodliwy dla ryb? I który lepiej rozpuszczalny

skorpino88
Poznaje temat

Posty: 53
Dołączył: 25 paź 2014, 14:43

13 cze 2021, 12:39 Re: Muszle do akwarium  (#6)  

Siarczan wapnia duzo lepiej rozpuszczalny.
Rybom nie zaszkodzi zaden.

Avatar użytkownika
marikfox
Aktywny użytkownik

Posty: 707
Dołączył: 20 lip 2013, 14:06

13 cze 2021, 15:54 Re: Muszle do akwarium  (#7)  

A powiedz mi czy jest sens kupować mineralizatory do gh czy lepsze sole?.

skorpino88
Poznaje temat

Posty: 53
Dołączył: 25 paź 2014, 14:43

14 cze 2021, 09:05 Re: Muszle do akwarium  (#8)  

W sumie to nie wiem czym sie roznia sole od mineralizatorow. Dla mnie to to samo. Z tym ze nazwa mineralizator brzmi lepiej, mozna przykleic firmowa naklejke i kasowac wiecej hajsu.

Avatar użytkownika
marikfox
Aktywny użytkownik

Posty: 707
Dołączył: 20 lip 2013, 14:06

14 cze 2021, 11:40 Re: Muszle do akwarium  (#9)  

Mineralizator to po prostu mieszanka soli w proporcjach dobranych tak aby po rozpuszczeniu dać parametry założone przez producenta.

Mając osobno różne sole możesz korygować parametry tak jak chcesz. Potrzebna jest tylko szkolna wiedza z chemii nieorganicznej, kartka, długopis i waga do odmierzania ilości soli.

MacGyver
Stały bywalec

Posty: 316
Dołączył: 08 cze 2016, 14:57











Powiązane tematy
  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 41 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3253 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2064 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 796 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Tygodniowe akwarium 60l

    Ave Takie pytanie. Tydzień temu założyłem akwarium LT. Podłoże Controsoil, filtr Fluval U2, świece na razie 5 godzin dziennie, woda kranowa plus uzdatniacz.Podawane bakterie Sera Bio Nitrivec,dzisiaj...

    Wyświetlenia: 373 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 252 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 344 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 658 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 236 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 444 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL, Matrial i 580 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.