Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Mineralizator Growise

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

05 lut 2022, 09:25 Mineralizator Growise  (#1)  

Witam
Używam w/w mineralizatora do wody RO. Po dodaniu 10 ml mineralizatora do 40 litrów wody RO zmierzyłem ph (testem kropelkowym) i wyszło bardzo wysokie ponad 7,6. Na instrukcji podane jest 1,2 ml na 3 litry. Czy trzeba ustawić odpowiednia ilość mineralizatora aby było odpowiednie Ph i czy odpowiednia będzie ilość wapnia i magnezu w akwarium?

Anonim 61733

05 lut 2022, 10:03 Re: Mineralizator Growise  (#2)  

Ale woda RO ma ~PH 7 ,zostaw ją na kilka godzin z dostępem do powietrza a będzie miała ~ ph 7,5 .

akwaAmator
Znający temat

05 lut 2022, 10:27 Re: Mineralizator Growise  (#3)  

akwaAmator napisał(a):Ale woda RO ma ~PH 7 ,zostaw ją na kilka godzin z dostępem do powietrza a będzie miała ~ ph 7,5 .

Tak ma ~PH 7

Anonim 61733

05 lut 2022, 11:11 Re: Mineralizator Growise  (#4)  

Czy mam mineralizować wodę Ro zgodnie z instrukcją producenta?

Anonim 61733

15 lut 2022, 20:42 Re: Mineralizator Growise  (#5)  

Witam

Ja mineralizuje wodę do tds 150 i wychodzi 1.5/2 ml na 6L wody.
Niestety ten mineralizator ma to do siebie ,że w przypadku małych podmian jak w moim przypadku 6L w zbiorniku 20L brutto realnie 14L netto wody w zbiorniku ciężko dobrać właściwą dawkę.
Kiedyś zrobiłem 2.5 ml na 6L wg zaleceń producenta i wyszło tds 240.
Dużo też zależy moim zdaniem od stopnia wstrząsania butelką,aby rozpuścić skrystalizowane sole.
Teraz daje mniej i mierze miernikiem ,aby osiągnąć w zbiorniku 150 tds.
Wszystko oczywiście zależy jaką twardość chce się uzyskać.

anubias81
Poznaje temat

25 lut 2022, 13:24 Re: Mineralizator Growise  (#6)  

Ostatnio zdecydowałem się na testy w/w mineralizatora. Czy Growise ma jakąś kontrolę jakości, czy walą na oko do tych butelek?

Odkąd mineralizuję tym specyfikiem, mam za dużo magnezu - stosunek Ca/Mg wynosi 2:1. Nie było tego problemu z qualdropem (zawsze igiełka). Rozpuszczalność to już inna para kaloszy.

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

25 lut 2022, 21:27 Re: Mineralizator Growise  (#7)  

Ja używam ich mineralizatora od roku i na początku wszystko było jak w opisie 4 do 1.
Obecnie mineralizuje nowa butelką i faktycznie są mocne odchylenia od normy tj za mało magnezu.l czyli odwrotnie niż u Ciebie.
Bardzo mocno wstrząsami butelką i pobieram strzykawką wg zaleceń producenta.
Podmieniam tylko 6 L RO.
Na razie nie mam problemu w zbiorniku,ale wolał bym miec pewność co do powtarzalności składu wody.

Najgorsze jest to że w drugim zbiorniku podaje 60 L Aquavitro GH Plant i też za mało magnezu.
Ostatnio przy podwójnej dawce wyszło Ca 22 i Mg 2.4 mg/l.
Musiałem podbić Mg magnezem Growise.

anubias81
Poznaje temat

25 lut 2022, 22:50 Re: Mineralizator Growise  (#8)  

Coś czuję, że wrócę do qualdropa w trybie pilnym. Tam jest jednak powtarzalność.

Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy
  • Linia nawozów Growise

Witam Mam pytanie odnośnie nawozów Growise. Czy ktoś używa może ich i jaką ma ewentualnie opinie o nich.

Wyświetlenia: 7125 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

• Substrat Growise Base i Power Sand

powers-1.jpg growise-base-1.jpg Na rynku pojawiły się nowe substraty podżwirowe, tym razem pod marką Growise. Ich opisy znajdziecie tutaj: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/podloza/substraty-naw...

Wyświetlenia: 1078 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Mineralizator aquaforest

Witam przymierzam się do zmiany mineralizatora z qualdrop na właśnie , aquaforest? Chce podnieść kh i tym samym samo pH bo przy obecnym mam strasznie kwaśną wodę a docelowa obsada nie będzie się zape...

Wyświetlenia: 879 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Mineralizator VIMI Reminamin

http://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-vimi-reminamin-14ad7cf73143dc362667608cae349989.jpg Przedstawiamy VIMI Reminamin - nowy mineralizator wody z filtra odwróconej osmozy (RO...

Wyświetlenia: 22906 | Odpowiedzi: 105 czytaj więcej...

• Mineralizator growsie - dawkowanie

Witam, czy może ktoś pomoc jak rozgryźć dawkowanie mineralizatora growsie? Mam akwarium 50L, i nie wiem ile go podać do tego akwarium, chciałbym uzyskać około ten stosunek 4:1 i gh koło 7, ale czy da...

Wyświetlenia: 756 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...
Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Akaruz, cob_ra, FoCuS_PL, Hultaj, rawracer i 118 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.