Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Kostka 30 litrów z mało wymagającymi roślinami - czy warto ?

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam,
Pół roku temu zakończyłem przygodę z 450-litrowym Malawi (przeprowadzka i brak możliwości zabrania akwarium ze sobą do mniejszego lokum). Pomimo, że dopiero od kilku miesięcy nie posiadam akwarium już zaczynam się rozglądać za nowym szkiełkiem, ale - z uwagi na warunki lokalowe - znacznie mniejszym.
Ostatnio podczas wizyty w sklepie akwarystycznym w oko mi wpadły niewielkich rozmiarów kostki. Moją uwagę przykuł niestandardowy - jak na akwaria - kształt zbiornika. Zamarzyło mi się takie szkiełko w wersji Optiwhite na wysokiej szafce w kształcie słupka.

Chciałbym założyć taki mini zbiornik z korzeniem w centralnym miejscu oraz z niezbyt wymagającą roślinnością. Na chwilę obecną nie myślałem jeszcze o faunie, ale z uwagi na rozmiar akwarium na pewno będzie to jakaś drobnica w niewielkiej ilości.

Na tym etapie zastanawiam się nad aranżacją zbiornika i planuję - tak jak napisałem powyżej - jakieś niezbyt wymagające rośliny (na początek chciałbym spróbować z roślinkami, które nie wymagają nawożenia CO2 oraz tolerują twardą i zasadową wodę (parametry kranówki: pH 7,2 - 7,3, Twardość ogólna 16). Z dokonanych pomiarów wynika, że stężenie azotanów w wodzie wodociągowej wynosi ponad 30 mg/l.

Czy w Waszej ocenie jest sens startować na takiej wodzie z roślinami ? Oświetlenie mogę dobrać pod kątem obecności roślin.

Filtracja oparta będzie na kuble ze zintegrowaną grzałką tak, aby nie zagracać akwarium sprzętem. Na chwilę obecną nie planuję zakupu filtra RO.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Marcin_M_1977
Początkujący

Miasto: Grota pod środkowym korzeniem

Powiązane tematy
  • Problem z roślinami

Hej. potrzebuje pomocy od bardziej zaawansowanych. Co się dzieje z roślinami? dodam ze nie wszystkie maja problem. Akwa ma 3 tyg. 20210627_185746.jpg

Wyświetlenia: 1029 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

• Tropica 1-2-grow - czy to normalne?

Zakupiłem pudełeczko Heteranthera zosterifolia in vitro z Tropica 1-2-grow. Wg opisu: "Jedna puszka z hodowli in-vitro (w specjalnym żelu), zawierająca dużo sadzonek" Tymczasem w moim pudełe...

Wyświetlenia: 790 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Nicienie(?) w podłożu - identyfikacja, czy zagrażają rybom?

Cześć! Proszę o pomoc w identyfikacji tych paskud. najwięcej jest ich oczywiście w podłożu, choć kilka razy widziałem jak pływały w zbiorniku :x Wydaje mi się, że przywlokłem je razem z roślinami p...

Wyświetlenia: 1727 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• 027l - Korzonkowa kostka - Tomek

I poszło. Pierwsze z trzech założone :D - to najmniejsze (w planach 42l oraz 360-480l) Akwarium: 30x30x30cm – 27l – folia mist na plecach Filtracja: Eheim 2211 – mieszanka ceramiki + wata filtra...

Wyświetlenia: 3863 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

• Problem z roślinami (wegetacja, gnicie)

Witam. Akwarium około 30 L z pokrywą Podłoże żwir kwarcowy Światło początkowo aquael leddy slim plant 5w, później dołożone aquael leddy tube plant 6w Filtr wewnętrzny gąbka Temperatura 26 stopni Obsad...

Wyświetlenia: 3070 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.