Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Kosiarki vs neonki zielone



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



15 mar 2019, 18:09 Kosiarki vs neonki zielone  (#1)  

Cześć. Czy kosiarki mogły wystraszyć zielone neony? Mam wrażenie,że odkąd wpuściłem 2 kosiarki do akwarium, neonki (10szt) chowają się w roślinach. Kostka 49l.

smazio
Poznaje temat

Posty: 89
Dołączył: 23 kwi 2018, 15:08

15 mar 2019, 18:44 Re: Kosiarki vs neonki zielone  (#2)  

Nie wiem czy mogły wystraszyć neony ale na pewno same są przerażone. 49 litrów to dla nich zbyt mało...one się męczą.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

15 mar 2019, 20:05 Re: Kosiarki vs neonki zielone  (#3)  

Kupiłem je ze względu na glony z którymi się borykam ale pewnie niedługo je oddam

smazio
Poznaje temat

Posty: 89
Dołączył: 23 kwi 2018, 15:08

15 mar 2019, 20:23 Re: Kosiarki vs neonki zielone  (#4)  

Na glony to najlepiej znaleźć przyczynę ich powstawania zamiast działać tylko na skutki. Pozbędziesz się przyczyny to i glony odejdą. Ryby tylko maskują objawy. Jak szukasz sprzymierzeńców to w tym litrażu bardziej otosek i/lub krewetka Amano (ale najpierw poczytać o ich wymaganiach). Kosiarkę radzę się pozbyć, rośnie a z czasem może być trudniej.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów











Powiązane tematy
  • Czy duże kosiarki mogą niszczyć rośliny?

    Witam Mam problem z roślinami i podejrzewam wine tutaj kosiarek. Mam świeży zbiornik ,świeżo zasadzone rośliny które są pocięte!!! Mam lotosa, kryptokoryny których liscie są pocięte. Mam w baniaku 2 ...

    Wyświetlenia: 817 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Glon zielone plus nitki POMOCY!

    Dzień dobry potrzebuje pomocy wyszło mi takie o to gówno zbiornik ponad miesiąc 5-6 tyg 250 l, CO2 , światło start akwarium 6h teraz koło 10h, podmiany wody raz w tygodniu różnie od 65l do 120 ostat...

    Wyświetlenia: 1781 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Zielone plamy na liściach, chyba nie glony.

    Witam, Jestem początkującym akwarystą, mam problem z zielonymi palmami na liściach np. anubias ale również na roślinach czerwonych. Testuję wodę na no3 ( ok 20) i po4 ( ok 0,5). Azotu nie mogę zbić f...

    Wyświetlenia: 7231 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Zielone dywany w akwarium

    Witam. Wracam z nowymi rodzajami glonów po pozbyciu się Compsopogona i długich zielonych nitek :).Od jakiegoś czasu w akwarium zaczęły pojawiać się zielone krótkie nitki - zaczęły obrastać dosłownie ...

    Wyświetlenia: 11637 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...

  • Zielone nitki w akwarium

    Cześć, mam problem z nitkami w akwarium. Prowadzę walkę już od dłuższego czasu i idzie ku lepszemu z większości roślin pousuwałem nitki mechanicznie pod kranem i na nich nitek nie ma. Gorzej jest z tr...

    Wyświetlenia: 5306 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Compsopogon i zielone nitki - zmniejszać czy zwiększać NO3 ?

    Witam. Posiadam 2,5 miesięczne akwarium 112l na podłożu aktywnym Platinum Soil, z wodą 100% RO. Parametry wody to : NO3 =10 PO4=0,5 K=20 Ca=25 Mg=9 pH=Ok.6 GH=7 KH=0,5 CO2 z wyłączaniem na noc, św...

    Wyświetlenia: 8860 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

  • Parvula i kosiarki

    Mam problem jak w temacie. To moje 3 podejście do parvuli. 1 skończyło się niepowodzeniem, po burzy siadła lampa, zanim skleciłem drugą połowa roślin wypadła, tyle że wtedy parvula rosła bo nie miałem...

    Wyświetlenia: 5754 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Krótkie zielone nitki

    Witam wszystkich bardzo serdecznie, w ostatnim czasie mam problem z krótkimi nitkami w akwarium i proszę o pomoc w tej sprawie. Akwarium OPTIWhite 120x50x50 300l (netto ok. 250) Podłoże piasek kwarc...

    Wyświetlenia: 5511 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • 096l - Małe zielone - Jarek

    Witam. Po wielu zmianach i reanimacji przedstawiam efekty. Akwarium z szybą panoramiczną 80/27-34/40 - 96l. Oświetlenie - wróciłem do świetlówek T8 - 6500K; 4000K; 7500 roślinna + nocne na module LED ...

    Wyświetlenia: 3940 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • 060l - Małe zielone - Krzysztof Golec

    Akwarium zalane na początku października. Wymiary: 70x30x30 Oświetlenie: Chihiros RGB - pełna moc Nawożenie: linia CAL - shine klik co dwa dni - red klik co trzy dni - chrome klik co cztery dni - gre...

    Wyświetlenia: 11394 | Odpowiedzi: 32 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Mąteusz179 i 390 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.