Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Jak zrobić takie tło

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

09 gru 2020, 19:23 Jak zrobić takie tło   (#1)  

Witam
Posiadam akwarium 180l w stadarowych wymiarach. Od dawna za akwarium mam tło sturopianowe z wytopioną strukturą i pomalowane. Trochę mi się znudziło i jest ono jak dla mnie zbyt blade. Chciałbym teraz jednolite czarne docisnięte do tylnej szyby. Za akwarium mam około 8cm przerwy do ściany i dostęp tylko od jednej strony oraz ewentualnie od góry. Z czego je wykonać? Nie widzę szansy na to by przykleić czarną folię tak by było zrobione ładnie. Podpowie ktoś jak się do tego zabrać? Pozdrawiam

Lotos25
Początkujący

09 gru 2020, 20:27 Re: Jak zrobić takie tło  (#2)  

Ja zamówiłem sobie spienione PCV koloru czarnego przycięte na wymiar akwarium i wsunąłem za tylną szybę delikatnie chwytając to mocną taśmą klejącą.

szarlej
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Tarnów

09 gru 2020, 21:40 Re: Jak zrobić takie tło  (#3)  

O fajny pomysł. Ten materiał jak wezmę czarny mat to będzie faktycznie matowy czy i tak ze względu na materiał jest w połyskujący? Kupię to w jakichś budowlanych?

Lotos25
Początkujący

09 gru 2020, 21:47 Re: Jak zrobić takie tło  (#4)  

Jest matowy. Ja zamawiałem przez neta.

szarlej
Zaawansowany użytkownik

10 gru 2020, 09:58 Re: Jak zrobić takie tło  (#5)  

Ja pomalowałem (farba w spreyu). Jest idealnie ,szybko, tanio ...

Hultaj
Poznaje temat

10 gru 2020, 12:08 Re: Jak zrobić takie tło  (#6)  

Tylko takie pomalowanie jest na stałe.

szarlej
Zaawansowany użytkownik

24 cze 2021, 09:33 Re: Jak zrobić takie tło  (#7)  

chętnie zobaczę efekty które już zrobisz :)

plagit
Początkujący

Powiązane tematy
  • 063l - Takie coś - Łukasz_M

Hej, chciałem zaprezentować swój zbiornik, któremu stuknęły już 4 tygodnie. A więc : Akwarium: 60x30x35 full opti Podłoże : H.E.L.P Advanced soil plant, piasek Podsypka: Ada Power Sand Advanced S Dek...

Wyświetlenia: 4665 | Odpowiedzi: 35 czytaj więcej...

• Jak obniżyć potas bo rośliny marnieją

Witajcie, od ponad tygodnia walczę z parametrami wody bo rośliny przestały rosnąć, rozpadają się, zanikają, mają dziury itd. Tragedia. Parametry miałem gorsze trochę ale jeden problem nadal zostaje ...

Wyświetlenia: 810 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Jak zrobić wzniesienie?

Witam. Tak jak w temacie. Jak robicie wzniesienie/góry w akwarium? Jakich materiałów używacie? Czytałem , że można wykorzystać pończochy , ale czy nie mają negatywnego wpływu na wodę? Czytałem gdzie...

Wyświetlenia: 7743 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Limnophila sessiliflora jak przyciąć

Dzień dobry Posiadam roślinę Limnophila sessiliflora. Sadzonka z innego akwarium. Na początku po wsadzeniu nie chciała w ogóle rosnąć, stała cały czas w miejscu. Była to część z nr 4 na zdjęciu, gdzi...

Wyświetlenia: 658 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Jak zrobić samodzielnie Riccia Stones

https://www.youtube.com/watch?v=lRfhgsWvGYs Zapraszam do podpatrzenia jak kamienie wykonuje Oliver Knott. Zobacz produkty marki Aqua-Rebell

Wyświetlenia: 725 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: pi3cho82 i 284 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.