Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Jak Pan Takashi Amano ... ?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



02 lut 2005, 15:59 Jak Pan Takashi Amano ... ?  (#1)  

Jak Pan Takashi Amano uzyskuje efekt ruchu wody? Czy stosuje dodatkowe pompki, jak one są ustawione, że cała powierzchania wody się porusza?
Załączniki
Efekt ruchu wody.jpg
Nie widzę to żadnej pompki ... ale czy jej nie ma?
(77.58 KiB) Pobrane 2904 razy

Richy


02 lut 2005, 16:16   (#2)  

Odpowiedź jest prosta: suszarką :lol:

RedBaron


02 lut 2005, 19:11   (#3)  

RedBaron napisał(a):Odpowiedź jest prosta: suszarką :lol:


ciekawy sposob, ale wydaje mi sie lekko niebezpieczny...
szczegolniejak sie foci samemu

pozatym, zeby :zamrozic: wode nalezy uzwywac ktotkich czasow, a do tego potrzeba specjalistycznego oswietlenia i miejsca na jego rozlozenie coby nie powstawaly odbicia.
oczywiscie mozna sie zadowlic jedna czy 2 lampkami swiecacymi z gory, ale w wiekszosci przypadkow foty beda zbyt ciemne, albo woda zbyt rozwiana...

pozdro,
tomek

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

02 lut 2005, 19:40   (#4)  

sliva napisał(a):[ciekawy sposob, ale wydaje mi sie lekko niebezpieczny...
szczegolniejak sie foci samemu

pozatym, zeby :zamrozic: wode nalezy uzwywac ktotkich czasow, a do tego potrzeba specjalistycznego oswietlenia i miejsca na jego rozlozenie coby nie powstawaly odbicia.
oczywiscie mozna sie zadowlic jedna czy 2 lampkami swiecacymi z gory, ale w wiekszosci przypadkow foty beda zbyt ciemne, albo woda zbyt rozwiana...

pozdro,
tomek


Ja tam robię właśnie w ten sposób. U mnie nie ma możliwości żeby suszarka wpadła do wody. Światła też mam wystarczająco dużo pod pokrywą i dodatkowego nie stosuję. A fotki robię na ISO 100. Być może nie są jakiejś super jakości ale efekt jest powiedzmy zadowalający. Oczywiście przydałyby się dodatkowe lampy o skoncentrowanym strumieniu światła do oświetlenia przodu no ale cena takiego sprzętu skutecznie odstrasza.

RedBaron


02 lut 2005, 19:44   (#5)  

RedBaron napisał(a):Być może nie są jakiejś super jakości

RedBaronie! Poniosła Cię... skromność. Foty są naprawdę dobrej jakości, a efekt ruchu wody też jest dobrze widoczny

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

02 lut 2005, 19:48   (#6)  

no wiec pokusilo mnie, rozlozylem 2 swieczki, kazda po 4x55w (zbytnio sie do tego celu nie naddaja, ale chyba by mnie z domu wywalono jak bym przypalil zarowami po 1000...)
suszara przyplajstrowana do statywu
aparat z obiektywem 60mm ustawiony na priorytet przeslony f/5.6
czas 1/40 z kompensacja -0.7 EV
iso 200

wybor obiektywu uzaleniony brakiem miejsca na rozstaw lamp i co za tym idzie odbiciami..
przy szerokim byla by wieksza glebia ostrosci i byc moze tez moglbym sobie pozwolic na krotszy czas

i oto i efekt

Obrazek

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

02 lut 2005, 19:58   (#7)  

RedBaron napisał(a):
Ja tam robię właśnie w ten sposób. U mnie nie ma możliwości żeby suszarka wpadła do wody. Światła też mam wystarczająco dużo pod pokrywą i dodatkowego nie stosuję. A fotki robię na ISO 100. Być może nie są jakiejś super jakości ale efekt jest powiedzmy zadowalający. Oczywiście przydałyby się dodatkowe lampy o skoncentrowanym strumieniu światła do oświetlenia przodu no ale cena takiego sprzętu skutecznie odstrasza.


no ja sie wlasnie zastanawiam nad iloscia dawanego swiatla, i czasmi jakimi sie dysponuje, faktem jest tez, ze nie ma co porownywac fotek do fot robionych w studio... szczegolnie jesli to stydio nalezy do ada...
za tymi fotami kryje sie sprzet o bardzo wysokiej rozdzielczosci i szeroki format, plus cala armia specow

a co do twojej foty jest fajna, oczywiscie poswietlenie pewnych partii bylo by jak najbardziej wskazane, ale jak mowisz sprzet jest cholernie drogi i niezawsze sie oplaca go kupowac dla jednej foty...

mozesz powiedziec jakie parametry przy foceniu byly ?

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

02 lut 2005, 20:04   (#8)  

sliva napisał(a):mozesz powiedziec jakie parametry przy foceniu byly ?

Najkrótsza ogniskowa w c-4000 (nie pamiętam jaka), ISO 100, czas 1/40s ale jaka przysłona nie pamiętam.

RedBaron


02 lut 2005, 23:35   (#9)  

Sliva - Widzę że masz Razbory espei. Po ile chodzą u Ciebie w sklepach? Poszukuję ich w Polsce, ale z miernym skutkiem. Będę przynajmniej miał jakiś cenowy punkt odniesienia.

Avatar użytkownika
Paweł
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 07 lip 2003, 11:47
Miasto: Warszawa

02 lut 2005, 23:57   (#10)  

Amano stosuje po pierwsze studyjne flesze na generatorach mocy- to sa swiatla rzedu kilku tysiecy wat, a po drugie aparaty wielkoformatowe z obiektywami wyposazonymi w migawki centralne, a dla takich jak wiadomo czas synchronizacji jest dowolny. Jak sie ma taka mozliwosc, to mozna uzyskac dowolne efekty.
PS. Przechodze na sredni format, bo zakupilem dzis starego Pentacona Sixa :wink:
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

03 lut 2005, 00:22   (#11)  

Paweł napisał(a):Sliva - Widzę że masz Razbory espei. Po ile chodzą u Ciebie w sklepach? Poszukuję ich w Polsce, ale z miernym skutkiem. Będę przynajmniej miał jakiś cenowy punkt odniesienia.


hmm ja je kupilem jako r. hengla
i z tego co pamietam to koscily 8e jedna....
w pl napewno tansze:)

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

03 lut 2005, 01:11   (#12)  

Grzegorz Guzik napisał(a):Amano stosuje po pierwsze studyjne flesze na generatorach mocy- to sa swiatla rzedu kilku tysiecy wat, a po drugie aparaty wielkoformatowe z obiektywami wyposazonymi w migawki centralne, a dla takich jak wiadomo czas synchronizacji jest dowolny. Jak sie ma taka mozliwosc, to mozna uzyskac dowolne efekty.
PS. Przechodze na sredni format, bo zakupilem dzis starego Pentacona Sixa :wink:



no dokladnie, ale chyba sie nie zgodze co do fleszy... jeszcze jak masz sfocic rybe to oki, ale cale akwa to za duzo babrania sie
po priostu za dzuzo szczegolow mozna przepalic (nie mowie o tym co jet specjalnie wypalone)
ewentualnie jakis tylni rog akwa i tlo to flesz z filtrem rozpraszajacym, ale reszta to swiatlo ciagle IMHO oczywiscie

pozdawiam,
tomek

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

03 lut 2005, 01:46   (#13)  

http://www.pbase.com/momentic/niigata&page=3
czyli jeden flesz staly na pewno i od tylu :)

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

03 lut 2005, 09:03   (#14)  

sliva napisał(a):http://www.pbase.com/momentic/niigata&page=3
czyli jeden flesz staly na pewno i od tylu :)


lub tak.... :wink:

Obrazek
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

03 lut 2005, 11:52   (#15)  

Ech... Wyższa Szkoła Jazdy.
Jak się naoglądamy TAKICH fotek robionych TAKIM sprzętem, to jak nam się potem mają podobać nasze własne fotki zwyczajnie oświetlanych baniaczków robione antyczną lustrzanką małoformatową? :|

Aktinidia


03 lut 2005, 12:14   (#16)  

Aktinidia napisał(a):Ech... Wyższa Szkoła Jazdy.
Jak się naoglądamy TAKICH fotek robionych TAKIM sprzętem, to jak nam się potem mają podobać nasze własne fotki zwyczajnie oświetlanych baniaczków robione antyczną lustrzanką małoformatową? :|

IMO format nie gra roli o ile nie chcemy robić sporych powiększeń. A wykonanie porządnej fotki to przede wszystkim poprawne oświetlenie zbiornika (moc, barwa i ustawienie lamp). Tak więc nawet starą lustrzanką można uzyskać niezły efekt. No i pamiętać trzeba że to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek.

RedBaron


03 lut 2005, 12:35   (#17)  

Moja lustrzanka ma prawie 50 lat :!: :D Nie żartuję 8)
Robi świetne zdjęcia w plenerze, jeśli jest dobre światło. Niestety nie mam do niej lampy błyskowej, więc akwa pstrykałam bez doświetlania i... :?

Aktinidia


03 lut 2005, 13:50   (#18)  

Sliwa - Ano widzisz, w Wawie w Diskusie mieli właśnie R. hengeli, niby bardzo podobne ale jednak hengeli ma pod klinem wyraźną plamkę, espei jej nie posiada. Twoje też nie posiadają. To że są mylone to widać wina handlowców z Azji.

Avatar użytkownika
Paweł
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 07 lip 2003, 11:47
Miasto: Warszawa

03 lut 2005, 15:00   (#19)  

Paweł napisał(a):Sliwa - Ano widzisz, w Wawie w Diskusie mieli właśnie R. hengeli, niby bardzo podobne ale jednak hengeli ma pod klinem wyraźną plamkę, espei jej nie posiada. Twoje też nie posiadają. To że są mylone to widać wina handlowców z Azji.


hmm no pewnie tak, nigdy sie nad tym nie zastanawialem
tutaj masz fote tej mijej http://www.jp2doc.org/akwa/rasbora.jpg
chociaz mi sie widzi, ze byc moze moge miec 2 gatunki, albo przynajmniej jakies odmiany barwne..

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

03 lut 2005, 15:44   (#20)  

sliva napisał(a):
Paweł napisał(a):Sliwa - Ano widzisz, w Wawie w Diskusie mieli właśnie R. hengeli, niby bardzo podobne ale jednak hengeli ma pod klinem wyraźną plamkę, espei jej nie posiada. Twoje też nie posiadają. To że są mylone to widać wina handlowców z Azji.


hmm no pewnie tak, nigdy sie nad tym nie zastanawialem
tutaj masz fote tej mijej http://www.jp2doc.org/akwa/rasbora.jpg
chociaz mi sie widzi, ze byc moze moge miec 2 gatunki, albo przynajmniej jakies odmiany barwne..
Pogrzebałem trochę w internecie i dokopałem się do artykułu:
http://www.akwarium.org.pl/ksiazki/akwa ... kst/6.html
Jak widać na rysunkach nie chodzi o obecność plamki (ja miałem na myśli miedziany poblask pod klinem, źle zapamiętałem wygląd) nad klinem, a raczej kształt samej ryby i klinu. U espei tępy koniec jest wklęsły.

Avatar użytkownika
Paweł
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 07 lip 2003, 11:47
Miasto: Warszawa











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Naleśnik Akwariowy i 390 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.