Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Iwagumi - jak zacząć?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



28 gru 2021, 00:00 Iwagumi - jak zacząć?  (#1)  

Witam. Mam zbiornik 25L, 2 x led 7W. Chce założyć akwarium typu iwagumi. Jak i od czego zacząć? Co robić krok po kroku?
Planuje do tego akwarium mieć około 6 bystrzyków Amandy i trawnik z monte carlo - czy będzie ok?
Z góry dziękuję za pomoc.

Mafrin
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 27 gru 2021, 23:49

28 gru 2021, 10:30 Re: iwagumi - jak zacząć  (#2)  

W brew pozorom Iwagumi to jedno z trudniejszych akwarii do prowadzenia z racji tego ze jest tam mało roślin i są to rośliny 98% trawnikowe jeśli mówimy o klasycznym IWAGUMI .

Te twoje 25l nie nadaje się na iwagumi raz ze po zrobieniu aranżacji ,wsypaniu podłoża to zostanie tam max 15l wody , dwa taki mały zbiornik nie wybacza błędów a w iwagumi ich nie brakuje na starcie . Trzy 6 bystrzyków w 15 litrach to przesada .

Jeśli chcesz klasyczne iwagumi to postaraj się o zbiornik min 60x35/40/40 . Ważna jest tłu długość i szerokość abyś miał możliwość i manewr z aranżacją .
Podstawa to kamienie/skały to one odgrywają główną rolę w zbiorniku i je powinieneś wybrać starannie i ułożyć z nich jakąś spójną aranżacje .
Na podłoże do tego typu zbiornika to głównie podłoże typu SOIL wybór jest ogromny na rynku Platinum,soil ,Master, soil ,Help dvanced ...

Rośliny trawnikowe najlepiej jeden rodzaj np : parvula, montecarlo .mały heniek ..

Co2 jest nieodzownym elementem takiego zbiornika ,najrozsądniej ekonomicznie i praktycznie to zakupić butle .

Obsada w takich zbiornikach jest skromna głównie są to małe rybki ławicowe które mają dawać złudzenie ptaków na niebie .
Krewetki amano które pomagają w walce z glonami ,krewetki karłowate neocardina ,ślimaki .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

07 sty 2022, 00:33 Re: iwagumi - jak zacząć  (#3)  

dziękuje za odpowiedź zrezygnuje z iwagumi

Mafrin
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 27 gru 2021, 23:49











Powiązane tematy
  • Jak podłączyć dyfuzor JBL taifun proflora do fx6

    Witam, jestem nowy na forum, ale może ktoś mi pomoże. Otóż zakupiłem JBL proflora taifun inline 19/25 ( nie pomyślałem wcześniej, żeby sobie zmierzyć wąż z filtra fx6) i chciałbym to sensownie połączy...

    Wyświetlenia: 335 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak wywołać zielony zakwit?

    Panowie drodzy. Pytanie jak w temacie. Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić skuteczny sposób na szybki zielony zakwit? Pytam, bo nie jest tak łatwo wyhodować taki glon jak się chce :)...

    Wyświetlenia: 740 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Co to za glony i jak je zwalczyć oraz ocena parametrów wody

    Dzień dobry koleżanki i koledzy, Właśnie założyłem tu konto gdyż mam następujący problem. Po około 1 roku nagle pojawiły mi się glony jak na zdjęciach. Czy możecie pomóc w ich identyfikacji oraz w jak...

    Wyświetlenia: 650 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jak dozować nawóz

    Witam, mam pytanie, czytam o nawozach i dozowaniu i już mam kręćka w głowie. W jaki sposób powinienem dozować nawóz tj. czy powinienem dążyć do utrzymania cały czas takie samego poziomu nawozu w wodzi...

    Wyświetlenia: 1082 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • jak ciężką lampę mogę położyć na akwarium

    akwarium 112l 80x35x40, bez wzmocnień, szyba chyba 6mm Pierwszy raz kupiłem sobie porządny radiator zamiast płaskiej blachy do akwarium, z myślą chłodnej lampy, dużej mocy i w ogóle bajery. Sam radia...

    Wyświetlenia: 372 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jak zakwasić wode bez CO2 ??

    Witam Udało mi się zmiękczyć wode przy pomocy wody ro i jak w kranie mam 11 GH to teraz w akwarium mam 5 GH. I udało mi się też ją lekko zakwasić tak na 6,5 ph ale to dzięki chyba podłożu Controsoil....

    Wyświetlenia: 2092 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • Jak zasadzić prawidłowo bulwe lotosa?

    Witam Kupiłem i odebrałem dziś ze sklepu roslinyakwariowe.pl bulwe lotosa zielonego. Bulwa jest już w akwarium i widać że wypuszcza ze 2 albo 3 liscie. Ale nigdy nie miałem do czynienia z bulwami, ta...

    Wyświetlenia: 444 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jak skleić aranżację księżycową - mini moon gate

    https://www.youtube.com/watch?v=k4kteXfNtWE Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 731 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Nawożenie Iwagumi - 120 l - mała ilość roślin

    Cześć, rozpoczynam nowy wątek, aby nie mieszać w innych założonych przeze mnie. Chciałbym rozpocząć nawożenie w moim Iwagumi. Akwarium ma miesiąc i dojrzało. Mam dwa gatunki roślin Eleocharis parvula...

    Wyświetlenia: 2698 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Jak to się robi w Liquid Nature - filmy

    Witam Można zrobić film długi ale jest w nim wszystko co do tej pory firma Oase przedstawiła w tych 5 odcinkach. Tak więc jeśli macie wolne 40 minut to zobaczcie jak to się robi w Liquid Nature. ht...

    Wyświetlenia: 647 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: tomy76 i 379 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.