Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Glony w akwarium: występowanie i zwalczanie

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

Glony to jedna z największych zmor akwarystów. Gdy raz się pojawią, nie dość, że szpecą podwodny krajobraz, to jeszcze ciężko je usunąć, a ich niekontrolowany rozwój może nawet doprowadzić do rozchwiania warunków panujących w zbiorniku i, w skrajnych sytuacjach, zagrozić zamieszkującej go obsadzie.

Podobnie, jak w przypadku wielu innych problemów, tak i tutaj lepiej jest zapobiegać powstawaniu glonów niż później je zwalczać, ale to jest temat na inny artykuł. Dziś zajmiemy się rodzajami glonów, ich występowaniem oraz tym, jak sobie z nimi radzić.

Czytaj dalej: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... zanie.html

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Kraków

Powiązane tematy
  • Akwarium 360L, dodatkowy filtr wewnętrzny.

Witam, Potrzebuję rady w jednej sprawie, bo nie wiem czy nie wydziwiam ;). Akwarium 360L 120x50x60. Za filtracje odpowiada Aquael Ultramax 2000. Filtr jest bardzo mocny, podkręcony na maksa zaczyna...

Wyświetlenia: 1431 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

• Belka DIY power led akwarium 200l

Witam serdecznie Planuję zmontować belkę na power ledach. Przejrzałem wiele forów, łącznie z tym, w poszukiwaniu inspiracji, jednak chciałbym prosić Was o ocenę i podpowiedzi. Zacznę od początku, c...

Wyświetlenia: 1799 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

• Wymiana podłoża w działającym akwarium

Dzień dobry W akwarium 128 litrów posiadam obecnie nad dnie piasek. W akwarium jest dużo krewetek łącznie z młodymi. Nie jestem w stanie wszyskich odłowić aby wymienić podłoże. Chciałbym stopniowo ...

Wyświetlenia: 460 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• DIY belka LED w pokrywie do akwarium 72l

Cześć, jako że na forum jestem nowy, to na wstępie chciałbym się przywitać :) Planuję założyć akwarium 72l 60x30x40 cm. Właściwie to zastanawiam się nad dodaniem kilku centymetrów do długości i głę...

Wyświetlenia: 1464 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

• 090L - Akwarium roślinne

Jest to mój pierwszy aquascape i zbiornik HT po 2 latach od postawienia. Trochę :shock: już przerósł i czeka go restart. Dlatego zanim to uczynię chciałem się podzielić tym co udało mi się nauczyć o ...

Wyświetlenia: 1351 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Akaruz, Elmlody, FoCuS_PL, rawracer i 131 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.