Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Gdzie kupie dobrą skałę ?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Rfck napisał(a):Mam ancienty w Iwagumi i przestałem poprostu dawkować mineralizator, podmieniam na czystą RO.


Dlatego też podmieniam tylko czyste RO, mierzyłeś jakie twardości masz na tych skałach po podmianie i na koniec tygodnia, jakie twardości masz ogólnie w zbiorniku?

Avatar użytkownika
PKS_26
Stały bywalec

Posty: 437
Dołączył: 28 lis 2012, 19:36
Miasto: Bukowno/Sławków

Wspieram stronę kontem Premium

Mierzyłem kiedyś, teraz z lenistwa sugeruje się miernikiem TDS.
Po tygodniu mam 350-380ppm, po podmianie na RO jakieś 210-220, zależy ile podmienię.

Planuje niedługo tanganikę z wapieniami na wodzie RO, ciekawe jak mocno wapienie "utwardzą" wodę RO.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Z moich doświadczeń to oryginalne manten stone tylko nieznacznie podnoszą twardość.
Podmieniam co dwa tygodnie 15 litrów na 35 litrów w obiegu. Woda do podmian RO mineralizowana, ma ok. 140-145 ppm. Po dwóch tyg. ma ok. 160-165 ppm.
Podłoże, którego jest ok. litr-półtora, nie zbija już parametrów.
Brak CO2.

W drugim zbiorniku z CO2, kamienie podnoszą twardość troszkę bardziej. Kiedyś aktywne, teraz już siedmioletnie podłoże.

Avatar użytkownika
das
Zaawansowany użytkownik

Posty: 805
Dołączył: 01 sie 2003, 19:17











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 572 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.