Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Emergency protocol - prośba o radę



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



W wyniku akwarii (awarii !!! :) ), mieszkanie na dwa dni zamieniło się w strefę remontową, wszędzie pył, brud. Oddzieliłem strefę ze zbiornikiem za pomocą folii od reszty pomieszczenia. Przykryłem akwa tym samym decydując się na dwudniowy blackout. Dziś wieczorem po sprzątaniu zamierzam wszystko przywrócić do życia. Plan jest taki: przed włączeniem świateł podmiana 50%. Czas świecenia 6-8h ? (nie wiem czy wracać momentalnie do 8, w końcu to 2 dni bez światła, nie więcej), na drugi dzień czyszczenie kubła. Nawożenie jak przed zaciemnieniem. Co myślicie? Pytam, ponieważ zbiornik jest młody, ma trochę ponad miesiąc i gwałtowne ruchy mogą zamienić "emergency protocol" w "ghost protocol" :D

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1611
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

Dwa dni to nie problem. Szczególnie, że rośliny więcej potrafią wytrzymać niż glony. Także na spokojnie wróć do tego co było przed zaciemnieniem.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Jeżeli filtr działał cały czas to nie ma sensu bo ruszać teraz.
Światło pozostaje bez zmian.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13












Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 586 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.