Masz konto na Forum? Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra      Zobacz największy wybór ryb i roślin >>

Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Dragon stone pylenie.

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

24 gru 2020, 13:43 Dragon stone pylenie.  (#1)  

Jak długo będzie się uwalnial syf z kamieni dragon stone?
Kamienie były najpierw myte ręcznie z pomocą pensety a potem pod ciśnieniem.

dzidek8989
Poznaje temat

Miasto: Łask/Darmstadt Niemcy

24 gru 2020, 21:42 Re: Dragon stone pylenie.  (#2)  

Widocznie umyłeś je niedokładnie więc odpowiedź brzmi. Będą pylić do momentu aż je dokładnie umyjesz.

piter134
Stały bywalec

Miasto: Warszawa

24 gru 2020, 23:36 Re: Dragon stone pylenie.  (#3)  

Ja swoje wzorowałem szczotką drucianą, najwięcej syfu, takiej gliny wręcz wysuszonej jest w dziurach i tam skrobałem gwoździem. Później wszystko dokładnie pod prysznicem przy użyciu słuchawki i jak najmocniejszego strumienia płukałem, aż była czysta woda.
Tak na prawdę nie ma innej metody.

derag0n
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Zgierz

25 gru 2020, 07:58 Re: Dragon stone pylenie.  (#4)  

Dokładnie jak koledzy pisali, musisz umyć. Ja robiłem dwa podejścia bo mi woda mułem zachodziła. Skombinuj giętki ale mocny patyk tak aby podchodził w szczeliny, które są czasem zadziwiająco głębokie i wypełnione mułem.

robertolsz
Początkujący

Miasto: Olsztyn

26 gru 2020, 14:59   (#5)  

Pierwsze mycie bylo w wannie z wyskrobywaniem przy pomocy pensety tej "gliny" z otworów. Pozniej mnie żona wyrzuciła z tym wiec udałem się na myjnie i plukalem je pod ciśnieniem a dzisiaj jak żona pójdzie spac to wracam z nimi do wanny. Spróbuję wydłubać to co zostało i szceteczka je wyczyszcze i chyba powinno wystarczyć

dzidek8989
Poznaje temat

Miasto: Łask/Darmstadt Niemcy

Powiązane tematy
  • Inspiracja ze skałami Dragon Stone (Green Aqua)

https://www.youtube.com/watch?v=Znt8K3harm8 Zapraszam do obejrzenia.

Wyświetlenia: 1082 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• 060l - Osaka stone - danielevsky

Witam. Tydzień temu ruszyłem z nowym projektem. Tym razem spróbowałem swoich sił w stylu brazylijskim. Ogólne dane: Akwarium. 60x30x36 VIV ultra clear Filtracja: OASE Biomaster 350 Światło: Skyl...

Wyświetlenia: 3594 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• 067l - Green dragon's back

Małe akwarium w stylu Iwagumi 60x32x35cm. Założone 06.10.2020. Rośliny: Hemianthus callitrichoides Cuba Eleocharis pusilla Glossostigma elatinoides Micranthemum Monte Carlo Rotala Kamienie ze składu...

Wyświetlenia: 938 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 072l - Dragon Cave

Natchniony debiutem na IAPLC 2020, przystąpiłem do realizacji kolejnego projektu. Tym razem po raz pierwszy postanowiłem zmierzyć się z Dragon Stone. W chwili obecnej skupiam się na hardscape. Przez...

Wyświetlenia: 7400 | Odpowiedzi: 82 czytaj więcej...

• 025l - BN/T - Scenery Stone

Cześć, pokazuje to akwarium\krewetkarium nie po to żeby sie pochwalić (wg mnie nie ma czym) ale aby zaczerpnąć od was jakichś rad co można by było tu zmienić. a więc opis: Akwarium 40x25x25h float 25...

Wyświetlenia: 2363 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: tomek110 i 158 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.