Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Dobór filtracji



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



17 lis 2020, 17:23 Dobór filtracji  (#1)  

Akwarium 126 l brutto zastanawiam się nad kupnem FLUVAL 207 lub 307 który będzie odpowiedni

Marek87s
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 19 paź 2020, 21:23

17 lis 2020, 21:14 Re: Dobór filtracji  (#2)  

Im większy tym lepszy, nad marką też bym się zastanowił, nie ciekawe opinie krążą o Fluval-ach.

Avatar użytkownika
grzesio764
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 10 maja 2012, 13:01

17 lis 2020, 22:21   (#3)  

Ja mam Unimaxa 250 w 128l i nie narzekam, równowaga biologiczna jest i filtr trzeci rok chodzi bez problemu, nic nie cieknie, nie zapycha się szybko. Mogę polecić. A jeśli już się na fluvala zdecydujesz to bierz większego.

HaberPopp
Poznaje temat

Posty: 51
Dołączył: 22 sty 2014, 23:35

17 lis 2020, 22:30 Re: Dobór filtracji  (#4)  

HaberPopp napisał(a):Ja mam Unimaxa 250 w 128l i nie narzekam, równowaga biologiczna jest i filtr trzeci rok chodzi bez problemu, nic nie cieknie, nie zapycha się szybko. Mogę polecić.


Niestety tych modeli Aquael'a już nie uświadczysz.

Do autora:
Z mojego doświadczenia Fluval nie jest dobrym wyborem.
Do takiego zbiornika odpowiedni będzie np. Eheim Classic 2215, Eheim Experience 350.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

17 lis 2020, 23:53 Re: Dobór filtracji  (#5)  

Polecam Ultramax 1500 Aquael
Posiadam taki filtr
Bardzo cichy i wydajny

Avatar użytkownika
slawekmokwa1
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 30 paź 2017, 11:19
Miasto: GRUDZIĄDZ

22 lis 2020, 01:10   (#6)  

A fluval 307 nie zrobi pralki

Marek87s
Początkujący

Posty: 7
Dołączył: 19 paź 2020, 21:23











Powiązane tematy
  • Dobór oświetlenia do zbiornika

    Witam Dawno mnie tu nie było w sensie dodania wątku :) Planuję założenie zbiornika o wymiarach 130 dł x 45 szer. i 50 wys. szkło opti. Chciałbym poznać Wasze propozycje odnośnie oświetlenia - będzie ...

    Wyświetlenia: 930 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Jaki mineralizator RO? Dobór nawożenia po mineralizacji.

    Cześć, Po kilku dziwnych przygodach z glonami i niepewną kranówką postanowiłem kupić filtr RO. W związku z tym mam masę pytań, ale najpierw opis akwarium: 27l - kostka 30cm Oświetlenie led 5630 12W...

    Wyświetlenia: 3042 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Jakość filtracji a zdrowie roślin.

    Wybaczcie mój kolejny wpis na forum z kategorii "głupich pytań", ale to co znalazłem w sieci jest dla mnie pod tym względem niejasne. Czy z waszego doświadczenia wynika, że wysoka jakość wo...

    Wyświetlenia: 1953 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Zmiana filtracji - wewnętrzna na zewnętrzną

    Witam. Posiadam filtr wewnętrzny firmy Oase w baniaku 85l. Zamierzam przerzucić się na filtr tej samej marki jednak zewnętrzny. I tutaj rodzi się pytanie: czy lepiej będzie jak przez okres dwóch tygod...

    Wyświetlenia: 611 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Krasnorosty rozpoczynają ekspansję. Modyfikacja filtracji?

    Proszę o pomoc z opanowaniem tematu krasnorostow w moim zbiorniku. Z własnego doświadczenia i wyczytanych informacji chcę szukać rozwiązania w organizacji filtracji w akwarium, i tu proszę o porade. A...

    Wyświetlenia: 6709 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

  • NOWOSC w Filtracji? Kulki filtracyjne Aello Silverloon

    Drodzy koledzy i kolezanki Mam takie kulki filtracyjne do basenu (wyszukiwarka albo google) Co sadzicie o wrzuceniu ich do akwa zamiast waty? W filtrze basenowym sie sprawdzają. To moze do kubełka alb...

    Wyświetlenia: 2295 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Dobór obsady do kostki roślinnej 60L

    Witam. Od 2 tygodni prowadzę akwarium. Kostka 40x40x40 ok. 60L Zaczynam powoli planować obsade :) Na pewno krewetki bo to z myślą o nich zakładalem baniak , marzyly mi się Caridinal z sulawesi, ...

    Wyświetlenia: 2500 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • [GreenAqua] Dobór ryb do akwarium roślinnego

    https://www.youtube.com/watch?v=0JRa7ocnNEE Zapraszam do obejrzenia. Jeśli interesują Was polskie opisy ryb przeznaczonych do zbiorników roślinnych podejrzycie je w sklepie RA: https://sklep.rosli...

    Wyświetlenia: 1867 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Dobór roślin do 45l LT

    Witam wszystkich serdecznie, po ok 10 letniej przerwie wracam do akwarystyki, na razie skromnie bo tylko 45l, ale w planach jest już większy baniak. Będzie to low tech na ziemi ogrodowej, standardowe ...

    Wyświetlenia: 1824 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Dobór małych rybek do akwarium.

    Witam, czy warto/mogę wrzucić pare sztuk jakiś małych rybek do akwarium o wymiarach: wysokość 25 cm, długość 37 cm, szerokość 18 cm, jeśli coś można to jakich? Czy tylko same krewetki zostawić?...

    Wyświetlenia: 3983 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki i 608 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.