Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Czarna woda. ARCHIWUM X. w 15 minut. Kostka 30 litrow

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat
Dramat. Nie jest to moje pieresze akwa ale czegos takiego nie grali jeszcze

Tygodniowe akwarium
Korzenie red moor
Podloze aktywne yokushi jiban soil
Proste rosliny
Sump zewnetrzny
Woda kran + RO
Podmiany co 3 dni na poczatku

Woda byla metna + film bakteryjny na powierzchni wiec napowietrzanie i filtrowanie

Ale wpadlem na pomysl wrzucic ozonator, taki zwykly 12V 0,2A. Ozonowalem 15 min i z wody metnej momentalnie KAWA !!
Podmianka 50% i jest ciemna herbata.. Oby roslin szlag nie trafil

Co to moglo spowodowac ??

Wrzucilem.lampe uv. I jutro kolejna podmianka i moze purigen.. Tylko mi go szkoda[youtube][/youtube]
Załączniki
DSCF0558.jpg
20220121_000951_HDR.jpg
16432280732071666093526294006602.jpg

_wolverine_
Początkujący

Czytałem kiedyś (na tym forum) fajną historię, jak pewna dama użyła ozonatora w akwarium. Okazało się, że osobliwie działa na silikon :D Tam wtedy była powódź, bo bodajże 2000L...

Miałeś mętną wodę w nowym akwarium. Skoro nie jest to Twoje pierwsze, to powinieneś wiedzieć, że takie rzeczy są normalne i najlepsze co można z nimi zrobić, to nic. Do tego jeszcze lampa UV... Daj temu zbiornikowi dojrzeć w spokoju.

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

27 sty 2022, 00:11   (#3)  

Robie podmianki robie.. Ale za tydzien chce rosbory galaxy wrzucic i 10 neocardin.. Ale cos mi jeszcze tlen zuzywa. Przed akcja z ozonatorem malo otoska nie udusilem.. Wrocil z powrotem do wiekszego akwa a teraz nad slimakiem helmetem testuje wode 😈
Ale sprawa czarnwj wody dziwna
Silikonu oprocz tego do klejenia szyb nie mam

_wolverine_
Początkujący

Powiązane tematy
  • Nawozenie akwarium z srednio twardą wodą

Witam chce sie zapytac jak nawozic akwarium z ca 83 ppm zeby to roslo. Wiem ze chodza akwarium z taka woda bez ro. Chce dowiedziec sie wszystkiego co bedzie potrzebne aby to dobrze chulalo.... na razi...

Wyświetlenia: 14954 | Odpowiedzi: 201 czytaj więcej...

• Oświetlenie led do 325 litrów

Zbiornik to 325 litrów 130x50x50. Do tej pory miałem tam 4 x 36w t8 2x6500k i 2x 10000k Zamierzam zmienić na ledy aquaele LEDDY TUBE PLANT 2.0 17W 2sztuki Barwa 9000K Strumień świetlny 1180 lm i LED ...

Wyświetlenia: 1079 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Ile lumenów do akwarium 200 litrów neto

Witam posiadam akwarium: Aquael Optiset o wymiarach 121 x 41 x 56 cm, co daje pojemność 240 l. Oświetlenie które posiadam w akwarium ( nie wszystko włączone) i tu moja prośba co włączyć aby dobrać odp...

Wyświetlenia: 3427 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

• Led diy kostka 45x45x50

Witam. Zamierzam się do pierwszego roslinnego akwa i mam rozkmine nad światłem. Chce robić belke on off . Wody będzie ok 80 -85 l netto i czy 50 w starczy dla roslin łatwych i średnich oznaczonych w ...

Wyświetlenia: 4236 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

• Mętna woda

Witam chciałbym się poradzić 2 tygodnie temu założyłem nowe akwarium 72l. I od tego czasu zrobiłem 2 razy podmianę jakieś 20% i przy podmianie podałem Tropical Antychlor i Tropical Bacto-Active i ...

Wyświetlenia: 1591 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Elmlody, FoCuS_PL, Hultaj, rawracer i 203 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.