Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Co warto kupić na Aliexpress - tylko przetestowane produkty



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Rfck napisał(a):Jak przyłożysz nos do akwarium to tak, widać je, ale lepiej to wygląda niż ze szklanego dyfuzora.
Zakupiony, z jakimś kuponem wyszło 32zł.
Generalnie po zmianie dyfuzora na neo ilość bąbelków w akwarium bardzo wzrosła ( neo daje b. dużo małych) i strasznie mnie to drażni. Obadamy jak będzie na tym zewnętrznym.

Binio
Stały bywalec

Posty: 451
Dołączył: 24 sty 2019, 13:02

Binio napisał(a):Czy po takim dyfuzorze latają bąbelki po akwarium?
Mam taki sam, tyle, że kupiony jako qanvee. I powiem tak, mnie osobiście mega drażni, mam go oczywiście na wylocie filtra i mimo, że robi mgiełkę, to w akwarium wygląda słabo, może to przez Lily pupę, nie wiem. Woda wygląda jak gazowana, zanieczyszczona. Nie ma tej krystaliczności. I to wcale nie trzeba siedzieć z nosem przy szkle. Miałem za nim filtr narurowy 5' i bardzo dużo obniżył to pylenie, tu faktycznie trzeba się bardzo mocno przyjrzeć. Wczoraj akurat zdemontowałem tego narurową, bo mam małą (niską) szafkę i irytowała mnie konserwacja filtra i węży z nim. Ale dziś bardzo szybciutko go zamontowałem z powrotem. Od razu lepiej, woda krystaliczna :)


Przyszły do mnie od majfrienda uchwyty akrylowe do rurek i powiem szczerze, że dla mnie osobiście szału nie robią. Jeśli chodzi o wygląd i estetykę, to przyssawki minimalistycznej wyglądają.
Jedynym plusem tych uchwytów jest to, że dobrze trzymają rurki i w końcu nic się nie odkleja.

derag0n
Zaawansowany użytkownik

Posty: 817
Dołączył: 07 paź 2019, 19:36
Miasto: Zgierz

A co jakby dać go na wlocie? O co chodzi z tym argumentem pracy filtra na sucho jak prądu braknie? Przecież jak wróci prąd to filtr zassie wodę.

Binio
Stały bywalec

Posty: 451
Dołączył: 24 sty 2019, 13:02

Binio napisał(a):A co jakby dać go na wlocie? O co chodzi z tym argumentem pracy filtra na sucho jak prądu braknie? Przecież jak wróci prąd to filtr zassie wodę.
Zależy od filtra i jak długo prądu nie będzie oraz czy jest elektrozawór czy nie. Przy kilku minutach nic się nie stanie ale już pół godziny i więcej to ryzyko, bo bakterie pójdą na zielone pastwiska i wtedy w zbiorniku będzie nieciekawie.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Filtr jbl e702, bez elektrozaworu.
A na wyjściu filtra nie zagazuje się w takim przypadku bakterii? Dyfuzor puszcza chyba w obydwu kierunkach.

Binio
Stały bywalec

Posty: 451
Dołączył: 24 sty 2019, 13:02

Puszcza swobodnie, ale jak masz na wyjściu to siłą rzeczy woda zasysa gaz do góry. Jak wyłączysz filtr to gaz się zbiera w najwyższym punkcie do czasu dużego bąbla i siłą rzeczy wypchnie go przez wylot.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34











Powiązane tematy
  • Chihiros WRGB II - czy warto?

    https://www.youtube.com/watch?v=upvBCOXa9EA Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 3942 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 488 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czy warto kupić belki DIY???

    Witam. Mam okazję zakupić 2x belki na profilach 16cmx120cm. Są zbudowane na diodach 3W, do tego dibond i soczewki. Każda ma 16 diod białych 6500k i 40 diod rgb. Wszystko pod jeden zasilacz i sterownik...

    Wyświetlenia: 809 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Kupić CO2 czy oświetlenie

    Cześć, mam pytanie otóż mam w akwarium rośliny wymagające, i zastanawiam się czy najpierw kupić butle Co2 czy zrobić lampe DIY dla roślin. Oświetlenie aktualne to dwie tuby jedna Biała druga z światł...

    Wyświetlenia: 712 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Aquael Filtr MultiKani, Czy warto

    Witam Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu filtra zewnętrznego do mojego akwarium. Posiadam 112 litrowe akwa ze standardowym oświetleniem 2 x 18w, bazuje głównie na rybach rośliny zajmują około ...

    Wyświetlenia: 30268 | Odpowiedzi: 64 czytaj więcej...

  • Rośliny pobierają tylko fosfor

    Witam, - Akwarium 112L na jałowym + substrat podżwirowy. Zalane ponad 6 tygodni temu. Brak ryb i innych żywych stworzeń. - 3700lm białe, niebieskie, czerwone. - co2 ok. 40 (gazowałem nitki) - filtr u...

    Wyświetlenia: 1227 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jaki mineralizator kupić

    Witam wszystkich mam takie pytanko jaki mineralizator kupić. Chodzi o Qual Dropa: KH Bulder czy GH One Plant. Pytanie to zadaje ponieważ przechodzę z Kranówki na RO. A że jestem laikiem w tym temaci...

    Wyświetlenia: 1603 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Zmiana kubełków na sump w działającym akwarium. Czy warto?

    Witam Od jakiegoś czasu biję się z myślami czy zmienić filtrację w moim baniaku 180x65x69cm, 12mm szyba - 800l. Teraz mam Fluval FX6 i Tetra uvc-xtreme 1200. Nie mam problemów z utrzymaniem równowagi...

    Wyświetlenia: 2686 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Jaki TDS kupić ?

    Witam jaki miernik TDS kupić głównie do sprawdzania wody RO ?

    Wyświetlenia: 3638 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Nawozy Ferka (Balance-N - azot) czy mogę tylko tym nawozić?

    Dzień dobry. Proszę o pomoc doświadczonych akwarystów: Stan obecny: Akwarium 125l od 18 miesięcy. Podłoże z ziemi oraz na to źwir czarny. Obsada ryb duża, roślin mało. Nie nawożę niczym. Bardzo dob...

    Wyświetlenia: 1881 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 474 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.