Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Co robicie z rybami gdy chcielibyście zmienić obsadę



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Cześć,
Moje pierwsze akwarium ma około 2 lat. Jako początkujący akwarysta nie do końca wiedziałem czego chcę i dodatkowo dałem się w sklepie namówić na gatunki w mojej ocenie za duże do mojego akwarium 54l.
W tej chwili obsada wygląda tak:
- Kirysek panda x 4
- Garra spilotta x 4 (każda około 10cm, zdecydowanie są za duże)
- Razbora klinowa x 10
- Pielęgniczki kakadu 2 samice + samiec

Ryb jest w mojej ocenie dość dużo mimo, że parametry wody wydają się stabilne (dużo roślin plus filtr AquaSzut turbo 550). Rybki mi nie chorują ani nic takiego się nie dzieje, ale mam wrażenie, że byłoby im bardziej komfortowo w innej obsadzie.

I teraz jak bym miał myśleć o obsadzie jaką chciałbym to najchętniej zostawiłbym kiryski, garry zamienił na otoski, pozbył się pielęgniczek, i dodał razbor klinowych - bądź zamienił je na więcej mniejszych hengela.
Pytanie czy Wy kiedyś byliście w podobnej sytuacji i co robiliście z rybkami, które nie pasują do Waszej wizji.
Zastanawiam się, czy np w sklepie by mi je przyjęli, czy zazwyczaj szukacie dla nich domu wśród znajomych bądź na forum takim jak tutaj.
Raczej w kontekście tych "wymian" itp chodzi mi o znalezienie domu niż sprzedanie - więc wszelkie sposoby, gdzie ktoś by się z nich za darmo ucieszył, są mile widziane.

KarolGda
Początkujący

Posty: 14
Dołączył: 05 cze 2022, 10:45

Olx, gratka, takie tam...
Zawsze znajdzie się ktoś, kto przygarnie ryby, o ile będą gratis.

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12











Powiązane tematy
  • Co zmienić aby glon zanikł

    Dzień dobry Akwarium 35litrów podłoże aktywne zasypane piaskiem Aquaela rośliny: 2 anubiany, Echinodorus tenelus, trawka (igły), ledwo żyjące Microsorum, mech stado gupika Endlera, krewetki, ślimaki...

    Wyświetlenia: 663 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Skalary z jakimi rybami ?

    Jak w temacie z jakimi rybami można trzymać skalary ? Akwarium standard 240 l . Z góry dziękuję za odpowiedzi

    Wyświetlenia: 33112 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Jaką obsadę dać

    Dzień dobry założyłem niedawno akwarium mam już obsadę jaką widać na załączniku i myślałem nad bocją żeby zjadała glony. Jakieś rady? Akwarium ma jeszcze sporo miejsca.

    Wyświetlenia: 1491 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Eheim i inne - gdy terkocze wirnik ?!

    Witam Podaje przepis na naprawę wirnika (wyciszenie) w większości filtrów kubełkowych. Precyzując na przykładzie EHEIM PROFESSIONEL I Opis objawów: Filtr pracuje cicho a po jakimś czasie ...

    Wyświetlenia: 13682 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Pomysły na obsadę 105L z endlerkami

    Witam, mam zagwózdkę związaną z doborem obsady do baniaka. Będę wdzięczny za wszelkie ciekawe pomysły. Poniżej dane. Zbiornik: 105l (75x35x40) Filtracja: Oase biomaster 250 (robi troszkę wirówkę więc ...

    Wyświetlenia: 2272 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 120l, zostawić czy coś zmienić

    Hej,  Planuję niedługo restart akwarium, przechodzę na podłoże aktywne i chciałbym założyć trawnik  ,i tak zastanawiam się czy na moim oświetleniu to pociągnie, akwa 80x35, wysokość 45cm Obecnie mam...

    Wyświetlenia: 2896 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Problem z rybami

    Witam Posiadam zbiornik 112l ( filtr wewnętrzny gąbkowy 550l/h) wodę podmieniam co tydzień ok 25l. akwarium 2mc, ryby od 3 tygodni. Testy kropelkowe Ph 7.6 GH 24 KH 12 Nh3 1 (0,02) No2 0,025 No3 ...

    Wyświetlenia: 1714 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jak zmodyfikować moją obsadę 180l

    Witam Od dawna posiadam akwarium. Przewałkowałem różne gatunki ryb od takich które w szklance przeżyją aż po dyskowce. Aktualnie posiadam standardowe akwarium 180l. W akwarium filtr zewnętrzny HW-302....

    Wyświetlenia: 3826 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Problem z rybami - teraz skalary

    Witajcie, Mój zbiornik to 260 litrów. Temperatura zbiornika 27 stopni Co kilka dni przeprowadzam testy wody - paskowe. Wszystko jest w normie. Akwarium ma z 4 miesiące. Podmianę robię średnio co...

    Wyświetlenia: 14883 | Odpowiedzi: 70 czytaj więcej...

  • Podłoże aktywne z rybami ma sens?

    Aktualnie mam żwirek wzbogacony pałeczkami nawozowymi i kulkami gliniano-torfowymi. Posiadam instalację CO2 i względnie mocne oświetlenie, a ryby to tylko 10 neonów i 6 otosków przyujściowych w akwari...

    Wyświetlenia: 3448 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: mar1977 i 410 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.