Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Choroba ryb pielęgnic afrykanskich



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam od jakiegoś czasu boram się z problemem identyfikacji choroby rybek złożone płetwy tyknie grzbietowe używałem capiforte, i zoolek M,T, bactopur i nic nie rusza tej choroby proszę o pomoc z góry dziekije👍

Bruski148
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2019, 16:58
Miasto: szczecin

Możesz jakąś fotkę wrzucić?
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

I danych akwarium, filtrze itd ??
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

filtr AquaNova 2000 ph 8 pozostałe gh,kh sa ok
Załączniki
IMG_0390.JPG
(1.87 MiB) Pobrane 947 razy

Bruski148
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2019, 16:58
Miasto: szczecin

redred, hevere , firefish maxresdefault

Bruski148
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2019, 16:58
Miasto: szczecin

belka power led 144w sterowana przez swit zmierzch

Bruski148
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2019, 16:58
Miasto: szczecin

Bruski148 napisał(a):Witam od jakiegoś czasu boram się z problemem identyfikacji choroby rybek złożone płetwy tyknie grzbietowe używałem capiforte, i zoolek M,T, bactopur i nic nie rusza tej choroby proszę o pomoc z góry dziekuje👍

Bruski148
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 27 lut 2019, 16:58
Miasto: szczecin

Nie jest czasem tak, że jest po kilka samców z jednego gatunku i ten dominujący przegania pozostałe?? One mają tam jakieś kryjówki czy tylko piach ??
Co to jest za wynik ok ??
Jaka jest temperatura??
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów











Powiązane tematy
  • Choroby ryb - identyfikacja i leczenie

    W tym wątku wklejamy zdjęcia przedstawiające choroby ryb np: nicienie, posocznica, otłuszczenie, ospa - pomagamy w identyfikacji i leczeniu.

    Wyświetlenia: 225091 | Odpowiedzi: 518 czytaj więcej...

  • Danio niebiańskie choroba

    Cześć Końcem grudnia założyłam akwarium- 189 l. W zaufanym zoologu kupiłam 35 szt Danio niebiańskie i 7 przylg siatkowatych. Po kilku dniach od wpuszczenia dwie rybki zrobiły się blade- ale to praktyc...

    Wyświetlenia: 709 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Pomocy ! Zdychanie ryb

    Witam. Posiadam od około 2 miesięcy zbiornik 200l. Za filtracje odpowiada fluval 305 i aquael turbo 1500. Cykl azotowy zamknięty. Parametrów wody nie mierzyłem wszystkich ale takie jak no2,no3,nh3/nh4...

    Wyświetlenia: 352 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dodatek soli dla tęczanek i innych ryb

    Witam Mam obecnie w akwarium 6 tęczanek neonowych, 4 kiryski i otoska. Jak na giełdzie kupowałem te tęczanki gościu mi powiedział że to ryby z wód słonawych więc należało by dodać troche soli niejodo...

    Wyświetlenia: 648 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Wyławianie ryb z akwarium a podłoża aktywne i substraty

    Witam Przepraszam z góry za niską może atrakcyjność tego wątku ale od kiedy mam podłoże aktywne Controsoil to mam problem jak próbuje wyłowić ryby z akwarium. No po prostu robi się demolka totalna. J...

    Wyświetlenia: 480 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Galerie ryb - kompilacje

    https://www.youtube.com/watch?v=S-3j8noHliU Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego 10 najładniejszych odmian gupików. Wbrew pozorom te popularne ryby są wdzięcznym materiałem do hodowli a re...

    Wyświetlenia: 35444 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Co to może być za choroba

    Witam wszystkich kolegów i koleżanki Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby ,chodzi o glonojada który dostał wyłupiaste oczy jak na zdjęciu .Proszę napiszcie czy można mu pomóc .

    Wyświetlenia: 601 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Z wizytą w hurtowni ryb Hobbysta Junior

    https://www.youtube.com/watch?v=yRTenhAjrx0 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 1209 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jaki nawóz do akwarium ze sporą obsadą ryb.

    Witam. Mam akwarium 73L ze sporą obsadą ryb gdzie mam dość wysokie No3=25 i Po4=2. Podaje vimi all in one codziennie 7ml, ono jakos szczególnie nie zwieksza No3 i Po4 ale wydaje mi się ze powinienem z...

    Wyświetlenia: 3006 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • choroba czy zwykłe otarcie ?

    Cześć wszystkim to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać. Akwarystyką zajmujsię się już kilkanaście lat ale nie mam dużego doświadczenia w rozpoznawaniu chorób bo w zasadzie si...

    Wyświetlenia: 474 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka, mar1977, Piotr Baszucki i 420 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.