Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Choroba pielęgniczki Ramireza



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



23 cze 2020, 00:20 Choroba pielęgniczki Ramireza  (#1)  

Witam.
Od kilku dni u dwóch pielęgniczek zauważyłem dziwne zmiany w okolicach oczu (tzn. na jednym u każdej).
Ryby mają jakby wyblakłe kolory, są odganiana przez inne pielęgniczki. Do karmienia podpływają normalnie.
Kilka dni temu zdechł jeden z ośmiu otosków. Rownież miał zmiany w okolicy oka i na jednym ze skrzeli (ta sama strona co zmiana na oku)
Jeżeli ktoś ma pomysł co to za choroba proszę o pomoc.
Załączniki
NIK_9825_220620.JPG
(736.87 KiB) Pobrane 928 razy
NIK_9832_230620.JPG
(627.25 KiB) Pobrane 928 razy
NIK_9834_220620.JPG
(471.9 KiB) Pobrane 928 razy

Chemik80
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 08 mar 2020, 00:31
Miasto: Warszawa

Jeśli to już trzy ryby to na pewno coś bakteryjnego nie uraz nechaniczny. Użyj nadmanganianu albo soli niejodowanej albo jakiegoś gotowego preparatu. Sprawdź czemu tak się dzieje. Może zaniedbałeś podmiany, może coś z parametrami, temperaturą.

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04











Powiązane tematy
  • Danio niebiańskie choroba

    Cześć Końcem grudnia założyłam akwarium- 189 l. W zaufanym zoologu kupiłam 35 szt Danio niebiańskie i 7 przylg siatkowatych. Po kilku dniach od wpuszczenia dwie rybki zrobiły się blade- ale to praktyc...

    Wyświetlenia: 722 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Co to może być za choroba

    Witam wszystkich kolegów i koleżanki Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby ,chodzi o glonojada który dostał wyłupiaste oczy jak na zdjęciu .Proszę napiszcie czy można mu pomóc .

    Wyświetlenia: 602 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • choroba czy zwykłe otarcie ?

    Cześć wszystkim to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać. Akwarystyką zajmujsię się już kilkanaście lat ale nie mam dużego doświadczenia w rozpoznawaniu chorób bo w zasadzie si...

    Wyświetlenia: 474 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jaka choroba ryb?

    Witam, mam akwarium od 2 tygodni, mam w nim od tygodnia kilka neonków, kosiarkę, i pare innych które już nie pamietam jak się nazywają, zauważyłam od wczoraj ze neonki maja białe kropki co to może ozn...

    Wyświetlenia: 2365 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Pielęgniczka ramireza

    Potrzebuję pomocy mam akwarium 240 l temperatura 23º c pH 7 gh 20 Akwarium ma 120 cm długości 50 cm wysokości i 40 cm szerokość Mam 20 neonów czerwonych 6 żałowników 3 piskorki 10 ampularii 5 kiryskó...

    Wyświetlenia: 510 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Pielęgniczki Kakadu - jaka konfiguracja?

    Jaka będzie optymalna konfiguracja kakadu w akwarium roślinnym 182l? 1+3, 2+2? Akwarium jeszcze nie wystartowało, ale w głowie już sobie planuję. Inni towarzysze to najprawdopodniej będą - razbora kl...

    Wyświetlenia: 1767 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji płci Pielęgniczek Ramireza

    Witam. Kupiłem dwie Pielęgniczki Ramireza oraz jedną Electric Blue. Proszę o pomoc w identyfikacji płci ponieważ chciałbym dokupić drugą do pary dla Electric Blue oraz upewnić się że te zwykłe które k...

    Wyświetlenia: 3304 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Co to za choroba???

    Witam, wie ktoś co dolega tej roślinie? Stało się tak w dwa dni. Z góry dziękuję

    Wyświetlenia: 1703 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czym karmić razbory klinowe i pielęgniczki kakadu

    Chciałem się dowiedzieć czy karmicie swoje razbory klinowe i pielęgniczki kakadu i czy macie jakieś pokarmy zaspokajające potrzeby obu tych gatunków. Moje rybki żyjące w 54l akwarium karmię: - Tetra M...

    Wyświetlenia: 2121 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Choroba ślimaków

    Hej, mam problem ze ślimakami. Pierwsze objawy to rozpadające się wieczko . Napewno nie uraz mechaniczny . Później robi się dziura w stopie ślimaka , która z czasem obumiera i ślimak umiera. Już 3 śli...

    Wyświetlenia: 2321 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 401 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.