Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Błona na powierzchni wody



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



14 gru 2020, 19:24 Błona na powierzchni wody  (#1)  

Witam co ztym zrobić?
Załączniki
IMG_20201214_180705.jpg
(435.9 KiB) Pobrane 2137 razy

tomasz barański
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 20 sie 2020, 21:57

14 gru 2020, 19:40 Re: ...  (#2)  

Siema,
Ściągać np. ręcznikiem papierowym, zakupić skimer, zadbać o biologię.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

14 gru 2020, 22:42   (#3)  

Ale co z tym ściąganiem ręcznikiem tyle czasu ile będzie się pojawiać? A bakterie podać?

tomasz barański
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 20 sie 2020, 21:57

15 gru 2020, 00:11 Re: ...  (#4)  

tomasz barański napisał(a):Ale co z tym ściąganiem ręcznikiem tyle czasu ile będzie się pojawiać? A bakterie podać?
Niestety jeśli chodzi o opcję z ręcznikami papierowymi to do skutku. Błona białkowa ogranicza wymianę gazową.
Z bakterii niwelujących ten problem u mnie sprawdzał się produkt Seachem Pristine.
Jak masz ustawiony wylot wody z filtra? Bo to też może pomóc.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

15 gru 2020, 00:16   (#5)  

JY-02 - na popularnym serwisie już za ok 19zł. Można podpiąć pod timer.

Avatar użytkownika
Tapanga
Poznaje temat

Posty: 75
Dołączył: 14 paź 2019, 16:14
Miasto: Bydgoszcz

15 gru 2020, 06:46   (#6)  

No filtr porusza taflą odpowiednio. Czy brak tlenu w wodzie jest teraz może zagrożeniem dla ryb?

tomasz barański
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 20 sie 2020, 21:57

15 gru 2020, 08:05 Re: ...  (#7)  

A kiedyś nie był?

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04

15 gru 2020, 08:38 Re: ...  (#8)  

tomasz barański napisał(a):No filtr porusza taflą odpowiednio. Czy brak tlenu w wodzie jest teraz może zagrożeniem dla ryb?
Jeśli nie pływają przy powierzchni, desperacko łapiąc powietrze to nic im nie jest ale w sytuacji dozowania CO2 możesz podusić obsadę zwierzęcą.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

15 gru 2020, 19:05 Re: Błona na powierzchni wody  (#9)  

Molinezje zywia sie blona bialkowa.

Avatar użytkownika
marikfox
Aktywny użytkownik

Posty: 707
Dołączył: 20 lip 2013, 14:06

15 gru 2020, 19:57   (#10)  

Nie chce molinezji mam amano 2 helmet 4 kiryski i 9 rodostomus. Nie pływają przy powierzchni zachowują się normalnie. Zdjąłem to ręcznikiem papierowym i zobaczymy. A i nie podaje co2.

tomasz barański
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 20 sie 2020, 21:57

tomasz barański napisał(a):Nie chce molinezji mam amano 2 helmet 4 kiryski i 9 rodostomus. Nie pływają przy powierzchni zachowują się normalnie. Zdjąłem to ręcznikiem papierowym i zobaczymy. A i nie podaje co2.
No to dodam oprócz tego co wyżej, niskie walory estetyczne, ograniczenie światła dla roślin, w przypadku awarii filtra/prądu deficyt tlenu zajdzie szybciej, niż gdyby owej błony nie było.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

15 gru 2020, 22:01   (#12)  

Myślę że będzie ok a podmieniać wodę czy dopuki nie zejdzie ta błona nie robić podmian?

tomasz barański
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 20 sie 2020, 21:57

Po ściągnieciu ręcznikiem będzie ok. 1-2 dni...
Co ma błona do podmian? Jedynie, że po podmianie jest mniejsza bo rozbijasz ją ruchem tafli wody.

Binio
Stały bywalec

Posty: 451
Dołączył: 24 sty 2019, 13:02

16 gru 2020, 06:46   (#14)  

Ok dzięki myślałem że jak doleje świeżej wody to błona się nie cofnie tylko jeszcze bardziej mi się zrobi.

tomasz barański
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 20 sie 2020, 21:57

tomasz barański napisał(a):Ok dzięki myślałem że jak doleje świeżej wody to błona się nie cofnie tylko jeszcze bardziej mi się zrobi.
A tak w ogóle to mógłbyś opisać swój zbiornik?
Tu masz link jak to zrobić:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 30717.html

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

16 gru 2020, 21:38   (#16)  

Dzięki wielkie w weekend opiszę wszystko to coś mi doradzisz jeśli jest coś nie tak ok? Bo jutro wyjeżdżam i w sobotę wracam.

tomasz barański
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 20 sie 2020, 21:57

tomasz barański napisał(a):Dzięki wielkie w weekend opiszę wszystko to coś mi doradzisz jeśli jest coś nie tak ok? Bo jutro wyjeżdżam i w sobotę wracam.
Czy to będę ja czy ktoś inny to i tak warto opisać jeśli występuje jakiś problem. Może ktoś dostrzeże coś, co może mieć wpływ.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Wylot kielichowy a przepływ wody

    Pytanie do tych którzy maja taki wylot. Czy macie jakieś obserwacje, że kielichowy wylot znacznie ograniczył przepływ wody w filtrze? Chodzi mi o litry/h bo że siła strumienia na wylocie jest mniejsza...

    Wyświetlenia: 7944 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

  • Tetra ActiveSubstrate a twardość / odczyn wody

    Czy podłoże Tetra ActiveSubstrate może zmieniać twardość i odczyn wody? W moim „świeżym” akwarium 54l zastosowałem ten substrat jako samodzielne podłoże. Akwarium wypełniłem wodą RO . Po kilku dn...

    Wyświetlenia: 201 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Co to za glony i jak je zwalczyć oraz ocena parametrów wody

    Dzień dobry koleżanki i koledzy, Właśnie założyłem tu konto gdyż mam następujący problem. Po około 1 roku nagle pojawiły mi się glony jak na zdjęciach. Czy możecie pomóc w ich identyfikacji oraz w jak...

    Wyświetlenia: 569 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Ile lumenów na litr wody w akwarium?

    Witam, chciałbym się dowiedzieć ile w akwarium roślinnym powinno być lumenów na jeden litr. Zakupiłem lampkę diversa led intenso 10,1w i jestem trochę przerażony bo wychodzi mi 26 lumenów na litr....

    Wyświetlenia: 78683 | Odpowiedzi: 79 czytaj więcej...

  • Pomiary chemii wody minifotometrami Hanna

    Dzień dobry!. Witam serdecznie Forumowiczów po długiej przerwie!. Mam pytanie do Was, tych którzy wykonują pomiary tymi miernikami, a zwłaszcza do tych, którzy mają już większe doświadczenie. Przechod...

    Wyświetlenia: 827 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Mineralizowanie wody preparatem Quarldrop

    Witam Postanowiłem że cotygodniowe podmiany wody będe robić tylko wodą ro. Więc będe zmuszony stosować mineralizator Quarldrop. Podmieniłem dziś 20 litrów wody całościowo wodą ro. Jest tylko jeden pr...

    Wyświetlenia: 444 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Świeży zbiornik i czy już podmiana wody?

    Witam Mam świeżo co założony po restarcie zbiornik. Dzisiaj ma on dokładnie tydzień. Mam pytanie. Czy powinienem albo bardziej czy moge już podmienić 25% wody czy poczekać aż całkowicie dojrzeje? Nie...

    Wyświetlenia: 1082 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Czy do wody RO należy podać mineralizator?

    Witam Mam już filtr RO i mam pytanie. Chciałbym obniżyć GH i ph wody w moim akwarium. Jako że wode w kranie mam średniotwardą i alkaliczną a chciałbym mieć kwaśną i miękką. Niech mnie poprawi ktoś je...

    Wyświetlenia: 821 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Przechowywanie wody z filtra RO

    Witam Dzisiaj odebrałem z paczkomatu filtr RO o wydajności 100 galonów. I mam takie pytanie. Na temat przechowywania wody ro a bardziej mówiąc jej magazynowanie. No bo wody z kranu takiej do picia ni...

    Wyświetlenia: 1366 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Przygotowanie wody do podmian i nawożenie po

    Cześć, zwykle wodę do podmian przygotowuję tak, że do RO dolewam odpowiednio dużo mineralizatora, aby otrzymać założone przeze mnie GH i KH. Następnie podgrzewam sobie dodatkową grzałką wodę w bańkach...

    Wyświetlenia: 967 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 272 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.