Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Biały nalot na korzeniu



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



16 paź 2021, 12:30 Biały nalot na korzeniu  (#1)  

Witajcie od 2 tygodni walczę z białym nalotem na korzeniu red moor już psychicznie mnie to wykańcza korzeń był gotowany około4 godzin z ciągłymi wymianami wody z brudnej na czysta okolo6 razy czytałem na innych forach jak się tego pozbyć gdzieś wyczytałem ze można wpuścić krewetki red chery ale zaczynają padać nie wiem co jest grane może ktoś z was mi pomoże czyściłem to szczoteczka ale to nic nie daje… podłoże jest aktywne H.E.L.P plant nie wiem czy spuszczać wodę czyścić korzeń i podłoże czy to tak zostawić i samo zniknie mam jeszcze krewetkarium 20l z korzeniem z lasu i tu problemu nie ma z żadna pleśnią ani nalotem z góry dzięki za pomoc


Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Wojciech
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 16 paź 2021, 12:21

16 paź 2021, 12:59   (#2)  

Śluzowiec,nic nie poradzisz. Samo przejdzie. Możesz przy podmianie ściągać nadmiar wężem.

Avatar użytkownika
nuendo
Stały bywalec

Posty: 328
Dołączył: 10 lis 2015, 20:02
Miasto: Wrocław

16 paź 2021, 20:04 Re: Biały nalot na korzeniu  (#3)  

Dokładnie, jak wyżej.
Nie trzeba walczyć, trzeba swoje odczekać.
Tak jest ze wszystkimi "chorobami dziecięcymi" zbiorników.
A przy okazji, korzenie z lasu to pomysł o tyle ryzykowny, że jeśli trafisz na korzenie roślin iglastych wydzielające żywicę, może być zonk!
Już prędzej poszukałbym jakiegoś sadownika, który pozbywał się jabłoni i takie korzenie stosował. Ale też nie bez uprzedniego ich wysezonowania na wolnym powietrzu.

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2527
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12











Powiązane tematy
  • Biały, galaretowaty nalot na roślinach. Co to?

    Witam. Baniak ma 8 dni, wczoraj robiona podmiana wody 50%. Nawożenie metodą EI 50% zalecanych dawek. Mam następujący problem. W ciągu jednej nocy pojawił mi się dosłownie na wszystkich roślinach ...

    Wyświetlenia: 9065 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Sinkor LED II 30 cm biały 10W

    Cześć, jak w temacie. Chciałem zapytać czy ktoś używał może tego oświetlenia. Obecnie w kostce 35x35x40 mam dedykowaną z zestawu aquaela lampke 10W i zamierzam ją zmienić na coś mocniejszego, ale w ro...

    Wyświetlenia: 617 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Brązowy nalot łatwy do usunięcia

    Mam akwarium 120 l, 15 małych rybek, trochę roślin, CO2 podawane 24 h/dobę, co tydzień wymiana 20 l wody RO mineralizowanej, dwie świetlówki palone 9 h dziennie. Jedna to GLASS LED POWER 18W, druga no...

    Wyświetlenia: 2193 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Czarny nalot na korzeniu

    Dzień dobry, Potrzebuję pomocy w identyfikacji i ocenie niezidentyfikowanego nalotu moim akwarium. Posiadam zbiornik, kostkę, 30x30x30 z krewetkami, wystartowany 2 msc temu i kilka tygodni temu zacz...

    Wyświetlenia: 774 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Eleocharis parvula - glony / brązowy 'nalot'

    Cześć, mój eleocharis parvula (in-vitro) od posadzenia (ok 2 tyg temu) dostaje brązowego nalotu takiego jak na zdj. Palcem idzie się tego pozbyć w większej ilości. Roślinka jak widać się ukorzenia i r...

    Wyświetlenia: 1654 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Biały nalot (śluz) na dnie i kamieniach

    Witam, Mam problem . W moim akwarium na dnie, kamieniach i 80% roslin pojawiło się coś. Wygląda to jak wata/pleśń otoczona śluzem nie mam pojęcia co to jest i jak to zwalczyć rosliny zaczynają ch...

    Wyświetlenia: 27521 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Biały piasek opinie - utrzymanie czystosci...

    Witam, chciałem założyć prosta aranżację z niewymagającymi roślinami i myślalem, o białym piasku, bo trochę dość mam trawnika. I teraz nie wiem, czy nie wkopuje się w jeszcze gorsza zmorę? :) Trawnik...

    Wyświetlenia: 1719 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • glony na korzeniu anubiasa

    Dzień dobry Korzenie Anubiasa Barteri pokryte są bardzo glonami nitkowymi, być może Cladophora. Liście są zdrowe ale roślina przestała rosnąć być może przez problem związany z glonem. Usuwanie mech...

    Wyświetlenia: 1990 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Brązowy nalot na lisciach

    Witam wszystkich. Liście które są najbliżej światła pokrywają mi się takim nalotem . Czy to od światła ? Belka własnej roboty .

    Wyświetlenia: 5073 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • Chihiros WRGB 35w 1800 L 2 SLIM i zielony nalot

    czy lampa Chihiros WRGB II SLIM 45 35W, 1800Lumen może być za silna , w aplikacji dałem ja na 100% Akwarium o wymiarach 50x30x30 , na razie średnio obsadzone, wszystkie rośliny idą w gore i widać...

    Wyświetlenia: 1636 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 418 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.