Masz konto na Forum?     Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra     
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Biały nalot na korzeniu

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

16 paź 2021, 12:30 Biały nalot na korzeniu  (#1)  

Witajcie od 2 tygodni walczę z białym nalotem na korzeniu red moor już psychicznie mnie to wykańcza korzeń był gotowany około4 godzin z ciągłymi wymianami wody z brudnej na czysta okolo6 razy czytałem na innych forach jak się tego pozbyć gdzieś wyczytałem ze można wpuścić krewetki red chery ale zaczynają padać nie wiem co jest grane może ktoś z was mi pomoże czyściłem to szczoteczka ale to nic nie daje… podłoże jest aktywne H.E.L.P plant nie wiem czy spuszczać wodę czyścić korzeń i podłoże czy to tak zostawić i samo zniknie mam jeszcze krewetkarium 20l z korzeniem z lasu i tu problemu nie ma z żadna pleśnią ani nalotem z góry dzięki za pomoc

Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Wojciech
Początkujący

16 paź 2021, 12:59   (#2)  

Śluzowiec,nic nie poradzisz. Samo przejdzie. Możesz przy podmianie ściągać nadmiar wężem.

nuendo
Zainteresowany tematem

Miasto: Wrocław

16 paź 2021, 20:04 Re: Biały nalot na korzeniu  (#3)  

Dokładnie, jak wyżej.
Nie trzeba walczyć, trzeba swoje odczekać.
Tak jest ze wszystkimi "chorobami dziecięcymi" zbiorników.
A przy okazji, korzenie z lasu to pomysł o tyle ryzykowny, że jeśli trafisz na korzenie roślin iglastych wydzielające żywicę, może być zonk!
Już prędzej poszukałbym jakiegoś sadownika, który pozbywał się jabłoni i takie korzenie stosował. Ale też nie bez uprzedniego ich wysezonowania na wolnym powietrzu.

FoCuS_PL
Zaawansowany użytkownik

Powiązane tematy
  • Nalot na roślinach

Mam taki nalot na roślinach akwarium ma nie cały tydzień wpusciłem parę ampulari zaczęły go wcinac a moje pyt mogę jakoś tego się szybciej pozbyć? Czy robić swoje podmienić wodę i samo zniknie po czas...

Wyświetlenia: 479 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 202l - Powrót do roślinek - Marcin Biały

Witam, Po długiej nieobecności spowodowanej wieloma powodami i patrząc z perspektywy czasu chyba też lenistwem, postanowiłem powrócić do hobby, brakowało mi akwarium i roślinek już tak bardzo, że jak...

Wyświetlenia: 1756 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

• Pomocy! Meszek na korzeniu.

Witam akwarium zalałem kilka dni temu w poniedziałek, woda była szaro/biaława wydaje mi się że to od ADA Amazonia, wode podmieniłem we wtorek 40% bo woda była strasznie mętna, środę ok 20% i wczoraj j...

Wyświetlenia: 6433 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Ciemne plamy na korzeniu

Na wstępie witam wszystkich serdecznie! Od ok 2 miesięcy mam krewetkarium. Znajduje się w nim korzeń a właściwie konar własnoręcznie preparowany i wydawało się, że wszystko jest ok aż tu nagle ok tyd...

Wyświetlenia: 799 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Zapach pleśni na korzeniu.

Witam. Temat pleśni na korzeniu jest mi doskonale znany, nie pytam o to co to jest, jak się to zwalcza etc. Interesuje mnie tylko jedno. Czy u któregokolwiek z was nalot ten zwany pleśnią/białym czymś...

Wyświetlenia: 696 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: amonen, L_Olejniczak11, Totik i 178 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.