Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Białe gluty/maź na dnie akwarium

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat
Witam półtora tygodnia temu założyłem akwarium. Na początku (pierwsze 3 dni) wszystko było super, jednak po tym okresie zacząłem obserwować niepokojące zmiany w postaci białego mazistego nalotu na praktycznie całej powierzvhni dna na roślinach i kamieniach również. Zaczeło się od lekkiego zamętnienia wody. Akwarium 80x35x40 112L podłoże żwirek rzeczny różnej wielkości filtr aquael Pat mini do którego sprzedawca doradził mi dobrać większą gąbkę. w akwarium przebywa obsada para gupików azotany w normie fosforany też. Skała dragon stone oświetlenie aquael leddy slim. Zauważyłem, że od czasu pojawienia się tego nalotu niektóre rośliny zaczeły marnieć, z tego powodu musiałem pozbyć sie rogatka. Na różnych źródłach czytałem i myśle, że może to być pierwotniak ale czy to możliwe zeby aż tak zanieczyścił akwarium? wczoraj robiłem podmiankę wyczyściłem filtr i przetarłem szyby. gąbkę od szyb za każdym razem musiałem wyciagać i płukać bo była cała żółta ale nie wiem czy ma to związek z białym nalotem. Od czasu podmianki akwarium wyglada na zdriowsze ale wydaje mi sie ze z minuty na minute tego znowu przybywa. Bardzo martwię się o gupiki i przyszłość mojego akwarium prosze o podpowiedż i pomoc co zrobic i jak sie takowego gluta pozbyć. Za wszystkie komentarze dziękuje i pozdrawiam
Załączniki
akwarium 4.jpeg
słabo widać ale na żywo pokrywa to całe dno jakies 0,5cm

akwarysta8366
Początkujący

Bakterie...
Same znikną...
A na przyszłość, ryby powinno się wpuszczać do zbiornika, który już trochę "popracował", a nie od razu po zalaniu.

FoCuS_PL
Znający temat

Powiązane tematy
  • Akwarium 360L, dodatkowy filtr wewnętrzny.

Witam, Potrzebuję rady w jednej sprawie, bo nie wiem czy nie wydziwiam ;). Akwarium 360L 120x50x60. Za filtracje odpowiada Aquael Ultramax 2000. Filtr jest bardzo mocny, podkręcony na maksa zaczyna...

Wyświetlenia: 1424 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

• Białe liście i nitki

Witam. Zbiornik na 2 tygodnie w zasadzie od kilku dni zacząłem zauważać białe i przezroczyste listki na początku na Monte Carlo , teraz również na innych roślinach którym towarzyszy białe nitki . Nie...

Wyświetlenia: 421 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Belka DIY power led akwarium 200l

Witam serdecznie Planuję zmontować belkę na power ledach. Przejrzałem wiele forów, łącznie z tym, w poszukiwaniu inspiracji, jednak chciałbym prosić Was o ocenę i podpowiedzi. Zacznę od początku, c...

Wyświetlenia: 1792 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

• Wymiana podłoża w działającym akwarium

Dzień dobry W akwarium 128 litrów posiadam obecnie nad dnie piasek. W akwarium jest dużo krewetek łącznie z młodymi. Nie jestem w stanie wszyskich odłowić aby wymienić podłoże. Chciałbym stopniowo ...

Wyświetlenia: 458 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• DIY belka LED w pokrywie do akwarium 72l

Cześć, jako że na forum jestem nowy, to na wstępie chciałbym się przywitać :) Planuję założyć akwarium 72l 60x30x40 cm. Właściwie to zastanawiam się nad dodaniem kilku centymetrów do długości i głę...

Wyświetlenia: 1462 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Akaruz, Elmlody, FoCuS_PL, Hultaj, rawracer i 120 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.