Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Bezobsługowe 30l na ziemi ogrodowej



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Cześć. Od dłuższego czasu chcę wystartować swoją kostkę 27l 30x30x30cm. Głównym założeniem będzie wykorzystanie tego co już mam, a więc
- multikani 800 z dwoma modułami, ceramiką zeolitem i gąbką
- wspomniane szkło
- lampka Aquael leddy Smart sunny 6W 600lm
Ponadto chciałbym to akwarium prowadzić trochę w stylu pseudo low tech, a więc bez dozowania żadnych nawozów, carbo, CO2 itp. generalnie mało czasu poświęcać na obsługę i w miarę tanio je wystartować choć nie będę oszczędzać na siłę. Żyzne podłoże jak ale wydajna filtracja, dlatego pseduo LT.
Planowane podłoże to mix ziemi do warzyw (dla bezpieczeństwa), kulek GT, JBL florapol oraz węgla aktywnego, na to piasek kwarcowy 0,8-1,6mm.
Flora jaką planuję to:
-rotala rotundifolia red
-rotala rotundifolia green lub ludwigia repens
-ceratopteris
-echinodorus magdalensis
-anubias nana i/lub microsorium mini
-cryptocoryne lutea hobbit lub wendtii Brown
-micranthemum Monte Carlo

Woda to kranówka 15GH ale zamierzam mieszać pół na pół z demi. pH kranówki to 7,7 ale zapewne podłoże je obniży.

Teraz tak, mam kilka wątpliwości które, mam nadzieję, pomożecie mi rozwiać:
- czy przy jednej lampce bez nawożenia te rośliny dadzą radę? Myślę by dołożyć drugą taką samą lampkę ale plant 480lm i obie przysłonić w 1/3 by mieć około 800-850lm. Co myślicie?
- czy jest sens by stosować purigen? Mam, ale wymaga regeneracji. Gdzieś czytałem że się da.
- może postawić na inne rośliny? Jestem otwarty na sugestie.

Planowana obsada to krewetki i 2 ślimaki neritina.

Chętnie wymienię doświadczenia i przyjmę wszelką krytykę:) Jestem ciekaw jak Wy widzicie taki "bezproblemowy" zbiornik bez nawożenia.

MrKojiro
Początkujący

Posty: 39
Dołączył: 08 lis 2015, 15:57











Powiązane tematy
  • Wymiana oświetlenia do Kostki 30l

    Witajcie - mam dylemat i może Wy mi pomożecie w doborze wsymiany oświetlenia do kostki poniżej. Obecnie mam Aquaela Leddy Slim 16W Sunny + Plant ale musze kombinowac aby było nad aklwarium bo jest za...

    Wyświetlenia: 599 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Oświetlenie do 30l opinie

    Witam proszę o opinię na temat tych 3 lamp ewentualnie jakiś innych która byłaby najlepszym wyborem do kostki aquael 30l żeby roślinki fajnie rosły bo zależy mi na mini dżungli. Aquael slim duo 10w Su...

    Wyświetlenia: 2756 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Wybór kaskady do kostki 30l

    Witam proszę o polecenie filtra kaskadowego do kostki aquaela 30l oczywiście szklana pokrywa z góry pójdzie out. Zależy mi na jak największej ilości miejsca w tej małej kostce dlatego chcę się pozbyć ...

    Wyświetlenia: 381 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Obsada do 63l i 30l

    Witam. Z synem się zafascynowaliśmy akwarystyką i postanowiliśmy wspólnie założyć nowe Akwarium. Posiadamy już baniaczek 30 L. Proszę o propozycje jaka obsada może być do 63l-tutaj będzie start .Bard...

    Wyświetlenia: 1062 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Podłoże do kostki 30l dla bojownika

    Czy ktoś z was używa podłoża Rotala Maflora Light Powder albo Controsoil Powder? Widzę, że kilka osób o nich wspomniało o nich na forum, ale jednoznacznej opinii nie będącej recenzją producenta nie zn...

    Wyświetlenia: 1183 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Filtr zewnętrzny do akwarium 30l

    Witam Poszukuję filtr zewnętrzny do akwarium 30l w którym będę hodował krewetki. Czy dobrym pomysłem będzie zakup EHEIM Classic 250 (2213) ? Filtr musi być cichy :D

    Wyświetlenia: 2849 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • 30l - korzeń w skale

    Witam wszystkich, Przedstawiam mój zbiornik, po restarcie i zmianie aranżacji. Akwarium: 29x29x35 30L Oświetlenie: Chihiros A301 plus + sterownik Chihiros Commander 1 Filtr: Hydor Prime 10 CO2: butl...

    Wyświetlenia: 1191 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Kostka 30l - jaki sprzęt

    Witam wszystkich. Planuje dla syna założyć kosteczkę z krewetkami i roślinami i mam parę pytań odnoście sprzętu i roślin. Planuje kupić; Prostokątne Aquael 30 l 29 cm x 29 cm x 35 Szyba z wycięciem Aq...

    Wyświetlenia: 1789 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 30l - Kostka 30l rekreacyjna

    Kostka 30x30x35 Lampka; LEDDY SMART 2 PLANT 6w Filtrl; aquael multikani gąbka + ceramika + purigen 10g Podłoże; h.e.l.p ok 7L i bakterie Tetra Bactozym Woda ro/kran 1:1 gh 11 albo wleci mineraliza...

    Wyświetlenia: 2607 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Jaki filtr do kostki 30L

    Witam wszystkich zamierzam po nowym roku zakupic sobie filtr zewnetrzny i tu rodzi sie pytanie jaki? Jakies propozycje moze macie?

    Wyświetlenia: 9188 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 406 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.