Masz konto na Forum?     Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra     
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Aquael Shrimp SET - oświetlenie

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
cześć, czy ktoś orientuje się czy można kupić sam moduł oświetleniowy do zestawu Aquael Shrimp SET? mam wersję 20l i ostatnio żarówkę szlag trafił. a problem w tym, że to dedykowana żarówka, czyli nie można wsadzić sobie tam innej.

z góry dzięki

Jaworrr
Zainteresowany tematem

27 wrz 2010, 14:35   (#2)  

THEND
Poznaje temat

27 wrz 2010, 15:15   (#3)  

Nie mozna po prostu wymienić tej żarówki?! Nie no poracha jakaś... Planowałem kupić sobie taki malutki zbiorniczek ale jak mam za kazdym razem kupować nowy zestaw oświetlenia za 1/4 ceny to... Ja rozumiem że biznes ale już komuś coś sie pomieszało chyba. Dalej co będzie? oświetlenie połaczone z całym akwa i jak żarówka padnie to wszystko do wymiany...
Ile Ci działała ta żarówka?

LeweLeweLof
Stały bywalec

Miasto: Łódzkie

27 wrz 2010, 15:34   (#4)  

A ja gdzieś czytałem że lampka ma gwarancję 2 lata i na gwarancji można wymienić jak żarówka zdechnie :) może spróbuj, po co przepłacać? :D

kormateusz
Poznaje temat

27 wrz 2010, 16:56   (#5)  

Można je dostać w BRICOMARCHE w dziale zoologicznym, kupowałem ostatnio, cena nie jest chyba taka zła - niecałe 36zł za szt. Niewiele droższa od świetlowek kompaktowych o podobnej mocy, a tu mamy kompletny, gotowy do użycia moduł z wtyczką. Wystarczy tylko wykombinować do niego jakąś oprawkę - ja kupiłem w spożywczaku niewielką formę ze stalowej blachy do robienia domowych wypieków, dwa moduły mieszczą się idealnie i nie trzeba się martwić o odbłyśniki ( forma jest polerowana i półowalna w przekroju) Nie jest to może szczyt estetyki, ale u mnie będzie oświetlać niewielki zbiornik-przechowalnię dla roślin. :)

Makawity
Zaawansowany użytkownik

Miasto: małe

28 wrz 2010, 08:59   (#6)  

Dzięki THEEND, zamówiłem z tego linka:)

LeweLeweLof napisał(a):Ile Ci działała ta żarówka?

Nie długo. Koło pół roku.

Makawity napisał(a):Wystarczy tylko wykombinować do niego jakąś oprawkę

Jak masz oprawkę od shrimp set to się do niej montuje.

Jaworrr
Zainteresowany tematem

28 wrz 2010, 21:36   (#7)  

Ten moduł ma też dwukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu do zwykłych żarówek... Tak przynajmniej twierdzi producent

sarlight
Aktywny użytkownik

Miasto: Kraków

28 wrz 2010, 22:39   (#8)  

Jak masz oprawkę od shrimp set to się do niej montuje.

Tak, wiem, montuje się do lampki decolight, ale nie była mi ona potrzebna. Do dwóch modułów musiałbym mieć dwie takie lamki, a chodziło mi, by je oprawić (te moduły) jak najtańszym kosztem. Dlatego za grosze kupiłem blachę piekarniczą i w niej osadziłem żarówy. :)

Makawity
Zaawansowany użytkownik

Miasto: małe

Powiązane tematy
  • 648l - Kolory Życia - Oświetlenie LED Mariusz Bytow

Akwarium + Media Obecnie co jest na wyposażeniu: Akwarium 180x60x60 Front OPTIWITHE Szafka:blat 36mm ,pełne plecy ,obrzeża ABS , szklane szlifowane białe fronty ,zawiasy bume ,system otwierania dot...

Wyświetlenia: 38612 | Odpowiedzi: 168 czytaj więcej...

• 054l - Beginner set - Mateusz Salawa

Jakiś czas temu pytałem na forum o tanie oświetlenie LED do pokrywy. Musze przyznać że chyba udało mi się znaleźć dobre rozwiązanie. Poniżej prezentuje zestaw akwariowy założony dla syna kolegi. To je...

Wyświetlenia: 3737 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• Phyllanthus fluitans a oświetlenie

Cześć. Posiadam zbiornik 480l z oświetleniem led 42W Aquastel. No3 w zbiorniku utrzymuje do max poziomu 20 mg/l Czy przy powyższych parametrach świetlno/wodnych jest jakakolwiek szansa na utrzymanie...

Wyświetlenia: 414 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• 400l - Aquael Glossy 150 - Piotr Topolski

Witam. Przedstawiam zbiornik który zakładałem znajomemu wzorowany na zbiorniku który Filipe Oliveira zakładał w Green Aqua. Zbiornik - Aquael Glossy 150 Oświetlenie - Aquael leddy tube 18w 5X PLANT 2...

Wyświetlenia: 5366 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

• Aqua Live Show dla firmy Aquael

Zapraszam do obejrzenia i dyskusji. https://www.facebook.com/aquaelpl/videos/2611637955740445/ https://www.facebook.com/aquaelpl/videos/277297513313028/ https://www...

Wyświetlenia: 450 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.