Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Anubias zielone kropki



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



03 kwi 2020, 12:52 Anubias zielone kropki  (#1)  

Witam akwarium kostka 64l belka własnej roboty 30 szt power led fs i białe światło. Jak zrobic aby na anubiasach nie pojawiały się zielone kropki wiem że to od natężenia światła ale jak pomoc anubiasą w tej sytuacji? Dzięki za pomoc

DonCicio
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 30 mar 2020, 06:52

03 kwi 2020, 14:48 Re: Anubias zielone kropki  (#2)  

Witaj,

Najlepiej byłoby je osłonić wyższymi roślinami. Niestety to częsta przypadłość wolno rosnących roślin.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

03 kwi 2020, 15:12   (#3)  

Sorki jest 28 diod power led teraz pale tylko 18 same białe zobacze mzoe to cos pomoże

DonCicio
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 30 mar 2020, 06:52











Powiązane tematy
  • Anubias skręcone liście

    Witam mam pytanie odnośnie uprawy anubiasa widocznego na zdjęciu Jak widać stan jego jest bardzo kiepski ..Był on mocno pokryty krasnorostami których się pozbyłem wymoczywszy go w roztworze kwasku cyt...

    Wyświetlenia: 719 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Białe kropki na skorupce ślimaka oraz na korzeniach i kamien

    Proszę o pomoc zakupiłem w internecie kilka ślimaków helmet. Jeden z nich został zakupiony wraz z białymi kropkami, które rozprzestrzeniły się po całym akwarium (kamienie, korzenie itp.). Dodaję kilka...

    Wyświetlenia: 608 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Glon zielone plus nitki POMOCY!

    Dzień dobry potrzebuje pomocy wyszło mi takie o to gówno zbiornik ponad miesiąc 5-6 tyg 250 l, CO2 , światło start akwarium 6h teraz koło 10h, podmiany wody raz w tygodniu różnie od 65l do 120 ostat...

    Wyświetlenia: 1786 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Anubias na dobranoc

    Anubiasy rosły u mnie od wielu lat. Pojawiły się pewnie ze dwadzieścia lat temu. Jakaż była radość gdy to, co początkowo uważałem za nowy liść, okazało się być kwiatem. Pierwszym jaki wyrósł w moich ...

    Wyświetlenia: 523 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Anubias barteri var. barteri

    bart1.jpeg Roślina pochodząca z Zachodniej Afryki o wymaganiach identycznych jak Anubias nana, lecz posiadająca duże ozdobne liście. Jej kłącze osiąga nawet 10-15cm długości a osiągana wysokość wraz...

    Wyświetlenia: 19725 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Bystrzyk cytrynowy, a anubias

    Ostatnio mignął mi przed oczami wpis któregoś z kolegów, w którym pisał o tym, że Bystrzyki podgryzają młode liście anubiasa. Wprawdzie nie złapałem moich bystrzyków za rękę (płetwę), ale sam zastanaw...

    Wyświetlenia: 513 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • [ADAview] Impression of Anubias

    https://www.youtube.com/watch?v=7f1O4f8kMIM Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 629 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Kropki w silikonie

    Witam. Czy takie kropki w silikonie to jakiś normalny proces, czy szykować się na jakieś kłopoty? Akwarium ma nie całe 40 L, więc bez szału, ale wolałbym, żeby się nie rozszczelniło. Z góry dziękuj...

    Wyświetlenia: 1956 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zielone plamy na liściach, chyba nie glony.

    Witam, Jestem początkującym akwarystą, mam problem z zielonymi palmami na liściach np. anubias ale również na roślinach czerwonych. Testuję wodę na no3 ( ok 20) i po4 ( ok 0,5). Azotu nie mogę zbić f...

    Wyświetlenia: 7247 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Zielone dywany w akwarium

    Witam. Wracam z nowymi rodzajami glonów po pozbyciu się Compsopogona i długich zielonych nitek :).Od jakiegoś czasu w akwarium zaczęły pojawiać się zielone krótkie nitki - zaczęły obrastać dosłownie ...

    Wyświetlenia: 11653 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL i 594 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.