Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Amazonia pH=5,5 podawać co2 ?

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

07 lut 2022, 11:14 Amazonia pH=5,5 podawać co2 ?  (#1)  

Mam takie szybkie pytanie w imieniu teścia, 2 tyg temu zalał on zbiornik na Amazonia, pH mu zmalało do 5,5, ma komputer pH ustawiony na 6-6,8 pH, więc siłą rzeczy co2 od 2 tyg nie idzie wcale, czy powinien przedstawić komp i podawać co2?

Kredu
Zainteresowany tematem

cześć, skoro wystartował 2 tygodnie temu to zakładam, że nie ma jeszcze zwierząt, zatem można tymczasowo wypiąć komputer, włączyć elektrozawór bezpośrednio do zasilania i ustawić nieduże dozowanie. w ten sposób będzie zasilał CO2, co prawda bez kontroli, ale na krótkim, startowym odcinku można.
NATUREINHOUSE.COM

więcej o powstaniu brandu NATUREINHOUSE na łamach roslinyakwariowe.pl
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... e2KGxnpfxg

Marek Marzoch
Poznaje temat

Miasto: Warszawa

Powiązane tematy
  • Czy w moim przypadku warto inwestować w CO2

Jestem początkującym akwarystą z baniaczkiem 54l. To mój pierwszy zbiornik i ma już prawie 2 lata. Z roślinności w akwarium mam: - Hygrophilia polysperma - Nurzaniec śróbowy - Kryptokorynę (nie mam po...

Wyświetlenia: 678 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Zestaw CO2 Do Akwarium Aquario BLUE Professional Z BUTLĄ 2L

witam chciałbym sie zapytać czy ktoś z was korzysta z tej butli co2 i czy ta butla ma zaworek przeciwzrotny po slyszalem ze ponoć to 3w1 ze niby ma wbudowany kolo reduktora zerkniecie jak sadzicie ?...

Wyświetlenia: 1325 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Małe zestawy co2 Tropica/Ista itp.

Witam, czy ktoś próbował regenerować małe butle 95g do zestawów typu ISTA/Tropica itp? Czy uzyskam "jakieś" ciśnienie zasypując taką butle sodą i kwaskiem + woda ? Wsadu nie wejdzie dużo / ...

Wyświetlenia: 1183 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Wątpliwe rozprowadzanie CO2 w zbiorniku

Proszę o wskazówkę odnośnie rozprowadzania co2 w zbiorniku. Podaję ok 1,5 - 2 B/Sek, 24h, dyfuzor NEO (póki co ładnie działa bez przebić), umieszczony niedaleko wypływu ze skimmera, poniżej strumien...

Wyświetlenia: 1104 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Podłoże do medium tech bez Co2

Witam Zastanawiam się nad restartem lub postawieniem nowego zbiornika ale... Nie chciał bym używać Co2, chciałbym mieszać RO z kranem i zakwaszać jeżeli będzie taka potrzeba Aquacidem aby zbić ph do 6...

Wyświetlenia: 4866 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.