Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Akwarium od podstaw



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 mar 2016, 14:51 Re: Akwarium od podstaw  (#121)  

antipathiQue napisał(a):Ale nie masz co robić focha.
Znasz nazwy swoich roślin? Proste pytanie. Czy wiesz co kupiłaś?
Jak znasz nazwy to przechodzisz sobie na tym forum do bazy roślin i wyszukujesz te co masz. Każda jest dokładnie opisana co do wymagań, cięcia, nawożenia itd. Proste! No ale według Ciebie wszyscy jesteśmy 'be'.
To Twoje pytanie to coś w stylu ''jestem akwarystką, a czy ktoś podmieni za mnie wodę? Bo mi się nie chce...''


Nie znam roślin bo ktoś mnie oszukał ,zamówiłam inne przyszła mi podgnita sałatka nie wiadomo z czego (jeszcze połowe wywaliłam do kosza)....Tak to jest zamawiać od prywatnych osób.. Teraz nawet nie znam nazw swoich roślinek , posadziłam bo takie miałam ...muszę kupić nowe rośliny ....

Avatar użytkownika
GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 24 lut 2016, 15:31

20 mar 2016, 15:11 Re: Akwarium od podstaw  (#122)  

Więc nie denerwuj się jak nikt nie chce Ci podpowiedzieć np. o oświetleniu skoro sama nawet nie wiesz co posadziłaś. Jak chcesz kupić zdrowe i ładne rośliny to przecież masz je tu pod ręką. Wystarczy zmienić zakładkę i jesteś już w sklepie RA. Tam masz nazwy, wymagania i opis każdej rośliny. Też kupowałem od nich i mogę szczerze polecić.

Avatar użytkownika
antipathiQue
Aktywny użytkownik

Posty: 687
Dołączył: 29 gru 2013, 20:40
Miasto: Rybnik

20 mar 2016, 15:15 Re: Akwarium od podstaw  (#123)  

Witam
Podałem Ci linka do artykułu , jak można startując akwarium od zera w dość szybki
sposób przygotować bezpieczne parametry wody do wpuszczenia żywej fauny .
Natomiast skoro nie masz czasu na zgłębianie wiedzy dotyczącej akwarystki i aż tak bardzo Ci się spieszyło z zasiedleniem fauną akwarium , to nie wiem czy nie lepszym pomysłem byłoby kupienie sobie na początek np takich rybek :D





Z wyborem roslin w dzisiejszych czasach też nie ma żadnego problemu .
Poniżej fotka przykładowego zestawu . Największa zaleta to nie wymagają nawozów ,co2 , przycinania i dużego światła .
Bezproblemowe roślinki.jpg
Rośliny dla początkujących akwarystów
(31.8 KiB) Pobrane 474 razy



Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

20 mar 2016, 15:28 Re: Akwarium od podstaw  (#124)  

Bent423 napisał(a):Witam
Podałem Ci linka do artykułu , jak można startując akwarium od zera w dość szybki
sposób przygotować bezpieczne parametry wody do wpuszczenia żywej fauny .
Natomiast skoro nie masz czasu na zgłębianie wiedzy dotyczącej akwarystki i aż tak bardzo Ci się spieszyło z zasiedleniem fauną akwarium , to nie wiem czy nie lepszym pomysłem byłoby kupienie sobie na początek np takich rybek :D





Z wyborem roslin w dzisiejszych czasach też nie ma żadnego problemu .
Poniżej fotka przykładowego zestawu . Największa zaleta to nie wymagają nawozów ,co2 , przycinania i dużego światła .
Bezproblemowe roślinki.jpg



Pozdrawiam Bent


Mam czas i przeczytałam wszystko ...widocznie jestem głupią blondynką ...a raczej w moim przypadku głupia brunetką ...Opuszczam temat bo widzę miłych ludzi tutaj nie ma ....Pozdrawiam tylko tych którzy mi udzielili rad które wykorzystałam w tworzeniu mojego akwa ...
Cieszcie się swoimi "pieknymi" zbiornikami i pękajcie z dumy ..ja zadowole sie moją pustynią w akwarium i zdechłymi krewetkami ....

Avatar użytkownika
GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 24 lut 2016, 15:31

20 mar 2016, 15:48 Re: Akwarium od podstaw  (#125)  

Problemem jest to , że Ty za bardzo nie chcesz sobie dać pomóc :( .
Start akwarium jest jego najtrudniejszym okresem i jak popełnisz zbyt dużo błędów
to właśnie jak to napisałaś będziesz oglądać , a raczej wyławiać z akwarium martwe krewetki , a następny dział forum jaki zaczniesz najczęściej odwiedzać , to dział glony. Pustynia w akwarium Ci nie grozi , bo na tym forum z glonów też widziałem ciekawe aranżacje ( a czasami sam u siebie miałem całkiem fajne :shock: ). A to że nie masz poczucia humoru :( to już Twoja sprawa .
Nie ma co się obrażać :D .
Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

20 mar 2016, 15:51 Re: Akwarium od podstaw  (#126)  

GoldenGlimmer napisał(a):
Mam czas i przeczytałam wszystko ...


Oczywiście


GoldenGlimmer napisał(a): ...Opuszczam temat bo widzę miłych ludzi tutaj nie ma ........


nie zauważyłabyś ich nawet gdyby stali tuż przed Tobą,

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

20 mar 2016, 16:04 Re: Akwarium od podstaw  (#127)  

GoldenGlimmer napisał(a):
rob1979 napisał(a):
GoldenGlimmer napisał(a):Weder ...:) skąd wiedziałeś ?? :P


Podejrzewam, że życiowe doświadczenie w kontaktach z różnymi typami kobiet... Natomiast moje doświadczenie podpowiada mi, że to wbrew pozorom nie był komplement :)


Tak , tak ,też to wiem , weder dał mi do zrozumienia że jestem głupią blondynką , jakoś mnie to nie martwi ..po pierwsze nie jestem blondynka a po drugie nie jestem głupia , po prostu chcę zrobić cos dobrze , a że coś mi nie wyszło nie znaczy że jestem głupia... :lol:


Widzisz jeśli choć trochę byś mnie znała z tego forum to wiedziała byś, że przekaz ten miał zupełnie inne przesłanie. Zwłaszcza w stosunku do kobiety dość kapryśnej. :mrgreen: Tak wyciągasz wnioski i sama tworzysz obraz sytuacji.

Ja się nie bawię tu w podchody jestem dość bezpośredni w ocenie sytuacji jak ktoś jest zielony jak trawa to mu to powiem. Bez owijania w bawełnę. :mrgreen:

Miałem tylko i wyłącznie na myśli twojego awatara 8) .
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

20 mar 2016, 16:06 Re: Akwarium od podstaw  (#128)  

aquamateo napisał(a):
GoldenGlimmer napisał(a):
Mam czas i przeczytałam wszystko ...


Oczywiście


GoldenGlimmer napisał(a): ...Opuszczam temat bo widzę miłych ludzi tutaj nie ma ........


nie zauważyłabyś ich nawet gdyby stali tuż przed Tobą,


NO TAK , NIE DOŚĆ ŻE GŁUPIA TO JESZCZE ŚLEPA ...MOGĘ JEDYNIE SOBIE POGRATULOWAĆ ... :shock:

Avatar użytkownika
GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 24 lut 2016, 15:31

20 mar 2016, 16:09 Re: Akwarium od podstaw  (#129)  

Nazwałbym to raczej zadufałością. Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem za to uwielbiasz sobie dodawać.

Ps. Jesteś jedynaczką?
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

20 mar 2016, 16:12 Re: Akwarium od podstaw  (#130)  

weder napisał(a):Nazwałbym to raczej zadufałością. Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem za to uwielbiasz sobie dodawać.

Ps. Jesteś jedynaczką?


Nie , ja umiem czytac ze zrozumieniem tylko każdy pisze co innego i mam mętlik w głowie ... Ja już po prostu nie wiem co dobre a co nie ...
Nie jestem jedynaczką ale za to chyba najciekawszą osoba w rodzinie hihihihihi :) :lol: Pod każdym wzgledem :)...

Avatar użytkownika
GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 24 lut 2016, 15:31

20 mar 2016, 16:14 Re: Akwarium od podstaw  (#131)  

To widać. :)

Warto poczytać i dopiero podejmować decyzję.

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... otowo.html
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

20 mar 2016, 16:23 Re: Akwarium od podstaw  (#132)  

weder napisał(a):To widać. :)

Warto poczytać i dopiero podejmować decyzję.

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... otowo.html


Nooo i znowu co innego :? przeczytałam ....
Ja wcześniej dostałam informację by raz w tyg podmieniać wodę ..a tutaj że 3 razy ...No wszędzie gdzie inaczej mądry by zgłupiał ....

Avatar użytkownika
GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 24 lut 2016, 15:31

20 mar 2016, 16:24 Re: Akwarium od podstaw  (#133)  

Zrobiłem sobie popcorn i zamiast iść oglądać mecz zostaję w tym wątku :mrgreen:
Załączniki
MichealJacksonPopcorn.gif
MichealJacksonPopcorn.gif (567.71 KiB) Przeglądane 1469 razy

Avatar użytkownika
fleelf
Stały bywalec

Posty: 334
Dołączył: 17 kwi 2012, 12:07
Miasto: Rumia

20 mar 2016, 16:28 Re: Akwarium od podstaw  (#134)  

Fleelf to się nie ma co śmiać :)
Magda czytaj ze zrozumieniem ...
Dwa, trzy razy na początku- pierwaszy drugi tydzień a jak już wszystko się ustabilizuje to normalnie raz na tydzień +- 30%.

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn

20 mar 2016, 16:32 Re: Akwarium od podstaw  (#135)  

Jeszcze tylko Baartuss-a brakuje:)

mateuszurad
Stały bywalec

Posty: 480
Dołączył: 09 gru 2013, 23:12
Miasto: Krzeszyce

20 mar 2016, 16:45 Re: Akwarium od podstaw  (#136)  

To koleżanka najpierw trochę poczyta, emocje opadną a ja idę zrobić testy wody :)

Avatar użytkownika
antipathiQue
Aktywny użytkownik

Posty: 687
Dołączył: 29 gru 2013, 20:40
Miasto: Rybnik

20 mar 2016, 16:52 Re: Akwarium od podstaw  (#137)  

GoldenGlimmer napisał(a):
aquamateo napisał(a):
GoldenGlimmer napisał(a):
Mam czas i przeczytałam wszystko ...


Oczywiście


GoldenGlimmer napisał(a): ...Opuszczam temat bo widzę miłych ludzi tutaj nie ma ........


nie zauważyłabyś ich nawet gdyby stali tuż przed Tobą,


NO TAK , NIE DOŚĆ ŻE GŁUPIA TO JESZCZE ŚLEPA ...MOGĘ JEDYNIE SOBIE POGRATULOWAĆ ... :shock:
i wrzeszczaca
Przepraszam nie moglam sie powstrzymac.
Posun sie na tej kanapie, tez siedze z popcornem Obrazasz jedyne osoby, ktore Ci pomagaly i sluzyly rada. Widac, ze fora w internetsach sa Ci obce. Gdzie indziej by Ciebie zjedli zywcem, przezuli i wypluli. Tu cackaja i sa mili uwierz mi na slowo. W realu by bylo inaczej. Nie, nie byloby. Powiedzialabym to samo co teraz i tu. Jestes zwyczajnie leniwa i tyle. Uprzedzam, bawie sie tak dobrze, ze nie planuje opuszczac watku. Fascynujesz mnie

Avatar użytkownika
Ensa
Zaawansowany użytkownik

Posty: 955
Dołączył: 08 lut 2016, 16:15

20 mar 2016, 16:58 Re: Akwarium od podstaw  (#138)  



Temat trzyma w napięciu i przykuwa uwagę bardziej niż wszystkie teleturnieje,
no może "W kamiennym kręgu" miał kiedyś większą oglądalność :wink:

p.s
najbardziej podoba mi się ten pan w słuchawkach, pociągając energicznie za i tak napięty kabelek od słuchawki można było go w razie jakby coś szybko usunąć z teleturnieju :wink:
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, 17:09 przez aquamateo, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

20 mar 2016, 17:06 Re: Akwarium od podstaw  (#139)  

Tak , tak , już ja wiem jak by było :) ...W realu ..Oh, ah a na forum ...jazda z nią bez trzymanki :x a niech się głupia pownerwia ...
Ciekawa w sumie jestem czy choć jedna osoba postanowi że pomoże mi od tak , by pomóc ..
Jak można nie pytać się 101-wszy raz o coś podczas gdy pytało się razy 100 i za każdym razem słyszy się inną odpowiedz :roll:
Co mam jakieś średnie sobie wyciągać???

Avatar użytkownika
GoldenGlimmer
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 24 lut 2016, 15:31

20 mar 2016, 17:14 Akwarium od podstaw  (#140)  

Musisz znalezc kogos kto ma akwarium z warunkami zblizonymi do twoich. Ja mam podloze aktywne i wode podmieniam 40% 2 razy w tygodniu. Ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo sama mam nowy zbiornik i sie ucze. Musisz znalezc kogos kto ma swiatlo, podloze, rosliny podobne do Ciebie. Masz pare linkow. Jeden jest o podstawach. Przeczytaj.
Serio denerwujesz sie tym co ludzie pisza? A jakie ma to znaczenie? Musisz miec dystans, a i poczucie humoru przydatne jest

Avatar użytkownika
Ensa
Zaawansowany użytkownik

Posty: 955
Dołączył: 08 lut 2016, 16:15











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4008 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18062 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 638 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65266 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1001 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15287 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 716 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 322 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1222 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 341 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: andrzejkowac, Joohan, Tomczas73 i 253 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.