Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Akwarium 350l. Wylot że skimerem czy skimer osobno.

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat
Stawiam baniak 350l. Wlot i wylot będą metalowe. Zastanawiam się jedynie która opcja lepsza: metalowy wlot że skimmerem, czy skimmer osobno. Nie chodzi mi tu o względy wizualne lecz bardziej o aspekt techniczno - użyteczny. Która opcja jest według wasz lepsza?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

kazujama
Aktywny użytkownik

Kwestia wyregulowania wlotu, tak żeby skimmer działał, ale nie zasysał powietrza...

FoCuS_PL
Znający temat

Uważam, że lepiej miec skimmer osobno. Brak problemów z regulacją i 0% szans na zapowietrzenie kubła z tego powodu. Kupiłem sobie ostatnio na testy nowy skimmer od Oase (crystal skim 350) i konstrukcja jest moim zdaniem bardziej praktyczna niż w eheim. Wylot wody jest w dół, brak konieczności zakręcania kabla na bok obudowy i fajne sitko zabezpieczające a także-sensowny uchwyt, dzięki któremu nie trzeba walczyć z przyssawkami zdejmując go do czyszczenia. Jako minus wymieniam kolor (szary), który odznacza się na czarnym tle.

Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

Panowie spod szyldu AQUaddicted! (podobnie jak inni youtuberzy) pokusili się o praktyczny test skimmera Oase i porównania go z kilkoma innymi dostępnymi na rynku.
W trakcie pokusili się o eksperyment dystrybucji CO2 przy pomocy skimmerów.

W tym filmiku można to zobaczyć:

FoCuS_PL
Znający temat

@FoCuS_PL czy mógłbyś jakąś puentę przetłumaczyć? Jestem anglojęzyczny :)

Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

AquaMolitor
Aktywny użytkownik

Odpowiem w krótkich, żołnierskich słowach:
Oase to bardzo dobry skimmer o przemyślanej, chociaż niecodziennej konstrukcji, ale autorzy filmu skłaniają się raczej ku Eheimowi...

FoCuS_PL
Znający temat

Powiązane tematy
  • Jakiś robak w akwarium

Dzień dobry Na parapecie mam akwarium bez ryb, jedynie ślimaki. Pojawiły się jakiś czas temu takie robaki pływające jak na filmie. Co to jest? To raczej nie jest komar, ponieważ komarów w ogóle teraz...

Wyświetlenia: 202 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Jakie parametry wody w akwarium roślinnym?

Witam Przez kilka dni przeszukiwałem różne fora i nie znalazłem nigdzie informacji na temat jakie parametry powinny przyjmować poszczególne związki odżywcze w wodzie tak aby były one najlepsze dla ro...

Wyświetlenia: 110429 | Odpowiedzi: 241 czytaj więcej...

• Belki power led do 200 l akwarium

Pietach. Mam takie pytanko,chciałbym zrobić belkę power led nad akwarium 200 l czyli 100×40×50 i potrzebował bym pomocy w wyliczeniu ilosci diód I jakich oraz jakich rezystorów użyć Profil miał by dłu...

Wyświetlenia: 4489 | Odpowiedzi: 102 czytaj więcej...

• Akwarium w zabudowie

Planuję zabudować wnękę na akwarium. Pytanie techniczne - czy akwarium powinno mieć szybę, by woda nie parowała nadmiernie do wnętrza szafki która będzie nad zbiornikiem (nasiąkanie płyty meblowej, z...

Wyświetlenia: 345 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• 30L - Akwarium roślinne - Ravscape

Prezentacja kostki 30L po 2,5 roku od postawienia. Niebawem czeka ją restart dlatego postanowiłem nagrać filmik podsumowujący owy zbiornik zapraszam. Technikalia : Filtr Oase Thermo 100 Lampa Twinst...

Wyświetlenia: 410 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.