Polecamy

Produkty Tetra do akwarium

Lista artykułów


Pokarmy firmy NaturefoodTrudno jest napisać artykuł promujący konkretną markę pokarmów i nie zostać posądzonym o autoreklamę w przypadku, gdy jesteśmy bezpośrednim importerem tych produktów na Polskę. Napiszę więc jaka jest historia tych pokarmów w Polsce i mojego zainteresowania nimi. 


Kilka lat temu na jednym ze zorganizowanych przez naszą firmę Spotkań Tanganickich, Evert van Ammelrooy z Holandii zaproponował mi abym spróbowała produktów firmy Naturefood do karmienia ryb z odłowu z jeziora Tanganika, które sprowadzamy od wielu lat. Oboje jesteśmy maniakami tanganickimi i bardzo zależy nam na odpowiednim przystosowaniu ryb z odłowu do życia w akwarium. Otrzymałam od niego kontakt do niemieckiego producenta i dystrybutora i tak zaczęła się moja przygoda z pokarmami Naturefood.

Na początku byłam bardzo ostrożna i wprowadziłam tylko jeden pokarm roślinny do żywienia przedstawicieli rodzaju Tropheus, ryb niezwykle wymagających pokarmowo. Nie obyło się bez wstępnych oporów z mojej strony przy karmieniu nowym, nie sprawdzonym rodzajem pokarmu. Karmy typu granulowanego różnych firm, które wcześniej stosowałam zawsze namaczałam przed podaniem. Wiedziałam, że silnie „puchną” w kontakcie z wodą i bałam się problemów z tym związanych.

Do karmienia nowym pokarmem pierwotnie wyznaczyłam w firmie jeden zbiornik z trofeusami z odłowu i tam tylko podawałam Naturefood Premium Cichlid Plant M, przeznaczony dla roślinożernych pielęgnic. Pokarm sypałam bezpośrednio, bez namaczania zgodnie z zaleceniem producenta. Ryby od samego początku bardzo chętnie pobierały nowy pokarm. Nie obserwowałam żadnych problemów. Odchody były bardzo krótkie, łamliwe i szybko rozkładały się na podłożu. Zachęcona tym, zaczęłam karmić trofeusy w innych zbiornikach i wprowadzać inne pokarmy Naturefood dla pozostałych ryb tanganickich.

Po półrocznym testowaniu różnych pokarmów podjęliśmy z mężem decyzję o wprowadzeniu nowych produktów na polski rynek. Od kliku lat karmię produktami Naturefood ryby z jeziora Tanganika, a od ponad roku także ryby z odłowu z Amazonii, w tym dyskowe, skalary czy pielęgniczki. W naszej ofercie zwierząt z odłowu znajdują się bardzo delikatne i wymagające ryby, a także krewetki i kraby. Każda grupa organizmów, znajduje w ofercie Naturefood pokarm dla siebie. Z czystym sumieniem mogę polecać te pokarmy wiedząc, że są to produkty z najwyższej półki.


A teraz kila słów o historii firmy. Produkcja pokarmów Naturefood® została rozpoczęta w 2002 roku. W latach wcześniejszych, właściciele firmy zajmowali się sprowadzaniem i sprzedażą ryb akwariowych przez co zdobyli doświadczenie w odpowiednim żywieniu różnych grup ryb pochodzących z naturalnego odłowu. Import oraz utrzymywanie ryb na sprzedaż nie ma porównania z ich hobbystycznym chowem. Wielokrotne przeławianie, przetrzymywanie ryb u pośredników bardzo je osłabia. Zmiana pokarmu z naturalnego na sztuczny osłabia je jeszcze bardziej. W ciągu wielu lat twórcom pokarmów Naturefood udało się rozwiązać wiele problemów dotyczących składu używanych przez nich pokarmów, jeszcze bez celów komercyjnych, a jedynie na własny użytek.
 

W 2003 roku zadecydowano, że firma będzie zajmować się wyłącznie produkcją i sprzedażą pokarmów Naturefood®. Obecnie marka Naturefood® jest już bardzo dobrze znana na rynku międzynarodowym, zwłaszcza w Europie. W sklepach w Niemczech Naturefood® zyskał pozycję jako wysokiej jakości główny pokarm dla organizmów wodnych. Swoim klientom oferują pełne wsparcie przy pytaniach o żywienie ryb i innych zwierząt wodnych. Najważniejszą rzeczą dla sprzedawcy jest akwarysta zadowolony z produktów i zdrowe ryby, a to zobowiązuje.

Pokarmy Naturefood® występują jako ekstrudaty, a także mocno skondensowane granulaty (np. Supreme Doktor, Supreme Artemia). W procesie zwykłej ekstrudacji naturalne surowce wysokiej jakości poddawane są ciśnieniu około 4-6 atmosfer w niskiej temperaturze - maksymalnie 60°C. Dzięki tej metodzie produkcji naturalne składniki (witaminy, minerały i mikroelementy) pozostają praktycznie nienaruszone. W nowej wysokociśnieniowej metodzie wykorzystywanej obecnie przez Naturefood® stosuje się ciśnienie 40 atmosfer, dzięki czemu możliwe jest obniżenie temperatury poniżej 50°C . Najważniejsze jest bowiem utrzymanie w pokarmie wszystkich niezbędnych składników.

Dzięki wysokiemu ciśnieniu, połączenia molekularne są rozbijane znacznie skuteczniej niż przy konwencjonalnej ekstrudacji. Pokarm dla ryb, który jest produkowany zwykłą metodą w wysokiej temperaturze nie może dostarczyć zwierzętom wszystkich potrzebnych związków. W zwykłych produktach dodawanie witamin i innych substancji nie nadąża za potrzebami zwierząt, a przekarmienie niektórymi z tych produktów może spowodować poważne problemy. Bardzo ważne jest utrzymanie tej równowagi i nie zaburzanie jej. Należy pamiętać, że ryby nie gotują swoich pokarmów.

 

Ładowanie modułu...

Składniki stosowane w pokarmach Naturefood®

Głównymi składnikami są ryby, skorupiaki, mięczaki, zielone mączki jak np. sproszkowany szpinak, lucerna (alfa-alfa), spirulina i inne morskie glony, drożdże oraz glukany, witaminy oraz wiele naturalnych barwników jak karoteny, astaksantyna czy niektóre produkty sezonowe. Dobrze zbilansowany mix tych składników to główna koncepcja Naturefood®. Dzięki zbilansowanemu udziałowi białek i lipidów w pokarmach Naturefood® ryby czerpią energię z tłuszczy, tak samo jak w naturze i dzięki temu ich metabolizm jest poprawny.

Dzięki optymalnemu stosunkowi składników, odchody są zredukowane, a także zawierają mniej azotanów i fosforanów. Nawet przy najmniejszej podmianie wody akwarium pozostaje czyste i bez osadów. Rozwój glonów jest utrzymywany na odpowiednim poziomie, a rośliny lepiej się rozwijają. Jest jeszcze jedna korzyść z pokarmów Naturefood®- dzięki lepszemu trawieniu zużywa się ich w jednorazowej dawce o połowę mniej niż innych produktów.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pokarmów Naturefood® przedstawiona na stronie www.roslinyakwariowe.pl/sklep Producent dostosował rozmiar granulek do wielkości ryb, tworząc odpowiednie ich rozmiary S, M, L. Opakowania poszczególnych grup pokarmów mają etykiety sugerujące przeznaczenie dla odpowiedniej grupy żywieniowej.

My natomiast pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jesteśmy do Państwa dyspozycji odpowiadając na pytania. Pokarmy Naturefood® mają w Polsce sporą grupę zadowolonych klientów.


Dr Marta Mierzeńska

Tropheus Tanganika
www.tropheus.com.pl
www.naturefood.com.pl

 

[ A r t y k u ł - s p o n s o r o w a n y ]
Wpis ten jest elementem współpracy z firmą Tropheus Robert Mierzeński.
Współpraca reklamowa - kliknij tutaj.

 


Przeczytaj także

Aranżacja Jakuba Kobiesy
Aranżacja Jakuba Kobiesy
Zapraszamy do obejrzenia aranżacji Jakuba. Zajmuje się on akwarystyką od kilkudziesięciu lat, jednak od niedawna zainteresował się...
Forum dyskusyjne

Obsada 200l
12.04.2024, 18:30 przez Ramzes711

Krewetki
05.04.2024, 23:27 przez Dariusz

Neony czerwone
04.04.2024, 08:36 przez BATERIA

Mało płochwile rybki
26.03.2024, 16:10 przez NanoFan

Krab Mekhong Thelphusa
20.03.2024, 01:18 przez Bernhard Roth


Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 
Zapraszamy na Forum Dyskusyjne

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 
Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Facebook Login